rozmiar czcionki: A | A | A

25. rocznica polsko-niemieckiego pojednania w Krzyżowej

Dodano: 21-11-2014

W tym roku mija 25. rocznica historycznego pojednania polsko-niemieckiego. Z tej okazji Premier RP, Ewa Kopacz spotkała się w Krzyżowej na Dolnym Śląsku z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel i razem wzięły udział w otwarciu wystawy "Odwaga i pojednanie". W uroczystościach wziął również udział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Przedsiębiorczy Głogów

Dodano: 21-11-2014

„Przedsiębiorczy Głogów” to wydarzenia organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jednym ze spotkań była konferencja „Rozwój Przedsiębiorczości w powiecie głogowskim” organizowana przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Głogowskiej. Konferencja odbyła się wczoraj, uczestniczył w niej dr Jerzy Tutaj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Wręczono Odznaki Honorowe "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego"

Dodano: 20-11-2014

Wicemarszałek Radosław Mołoń wraz z radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Markiem Dyduchem wziął dziś udział w spotkaniu Zarządu Dolnośląskiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. 2 Armii WP.

[więcej]

Spotkanie Wicemarszałka Jerzego Michalaka z GDDKiA ws. sytuacji na rondzie AOW przy ul. Granicznej...

Dodano: 19-11-2014

Węzeł Lotnisko jest jednym z najważniejszych połączeń Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, umożliwiającym dojazd do wrocławskiego Portu Lotniczego oraz wjazd do centrum miasta poprzez ulicę Graniczną i Strzegomską. Na węźle autostradowym AOW/A8 przy ul. Granicznej kumuluje się zarówno ruch lokalny – związany z codziennym dojazdem wrocławian do miejsc pracy, ale również ruch aglomeracyjny i tranzytowy prowadzący do wrocławskiego Lotniska.

[więcej]

Ważne dla Dolnego Śląska negocjacje w Brukseli zakończone!

Dodano: 18-11-2014

W ostatnim czasie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zakończył negocjacje Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020 z Komisją Europejską. Podczas kilkunastu sesji i paneli dyskusyjnych omawiane były najistotniejsze kwestie dotyczę wydatkowania funduszy europejskich. Negocjacjom przewodził dr Jerzy Tutaj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Kontrakt Terytorialny dla Dolnego Śląska podpisany!

Dodano: 14-11-2014

Marszałek Cezary Przybylski oraz Adam Zdziebło, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, podpisali dziś Kontrakt Terytorialny dla Dolnego Śląska. Dokument ten to efekt kilkumiesięcznych negocjacji określających w jakim stopniu inwestycje realizowane w latach 2014-2020 finansowane będą przez rząd, a w jakim przez samorząd województwa. Zawiera on listę przedsięwzięć priorytetowych oraz warunkowych, których realizacja uzależniona będzie między innymi od dostępności środków...

[więcej]

Obchody 70-lecia Politechniki Wrocławskiej

Dodano: 14-11-2014

15 listopada 1945 roku na na Politechnice Wrocławskiej został wygłoszony pierwszy wykład. Dzisiaj, wrocławska Politechnika obchodzi swoje 70-lecie. W inauguracji tej historycznej uroczystości udział wziął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz dr Jerzy Tutaj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]