rozmiar czcionki: A | A | A

Konwent Powiatów w Strzelinie

Dodano: 25-08-2014

Konsekwencje nowelizacji ustawy o prawie geodezyjnym i kartograficznym oraz stan realizacji programu Polska Cyfrowa – oto najważniejsze punkty pierwszego dnia obrad Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego w Strzelinie. Podczas obrad samorząd Dolnego Śląska reprezentował Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Z miłości do gliny: Gliniada 2014

Dodano: 23-08-2014

Wszyscy jesteśmy glinoludami! Dziś kilkuset „glinoludów” przemaszerowało ulicami Bolesławca. Parada to jedna z głównych atrakcji trwającego XX Bolesławieckiego Święta Ceramiki. W tym - jedynym w swoim rodzaju pochodzie - wziął również udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Parowozem na Święto Ceramiki w Bolesławcu

Dodano: 23-08-2014

Zadaniem biletu Euro-Nysa jest ułatwić komunikację mieszkańcom pogranicza Polski, Niemiec i Czech. Dziś z okazji 10 rocznicy powołania do życia biletu, odbył się przejazd zabytkowym parowozem z Bauzen do Bolesławca na trwające tam Święto Ceramiki. Podczas przejazdu samorząd Dolnego Śląska reprezentował Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

20. Bolesławieckie Święto Ceramiki

Dodano: 22-08-2014

Tysiące gości, dziesiątki artystów i wystawców zajmujących się ceramiką, targi staroci, parady i koncerty – oto Bolesławieckie Święto Ceramiki! Ciesząca się wielką popularnością impreza, to świetna okazja do promocji ziemi bolesławieckiej i całego regionu wśród gości z kraju i całej Europy. Dziś w uroczystym otwarciu Święta Ceramiki wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Spotkanie z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy

Dodano: 20-08-2014

Dziś w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu odbyło się spotkanie wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Radosława Mołonia z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy. Pobyt niemal 50 – osobowej grupy z rejonu berdyczowskiego dofinansowano ze środków Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Blues nad Bobrem po raz XIV

Dodano: 14-08-2014

Dwanaście taktów podbijających serca słuchaczy – to kwintesencja bluesa. Miłośników tego gatunku muzycznego nie brakuje na całym świecie i chociaż wywodzi się on z południa Stanów Zjednoczonych, to bluesową stolicą Polski był przez połowę sierpnia Kruszyn koło Bolesławca na Dolnym Śląsku. To tam odbywała się XIV edycja Festiwalu Blues Nad Bobrem. Impreza zakończyła się w czwartek, 14 sierpnia uroczystym koncertem. Współorganizatorem tegorocznej edycji BnB był Samorząd Województwa...

[więcej]

Święto Wojska Polskiego we Wrocławiu

Dodano: 14-08-2014

15 sierpnia 2013 roku obchodzimy 94. rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji, 14 sierpnia, na Placu Gołębim we Wrocławiu odbyły się uroczystości upamiętniające zwycięską bitwę żołnierzy dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego z oddziałami Armii Czerwonej. W uroczystościach wziął udział Jerzy Michalak – Wicemarszałek Dolnego Śląska.

[więcej]