rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie noworoczne pracowników DODR

Dodano: 17-01-2017

W piątek 13 stycznia pracownicy Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przyjechali do Wrocławia na spotkanie noworoczne podsumowujące działalność tej instytucji. Oprócz ponad dwustu doradców z całego Dolnego Śląska, w uroczystości wzięli udział przedstawiciele regionalnych firm i instytucji okołorolniczych. W spotkaniu uczestniczyła również wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Konkursy RPO: kolejne nabory w lutym i marcu

Dodano: 13-01-2017

Już niedługo ruszają kolejne konkursy na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Tym razem do wzięcia są pieniądze na zwiększenie konkurencyjności dolnośląskich firm na rynkach zagranicznych, rozwój e-usług publicznych i wsparcie szkolnictwa zawodowego. Duże środki przeznaczono również na usprawnienie systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

[więcej]

Umowa na superpociągi podpisana!

Dodano: 13-01-2017

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczy ponad 250 mln zł na zakup 11 nowoczesnych pociągów, które wzmocnią ofertę przewozową Kolei Dolnośląskich. 13 stycznia na Dworcu Głównym w obecności Marszałka Cezarego Przybylskiego i Jerzego Michalaka, Członka Zarządu Województwa została podpisana umowa pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi, a spółką Newag na dostawę nowych pociągów.

[więcej]

Zmarł Roman Herzog - były prezydent Niemiec

Dodano: 12-01-2017

10 stycznia 2017 roku w wieku 82 lat zmarł Roman Herzog, były prezydent Niemiec i prezes Federalnego Trybunału Konstytucyjnego.

[więcej]

Filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Jeleniej Górze gotowa do przyjęcia pierwszych...

Dodano: 11-01-2017

Większy dostęp do specjalistów, najnowocześniejszy sprzęt do radioterapii oraz komfortowe warunki leczenia – nowa filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Jeleniej Górze przyspieszy wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych mieszkańców regionu. Koszt inwestycji to ok. 30 mln zł. Już niebawem pacjenci będą leczeni w nowym ośrodku. W otwarciu nowej placówki udział wziął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa, Jerzy Michalak, Członek...

[więcej]

Spotkanie robocze w sprawie suszy

Dodano: 09-01-2017

W poniedziałek 9 stycznia odbyło się robocze spotkanie marszałka Cezarego Przybylskiego, wicemarszałek Ewy Mańkowskiej u wojewody dolnośląskiego. Jego głównym celem było omówienie działań minimalizujących skutki suszy w naszym województwie. Na spotkanie przyjechali również przedstawiciele dolnośląskich gmin zmagających się z problemem – to m.in. Wleń, Męcinka, Mirsk, Lubomierz, Stoszowice, Nowa Ruda, Kłodzko, Bolków i Stara Kamienica.

[więcej]

Zainwestujemy ponad 240 mln złotych w lepszą kolej na Dolnym Śląsku!

Dodano: 09-01-2017

Szybciej i wygodniej pojedziemy w 2021 r. ze Świdnicy do Wrocławia i z Dzierżoniowa do Legnicy. Nowe przystanki zwiększą dostępność do kolei regionalnej. Dziś podpisane zostały umowy pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A a Województwem Dolnośląskim na przeprowadzenie rewitalizacji odcinków linii kolejowych Wrocław Gł. – Świdnica i Legnica – Dzierżoniów Śląski. - W ramach naszego RPO ogromne pieniądze przeznaczamy na rozwój kolei. Inwestujemy zarówno w nowoczesny tabor, jak i modernizacje...

[więcej]