rozmiar czcionki: A | A | A

Komunikat w sprawie biura podróży Millennium Travel

Dodano: 21-09-2018

Informujemy, że Biuro Podróży Millennium Travel International Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy, posiadające wpis do rejestru organizatorów turystyki (nr 452/6/2011), prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego złożyło w dniu 20 września 2018 roku oświadczenie o niewypłacalności. Biuro Podróży nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z Podróżnymi w zakresie organizacji powrotu Klientów Biura Podróży do kraju. Obecnie, poza granicami kraju przebywa ponad 300 Turystów,...

[więcej]

Dolny Śląsk będzie współpracował z Krajem Środkowoczeskim

Dodano: 20-09-2018

Dziś we wrocławskim ratuszu marszałek Cezary Przybylski, wraz z Hetmanem Kraju Środkowoczeskiego Jaroslavą Pokorną Jermanovą, podpisali porozumienie o współpracy obu regionów. To kolejny przykład doskonałej współpracy jaką mamy z naszym południowym sąsiadem.

[więcej]

Finał V edycji GaleriON-u

Dodano: 20-09-2018

Kilkaset osób z niepełnosprawnościami z całego Dolnego Śląska wzięło udział w V edycji Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2018, zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej MOTYL. W tym roku finał składał się z dwóch imprez. Pierwsza, plenerowa odbyła się 16 września w Kamiennej Górze. Dzień później artyści przenieśli się do Jawora, gdzie w kościele Pokoju podczas uroczystego koncertu zachwycili...

[więcej]

Dolny Śląsk bardzo dobrze inwestuje unijne pieniądze!

Dodano: 20-09-2018

Dolny Śląsk rozwija się m.in. dzięki funduszom unijnym. Wiele już osiągnęliśmy i sprawnie inwestujemy unijne pieniądze z naszego 9 miliardowego budżetu. Budujemy drogi, szpitale, kupujemy nowoczesne pociągi, a także wspieramy lokalnych przedsiębiorców. To namacalne dowody na to, że samorząd umiejętnie zarządza funduszami unijnymi. Rozwój Dolnego Śląska to niepodważalna zasługa obecności Polski w Unii Europejskiej.

[więcej]

Uzdrowiskowy Szpital w Jedlinie Zdroju znów otwarty

Dodano: 19-09-2018

Zakończyły się prace w Uzdrowiskowym Szpitalu Rehabilitacji Kardiologicznej „Teresa” w Jedlinie Zdroju, w którym w lipcu tego roku wybuchł pożar i strawił dużą część dachu oraz poddasza budynku. Marszałek Cezary Przybylski otworzył odbudowany szpital.

[więcej]

Marszałek przeznacza dodatkowe miliony złotych na rewitalizacje

Dodano: 17-09-2018

Dzięki staraniom Marszałka Województwa Dolnośląskiego Komisja Europejska zgodziła się na przeniesienie dodatkowych niemal 40 milionów złotych na rewitalizację zdegradowanych obszarów naszego regionu. Pieniądze trafią do 17 dolnośląskich gmin.

[więcej]

Obwodnica Miękini jest już gotowa!

Dodano: 17-09-2018

Niemal 4 kilometry nowej drogi, która docelowo połączy autostradę A4 i drogę szybkiego ruchu S5 otworzyli przedstawiciele samorządu województwa, a wśród nich marszałek Cezary Przybylski. Trasa kosztowała ponad 62 miliony złotych Wrocławia i połączy się z wybudowanym kilka lat temu mostem na Odrze w Brzegu Dolnym.

[więcej]