rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk pod znakiem czterech żywiołów na EXPO w Mediolanie

Dodano: 30-06-2015

We wtorek 30 czerwca w pawilonie polskim na EXPO 2015 w Mediolanie zagości Dolny Śląsk z prezentacją tego, co czyni to miejsce wyjątkowym i niepowtarzalnym. Odwiedzający będą mieli okazję poznać region pełen pięknych krajobrazów i bogactw naturalnych, czerpiący z różnorodnego dziedzictwa kulturowego, a jednocześnie nowoczesny i nastawiony na rozwój.

[więcej]

Stypendia pomostowe dla ambitnych maturzystów po raz trzynasty!

Dodano: 30-06-2015

Jak sfinansować pierwszy rok studiów? Najlepiej pozyskać stypendium „na start”. Taką pomoc oferuje Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia, która ogłasza nabór wniosków w XIII Konkursie o Stypendia Pomostowe. Ambitni, młodzi Dolnoślązacy z małych miejscowości mogą zyskać aż 5000 zł stypendium na rok akademicki 2015-2016. Wnioski należy składać do 31 lipca 2015.

[więcej]

Nowe oblicze kościoła i klasztoru w Głębowicach

Dodano: 29-06-2015

28 czerwca w Głębowicach na Dolnym Śląsku odbył się I Imieninowy Jarmark Parafialny. Podczas imprezy podsumowano najważniejsze projekty zrealizowane z dofinansowaniem środków unijnych, m.in. remont kościoła i wieży oraz przyklasztornych ogrodów. W wydarzeniu wzięła udział wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Nowe miejsca pracy w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK"

Dodano: 29-06-2015

27 czerwca w Jaszkowej Dolnej uroczyście wręczono zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK" firmie Kayser Automotive Systems Kłodzko. W wydarzeniu udział wzięli Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki, Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

XX Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Maszyn Rolniczych

Dodano: 29-06-2015

W Piotrowicach koło Chojnowa odbyła się XX Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Maszyn Rolniczych. Wydarzenie połączone było z XXV Dniami Otwartymi Doradztwa Rolniczego. W oficjalnym otwarciu 28 czerwca uczestniczyła wicemarszałek Ewa Mańkowska. Tego dnia odbyła się najważniejsza część imprezy, czyli pokaz zwierząt hodowlanych. Wystawa co roku gromadzi kilka tysięcy odwiedzających.

[więcej]

Mistrzowie kolarstwa w Sobótce i Strzelinie

Dodano: 29-06-2015

Na Dolnym Śląsku odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. W tym roku gospodarzami były miejscowości Strzelin i Sobótka. Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym został Tomasz Marczyński, zawodnik grupy Torku Sekerspor. 24 czerwca w Strzelinie wicemarszałek Ewa Mańkowska wręczała medale w kategorii Elita Mężczyzn.

[więcej]

Mali lekkoatleci trenowali z mistrzami olimpijskimi!

Dodano: 29-06-2015

Te sportowe zawody dzieci z Dolnego Śląska zapamiętają na długo! W piątek 26 czerwca na hali sportowej AWF we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Camp Lekkoatletyczny. 400 małych Dolnoślązaków pod okiem samych mistrzów olimpijskich – Anity Włodarczyk i Piotra Małachowskiego – mogło spróbować swoich sił m.in. w rzucie młotem, dyskiem czy kulą. W imprezie udział wziął również Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]