rozmiar czcionki: A | A | A

Do 31 marca trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA

Dodano: 31-03-2015

W 2015 roku po raz ósmy zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

Barbara Zdrojewska w Zarządzie Związku Województw RP

Dodano: 23-02-2015

Delegaci XXIX Zgromadzenia Ogólnego ZW RP, które odbyło się 20 lutego w Jachrance k. Warszawy na funkcję członka zarządu wybrali Barbarę Zdrojewską, Przewodniczącą Sejmiku Dolnośląskiego. Samorząd Województwa reprezentowali również Marszałek Cezary Przybylski i Radny Województwa Tomasz Pilawka.

[więcej]

Konferencja „Bezpieczeństwo Dolnośląskich Seniorów w różnych aspektach”

Dodano: 20-02-2015

„…Dbanie o bezpieczeństwo osób starszych to obowiązek Samorządu Województwa Dolnośląskiego, dlatego dzisiaj jesteśmy tu, by przedstawić Państwu kolejną odsłonę programu tym razem skierowaną do Was, naszych drogich Seniorów.” – takimi słowami Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, otworzyła obrady. Gospodarza konferencji reprezentowała również Agnieszka Sokołowska, dyrektor Wydziału Obronności i Bezpieczeństwa oraz Jerzy Sypuła, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego...

[więcej]

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 04-02-2015

3 lutego br. odbyła się Nadzwyczajna Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zwołana na wniosek radnych opozycji, którzy pod głosowanie poddali uchwałę o odwołanie Barbary Zdrojewskiej z funkcji Przewodniczącej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w Województwie” w nowym semetrze...

Dodano: 26-01-2015

Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbara Zdrojewska oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku ponownie zapraszają wszystkie szkoły do udziału w „Lekcjach wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Budżet Województwa Dolnośląskiego na 2015 rok został przyjęty

Dodano: 16-01-2015

IV sesję Sejmiku otworzyła przewodnicząca Barbara Zdrojewska i przyjęła ślubowanie pana Jacka Pilawy na Radnego Województwa Dolnośląskiego. Rada województwa jest już w pełnym składzie i liczy 36 radnych. Pozytywnie przegłosowany został wniosek przewodniczącej Barbary Zdrojewskiej o wprowadzenie do porządku obrad wybór trzeciego wiceprzewodniczącego sejmiku. Radni Województwa wybrali Krzysztofa Skórę z Klubu PiS na wiceprzewodniczącego sejmiku. Uchwalono plany pracy komisji Stałych Sejmiku na...

[więcej]

III sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 29-12-2014

W ostatni poniedziałek 2014 roku Radni Województwa obradowali podczas III sesji Sejmiku. Podjęto uchwały w sprawie aglomeracji dolnośląskich i zmian w budżecie województwa. Sesję poprowadził Paweł Wróblewski wiceprzewodniczący sejmiku.

[więcej]