rozmiar czcionki: A | A | A

UMWD ma Piłkarskich Mistrzów!

Dodano: 01-10-2015

W połowie września zdobyli Mistrzostwo Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej. Dzisiaj, drużyna Piłkarzy naszego Urzędu spotkała się z Marszałkiem Cezarym Przybylskim, który udekorował Mistrzów złotymi medalami wywalczonymi na turnieju oraz wręczył pamiątkowe dyplomy.

[więcej]

Już 100 km drogi ekspresowej S3 w realizacji na Dolnym Śląsku!

Dodano: 01-10-2015

30 września 2015r. podpisana została umowa na budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku Jawor - Bolków. To jedna z dwóch umów na realizację w sumie 36 – kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 od Legnicy do Bolkowa i zarazem szósta na budowę drogi ekspresowej S3 na terenie Dolnego Śląska! W uroczystym podpisaniu umowy obok przedstawicieli Rządu, Wojewody Dolnośląskiego udział wziął Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Nowy dowódca we wrocławskim pułku

Dodano: 01-10-2015

Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego uczestniczyła w uroczystym przekazaniu obowiązków Dowódcy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

[więcej]

"Pracownia Miast" - debata o infrastrukturze sportowej miast i regionów

Dodano: 30-09-2015

"Pracownia miast", to forum wymiany myśli oraz cykl konferencji i warsztatów organizowanych przez Gazetę Wyborczą dla miejskich liderów opinii. W debacie poświęconej rozwojowi infrastruktury sportowej udział wziął Członek Zarządu Województwa Jerzy Michalak oraz Radny Wojewódzki i Członek sejmikowej Komisji Sportu Michał Bobowiec.

[więcej]

"Dolnośląskie Delfinki" - konsultacje programu budowy pływalni przyszkolnych

Dodano: 30-09-2015

29 września br. w sali plenarnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbyło się spotkanie konsultacyjne z samorządowcami poświęcone budowie przyszkolnych krytych pływalni, realizowanych przez Samorząd w ramach Programu "Dolnośląskie Delfinki". W spotkaniu uczestniczył Marszałek Cezary Przybylski, Tomasz Smolarz Wojewoda Dolnośląski oraz Jerzy Michalak Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Dolny Śląsk na obchodach 25-lecia Brandenburgii

Dodano: 28-09-2015

26 września 2015 roku Dolny Śląsk prezentował się podczas święta 25-lecia Brandenburgii w Poczdamie. Delegacji przewodniczył Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Marszałek wziął udział w spotkaniach z przewodniczącą Landtagu Brandenburgii Brittą Stark oraz premierem landu Dietmarem Woidke. Podczas uroczystości na scenie na Rynku w Poczdamie Marszałek Przybylski prezentował Dolny Śląsk jako region dynamiczny, innowacyjny, który warto odwiedzić.

[więcej]

Marszałek przyjął Ambasadora Federacji Rosyjskiej

Dodano: 28-09-2015

W piątek, 25 września br. Marszałek Cezary Przybylski przyjął wizytę Siergieja Andriejewa Ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce. Spotkanie poświęcone było promowaniu wspólnych projektów edukacyjno-kulturalnych.

[więcej]