rozmiar czcionki: A | A | A

Znamy projekt budżetu województwa na 2016 rok!

Dodano: 25-11-2015

Przyszłoroczny budżet województwa to prawie 1,26 mld złotych. Ponad 40% wszystkich wydatków samorząd przeznaczy na inwestycje. W porównaniu do ubiegłego roku projekt zakłada zwiększenie wydatków na drogi, kolej, kulturę, ochronę zabytków, edukację i naukę. Powraca fundusz rozwojowy. Jednocześnie zmniejszamy deficyt budżetowy. Projekt nowego budżetu przedstawi podczas konferencji prasowej Marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Dolny Śląsk na podbój stolicy!

Dodano: 24-11-2015

Jeśli zima, to koniecznie na Dolnym Śląsku: aktywnie, na sportowo lub wypoczynkowo – o tym wszystkim już wkrótce przekonywać będziemy mieszkańców (nie tylko) Warszawy podczas akcji „Zimowy Narodowy” na lodowisku Stadionu Narodowego!

[więcej]

Marszałek spotkał się z Konsulem Generalnym Ukrainy w Krakowie

Dodano: 23-11-2015

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego spotkał się w piątek z Mandiukiem Olehem, Konsulem Generalnym Ukrainy w Krakowie. Rozmowy toczyły się na temat współpracy naszego regionu z Ukrainą.

[więcej]

Spotkanie Marszałka z Ambasadorem Turcji

Dodano: 20-11-2015

19 listopada br. Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski spotkał się z Yusufem Ziyą Özcanem Ambasadorem Republiki Turcji w RP. Tematem przewodnim spotkania była współpraca w zakresie turystyki, w tym turystyki medycznej i połączeń lotniczych.

[więcej]

Posiedzenie rady społecznej DODR

Dodano: 19-11-2015

16 listopada wicemarszałek Ewa Mańkowska została przewodniczącą Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego przy Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

[więcej]

Konferencja Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Dodano: 19-11-2015

Dzisiaj, Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w Konferencji Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, poświęconej działalności, zadaniom, kompetencjom, rekomendacjom oraz dobrym praktykom w międzysektorowej współpracy Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego z przedstawicielami Jednostek Samorządów Terytorialnych ds. współpracy z NGO, Samorządem Województwa Dolnośląskiego, organizacjami pozarządowymi oraz rozmaitymi podmiotami i instytucjami z obszaru województwa...

[więcej]

Sanatoria Dolnośląskie zaopiekują się... Słonicą

Dodano: 18-11-2015

Sanatoria Dolnośląskie - instytucja dolnośląskiego samorządu - adoptowały Birmę, słonicę seniorkę z wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

[więcej]