rozmiar czcionki: A | A | A

Tłumy na Święcie Papieru w Muzeum Papiernictwa

Dodano: 31-07-2015

W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju w ostatni weekend lipca odbyło XV Święto Papieru – największy w Polsce festyn rodzinny popularyzujący wiedzę o papierze. Liczne atrakcje oraz możliwość zwiedzenia zabytkowej papierni – kandydatki do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zachęciły aż 10 tysięcy osób z całej Polski, Czech, Niemiec, Holandii i kilku innych krajów do odwiedzenia muzeum. Impreza była objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa...

[więcej]

Marszałek spotkał się z Działkowcami

Dodano: 31-07-2015

Dzisiaj, Marszałek Cezary Przybylski spotkał się z Januszem Moszkowskim Prezesem wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Działkowców oraz z przedstawicielami Związku. Głównym tematem rozmów były środki unijne i rozwój terenów działkowych. Marszałek wysłuchał również informacji o funkcjonowaniu ogrodów działkowych PZD w województwie.

[więcej]

Kamil Stoch przekazał swoje narty Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu

Dodano: 29-07-2015

Kamil Stoch, wybitny skoczek narciarski i dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, podarował Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu swoje narty skokowe! Cenny eksponat został umieszczony na wystawie stałej w muzeum, gdzie można podziwiać pamiątki po legendarnym olimpijczyku Stanisławie Marusarzu, trofea sportowe skoczka narciarskiego Ryszarda Witke oraz eksponaty związane z ikoną polskich skoków narciarskich – Adamem Małyszem.

[więcej]

Minister Rolnictwa na dolnośląskiej wsi

Dodano: 29-07-2015

Na Dolnym Śląsku gościł Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki. Minister odwiedził hodowlę „Nasiona Kobierzyce” oraz Muzeum Powozów w Galowicach w gminie Żórawina, nagrodzone w konkursie „Przyjazna Wieś” w 2012 roku.

[więcej]

Wizyta wicepremiera na Dolnym Śląsku

Dodano: 29-07-2015

W poniedziałek 27 lipca Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki odwiedził Dolny Śląsk. Podczas wizyty wicepremier zapoznał się z projektami realizowanymi w Data Techno Park, spotkał się z pracownikami zniszczonej w pożarze fabryki Ilpea i odwiedził Stawy Milickie.

[więcej]

Na Dolnym Śląsku powstaną nowe baseny!

Dodano: 28-07-2015

5 nowych pływalni powstanie w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”. Wczoraj Adam Korol, Minister Sportu i Turystyki podpisał z Cezarym Przybylskim, Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego oraz Jerzym Michalakiem, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego porozumienie w sprawie dofinansowania programu „Dolnośląski Delfinek”. Baseny mają zostać otwarte najpóźniej jesienią 2017 r.

[więcej]

Pomoc dla pracowników spalonej fabryki

Dodano: 28-07-2015

Wicemarszałek Ewa Mańkowska spotkała się z pracownikami zniszczonej w pożarze fabryki uszczelek Ilpea w Chełstówku pod Twardogórą. Straty zostały oszacowane na ok. 54 mln złotych. Fabryka zatrudnia ponad 500 pracowników.

[więcej]