rozmiar czcionki: A | A | A

Naszym doświadczeniem pomagamy Ukrainie tworzyć samorząd terytorialny

Dodano: 01-04-2015

Andrzej Kosiór Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego spotkał się 31 marca 2015 r. z delegacją z Ukrainy z Ołeksandrem Dechtairchukiem Posłem Najwyższej Rady Ukrainy na czele. Celem wizyty była wymiana doświadczeń dotyczących transformacji ustrojowej, wprowadzenia reformy samorządowej, finansowania i funkcjonowania samorządów na poziomie województwa, powiatu i gminy.

[więcej]

Posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP

Dodano: 01-04-2015

Wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w posiedzeniu Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa dolnośląskiego, które odbyło się w środę 1 kwietnia.

[więcej]

Spotkania wielkanocne 4. Regionalnej Bazy Logistycznej oraz w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia

Dodano: 01-04-2015

W Klubie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej i w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia odbyły się spotkania wielkanocne. W obu uroczystościach uczestniczyła wicemarszałek Ewa Mańkowska oraz zaproszeni goście m.in. Tomasz Smolarz, Wojewoda Dolnośląski, Arcybiskup Józef Kupny, żołnierze i pracownicy oraz dowódcy podległych jednostek i instytucji.

[więcej]

Obrady jury Nagrody Kulturalnej Śląska

Dodano: 31-03-2015

Tadeusz Samborski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, wziął udział w posiedzeniu polsko- niemieckiego jury Nagrody Kulturalnej Śląska, które odbyło się w Berlinie.

[więcej]

Wielkanoc po reymontowsku

Dodano: 30-03-2015

Tadeusz Samborski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, w Niedzielę Palmową uczestniczył w uroczystej mszy świętej w Kosiskach, po której odbył się koncert w duchu reymontowskiej Wielkanocy.

[więcej]

60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje w Legnicy

Dodano: 30-03-2015

Tadeusz Samborski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, wręczył nagrody laureatom eliminacji miejskich 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

[więcej]

Przedsmak świątecznego śniadania wielkanocnego w Pasażu Wrocławskim

Dodano: 30-03-2015

Kolorowo i smacznie zastawione stoły, wielobarwne pisanki oraz wysokie, tradycyjnie wykonane palmy wielkanocne można było podziwiać w sobotę 28 marca w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Uroczystego otwarcia Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek dokonali Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Tadeusz Samborski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]