rozmiar czcionki: A | A | A

Stypendia sportowe dla najlepszych zawodników w regionie

Dodano: 20-03-2019

Dziewięćdziesięciu pięciu najlepszych sportowców w regionie otrzymało dziś stypendia sportowe przyznane za osiągnięcia uzyskane w ubiegłym roku. Urząd marszałkowski przeznaczył na ten cel niemal pół miliona złotych. W uroczystości wziął udział członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda.

[więcej]

Znamy finalistów konkursu plastycznego „Gran & the Magic Mineral”

Dodano: 20-03-2019

W środę 20 marca poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego „Gran & the Magic Mineral”, zorganizowanego przez Wydział Promocji Gospodarczej i Inwestycyjnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Laureatom nagrody wręczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzej Jaroch.

[więcej]

Zaproszenie na Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek

Dodano: 19-03-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląską Izbą Rolniczą i Związkami Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z Wrocławia, Jeleniej Góry, Świdnicy i Legnicy zapraszają na Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek, która odbędzie się 6 kwietnia we Wrocławiu. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy!

[więcej]

Forum Gospodarcze w Batumi

Dodano: 19-03-2019

Rozszerzanie współpracy gospodarczej i organizacja wspólnych przedsięwzięć to główne tematy spotkań podczas forum gospodarczego zorganizowanego w Batumi przez władze Autonomicznej Republiki Adżarii – regionu partnerskiego Dolnego Śląska. Zarząd województwa reprezentował marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Marszałek rozmawiał o funduszach unijnych dla Aglomeracji Wałbrzyskiej

Dodano: 14-03-2019

O tym jak wydawane są fundusze unijne w Aglomeracji Wałbrzyskiej, a także o planach działania na bieżący rok rozmawiano dziś w Wałbrzychu na posiedzeniu Komitetu Monitorującego RPO. Zarząd województwa reprezentował marszałek Cezary Przybylski, a w dyskusji uczestniczył Christopher Todd – dyrektor wydziału ds. Polski w dyrekcji generalnej Komisji Europejskiej.

[więcej]

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Dodano: 13-03-2019

Urząd marszałkowski zorganizował dziś prelekcję dla wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska. Uczestnicy spotkania mieli okazję do zapoznania się z nowymi wzorami ofert w otwartych konkursach ofert oraz w trybie pozakonkursowym (art. 19a). Gości przywitał Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Forum o rozwoju Dolnego Śląska

Dodano: 13-03-2019

O regionalnej strategii innowacji oraz dolnośląskiej Strategii Energetycznej dyskutowano dziś podczas Regionalnego Forum Terytorialnego. Forum zrzesza samorządowców, partnerów społecznych, a także przedstawicieli instytucji badawczych i naukowych. Spotkanie w urzędzie marszałkowskim zainaugurował marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]