rozmiar czcionki: A | A | A

Nasz młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju coraz bliżej wpisu na listę UNESCO

Dodano: 21-10-2019

Młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju, jedyny tego typu w Polsce i jeden z najcenniejszych zabytków techniki na Dolnym Śląsku, został zgłoszony na Polską Listę Informacyjną UNESCO. To pierwszy z kroków, do przyznania obiektowi tytułu światowego dziedzictwa kulturowego.

[więcej]

inQUBE – Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości już otwarty

Dodano: 21-10-2019

Czy mój pomysł na biznes jest dobry? Jeśli chcę założyć formę to od czego powinienem zacząć? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą przyszłym biznesmenom specjaliści Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości funkcjonującego przy Uniwersytecie Ekonomicznym. W uroczystym otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

50 lat WOPR we Wrocławiu

Dodano: 18-10-2019

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe świętuje 50-lecie pracy na ziemi wrocławskiej. W uroczystościach jubileuszu formacji udział wziął marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Wizyta ambasadora Białorusi

Dodano: 17-10-2019

Władimir Czuszew - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białorusi w Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy gości z wizytą na Dolnym Śląsku. Razem z Andrzejem Jarochem - Przewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - rozmawiali o partnerskiej współpracy w obszarach m.in. edukacji i ekonomii.

[więcej]

Jubileuszowe obchody Święta Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 16-10-2019

Uroczysta sesja Sejmiku z okazji X Święta Województwa Dolnośląskiego odbyła się 16 października, czyli w dniu, w którym obchodzone jest liturgiczne wspomnienie Św. Jadwigi. Podczas uroczystości nadano tytuł Honorowego Obywatela Dolnego Śląska CIVI HONORARIO oraz wręczono Dolnośląskie Nagrody Kulturalne SILESIA i Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Spotkanie z ambasadorem Brazylii

Dodano: 16-10-2019

O współpracy w obszarze kultury, nowoczesnych technologii oraz startupów rozmawiali dzisiaj Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego i JE Hadil Fontes da Rocha Vianna - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Federacyjnej Republiki Brazylii w Polsce.

[więcej]

Chrońmy dzieci przed narkotykami

Dodano: 15-10-2019

Jak rozpoznać substancje psychoaktywne, rozmawiać o zagrożeniach, rozwiązywać problemy uzależnienia i narkomanii, jak skutecznie walczyć z tym zjawiskiem? Na te pytania odpowiedzią jest program „Bezpieczny Junior” realizowany przez samorząd województwa oraz dolnośląską policję.

[więcej]