rozmiar czcionki: A | A | A

11.edycja PLANETE + DOC FILM FESTIVAL coraz bliżej

Dodano: 17-04-2014

Kolejna edycja filmowego święta dokumentu zbliża się wielkimi krokami. Między 9 a 18 maja w stolicy Dolnego Śląska już po raz trzeci organizowany będzie PLANETE + DOC FILM FESTIVAL. 11. edycja największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce będzie się odbywała jednocześnie w Warszawie i we Wrocławiu. Podobnie jak w poprzednich latach, w tym roku przyznane zostanie Grand Prix Dolnego Śląska - Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla twórcy najlepszego dokumentu. W konferencji...

[więcej]

Egzamin na prawo jazdy od dziś można zdawać w Świdnicy

Dodano: 17-04-2014

W połowie kwietnia ruszyły zapisy na egzaminy na prawo jazdy, które będzie można zdawać w Świdnicy. To efekt współpracy władz miasta z samorządem województwa oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Wałbrzychu. Dziś w oficjalnym otwarciu filii wałbrzyskiego ośrodka w Świdnicy udział wzięli wicemarszałek Jerzy Michalak oraz członek zarządu województwa dr Jerzy Tutaj.

[więcej]

III edycja Dolnośląskiej Ligi Talentów

Dodano: 17-04-2014

Śpiew, muzyka, taniec, występy teatralne oraz kabaretowe, a przede wszystkim dobra zabawa – tak w skrócie można opisać Dolnośląską Ligę Talentów. Dziś odbyła się konferencja prasowa inaugurująca III. edycję tej niepowtarzalnej imprezy promującej artystów-amatorów z regionu Dolnego Śląska. W spotkaniu z mediami wziął udział wicemarszałek Radosław Mołoń, pomysłodawca projektu.

[więcej]

Eksploracja nowych złóż w rejonie Głogowa

Dodano: 17-04-2014

Dziś w Głogowie dokładnie ponad 1200 m pod powierzchnią ziemi uruchomiona została produkcja przemysłowa w ramach Głogowa Głębokiego Przemysłowego . Pionierską inwestycję przygotowała i uruchomiła spółka KGHM Polska Miedź S.A. W uroczystości otwarcia inwestycji, wraz z władzami spółki, udział wziął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Finał konkursu „Przedsiębiorstwo i Gmina Fair Play 2013”

Dodano: 16-04-2014

Fair play to idea, która przyświeca nie tylko sportowym zmaganiom. Pamiętają o niej także dolnośląskie gminy i przedsiębiorstwa. Te najlepsze, które działają rzetelnie, etycznie i zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, zostały dziś wyróżnione w trakcie podsumowania konkursu „Przedsiębiorstwo i Gmina Fair Play 2013”. Pamiątkowe listy gratulacyjne zwycięzcom wręczył dr Jerzy Tutaj – członek zarządu województwa dolnośląskiego.

[więcej]

Prezydent z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 16-04-2014

Lubiąż, Zgorzelec oraz Leśna – to trzy miejscowości, które prezydent Bronisław Komorowski odwiedził podczas swojego pobytu na Dolnym Śląsku. Powodem wizyty w naszym regionie były obchody 69. rocznicy forsowania przez wojska polskie Nysy Łużyckiej podczas II Wojny Światowej. W trakcie dzisiejszych spotkań prezydentowi oraz ministrowi w Kancelarii Prezydenta, Sławomirowi Rybickiemu towarzyszył marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

[więcej]

Dolny Śląsk Pełen Historii – znowu w akcji!

Dodano: 16-04-2014

Cykl fabularyzowanych filmów dokumentalnych pt. Dolny Śląsk Pełen Historii to jeden z flagowych projektów Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, realizowany w koprodukcji z TVP Wrocław. Cykl jest objęty patronatem honorowym Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Radosława Mołonia oraz dofinansowany ze środków budżetu województwa dolnośląskiego. Dziś wicemarszałek Mołoń wziął udział w konferencji prasowej dot. nowego filmu w ramach historycznego cyklu.

[więcej]