rozmiar czcionki: A | A | A

Do 31 marca trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA

Dodano: 31-03-2015

W 2015 roku po raz ósmy zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

Zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w Województwie” w nowym semetrze...

Dodano: 26-01-2015

Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbara Zdrojewska oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku ponownie zapraszają wszystkie szkoły do udziału w „Lekcjach wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Budżet Województwa Dolnośląskiego na 2015 rok został przyjęty

Dodano: 16-01-2015

IV sesję Sejmiku otworzyła przewodnicząca Barbara Zdrojewska i przyjęła ślubowanie pana Jacka Pilawy na Radnego Województwa Dolnośląskiego. Rada województwa jest już w pełnym składzie i liczy 36 radnych. Pozytywnie przegłosowany został wniosek przewodniczącej Barbary Zdrojewskiej o wprowadzenie do porządku obrad wybór trzeciego wiceprzewodniczącego sejmiku. Radni Województwa wybrali Krzysztofa Skórę z Klubu PiS na wiceprzewodniczącego sejmiku. Uchwalono plany pracy komisji Stałych Sejmiku na...

[więcej]

III sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 29-12-2014

W ostatni poniedziałek 2014 roku Radni Województwa obradowali podczas III sesji Sejmiku. Podjęto uchwały w sprawie aglomeracji dolnośląskich i zmian w budżecie województwa. Sesję poprowadził Paweł Wróblewski wiceprzewodniczący sejmiku.

[więcej]

II sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 23-12-2014

22 grudnia br. odbyła się II sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas której poznaliśmy pełny skład nowego Zarządu Województwa Dolnośląskiego, ukonstytuowały się komisje stałe Sejmiku i wybrano ich przewodniczących.

[więcej]

Zakończyliśmy lekcje samorządowe w roku 2014

Dodano: 17-12-2014

Wraz z zakończeniem dzisiejszej „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” Kancelaria Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zakończyła również prowadzenie zajęć w semestrze zimowym bieżącego roku szkolnego. Tym samym, w czasie od 26 września do 17 grudnia 2014 roku w siedzibie Sejmiku gościliśmy łącznie 868 uczestników lekcji, co w całym roku kalendarzowym przekłada się na łączną liczbę 2348 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu...

[więcej]

Barbara Zdrojewska Przewodniczącą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 16-12-2014

15 grudnia br., podczas wznowionej pierwszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego V kadencji, wybrano prezydium Sejmiku Województwa. Przewodniczącą została Barbara Zdrojewska, wiceprzewodniczącymi Kazimierz Huk i Paweł Wróblewski. Cezary Przybylski ponownie został Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]