rozmiar czcionki: A | A | A

Znamy laureatów XXIV edycji Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych

Dodano: 16-09-2014

Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze – symbole jakości oraz rzetelności gospodarczej już po raz dwudziesty czwarty trafiły do firm z Dolnego Śląska. Marszałek Cezary Przybylski wyróżnił tegorocznych laureatów w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Muzeum Miejskim Wrocławia. Tym samym kolejne firmy dołączyły do grona kilkuset przedsiębiorstw docenionych za przestrzeganie najwyższych standardów jakości i dbałości o gospodarczą wiarygodność.

[więcej]

II. posiedzenie Regionalnego Forum Terytorialnego

Dodano: 15-09-2014

Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego, jej monitoring oraz inteligentne specjalizacje – to tylko kilka tematów, które były poruszane dziś w trakcie drugiego posiedzenia Regionalnego Forum Terytorialnego. Spotkanie, które odbyło się dziś we Wrocławiu otworzył Jerzy Michalak, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci otwarty

Dodano: 15-09-2014

Dziś w Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach odbyło się spotkanie podsumowujące realizację zadania pn. „Budowa nowego obiektu budowlanego na potrzeby realizacji osób niepełnosprawnych – wykonanie placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych”. Zadanie połączono z uroczystością otwarcia placu zabaw, w której wziął udział Wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Dożynki wojewódzkie 2014

Dodano: 14-09-2014

Dolny Śląsk dziękuje rolnikom za ich pracę i trud włożony w zebranie tegorocznych plonów. To dzięki wytrwałości wielu osób na dolnośląskich stołach nie brakuje chleba. Gospodarzem wojewódzkich dożynek był w tym roku Strzegom. W obchodach święta plonów wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbara Zdrojewska, wicemarszałek Jerzy Michalak oraz członek zarządu Włodzimierz...

[więcej]

Festiwal Letnich Otwartych Warsztatów Improwizacji 2014

Dodano: 14-09-2014

Dolnośląski Festiwal Warsztatów Improwizacji trwał 3 dni. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja sztuki improwizacji, teatrów improwizacji oraz warsztatów improwizacji na terenie Dolnego Śląska. W finałowym koncercie Dolnośląskiego Festiwalu Warsztatów wziął udział wicemarszałek Radosław Mołoń

[więcej]

Świeto Karpia Milickiego 2014

Dodano: 13-09-2014

Słynąca z przepysznego karpia Dolina Baryczy zaprasza do świętowania. Już po raz piętnasty smakosze milickiego karpia mają okazję wziąć udział w pełnym atrakcji Święcie Karpia Milickiego. Wrześniowy weekend upływa mieszkańcom powiatu milickiego na degustacji przysmaków z karpia, zawodach wędkarskich czy organizowanym już po raz drugi Biegu Karpia. W otwarciu imprezy uczestniczył Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Nagrody Kulturalne Śląska rozdane!

Dodano: 13-09-2014

Uroczystość wręczenia Nagród Kulturalnych Śląska odbyła się w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń wręczył nagrody prof. Norbertowi Heisigowi, założycielowi Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Beacie Maciejewskiej dziennikarce i pisarce zajmującej się historią Śląska. Nagrodę specjalną otrzymała Fundacja im. Eriki Simon.

[więcej]