rozmiar czcionki: A | A | A

Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” ma już 20 lat!

Dodano: 01-07-2016

W dniach 23-24 czerwca odbywała się konferencja z okazji 20-lecia Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Jest to park ponadregionalny, dlatego spotkanie zorganizowały wspólnie Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W uroczystościach uczestniczyły Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, oraz Marzena Wodzińska, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

[więcej]

W Piotrowicach nagrodzono najlepszych hodowców

Dodano: 01-07-2016

XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, XXXVI Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego, Wystawa Maszyn Rolniczych oraz Piknik Zbożowy – te wszystkie wydarzenia odbywały się 24-25 czerwca w Piotrowicach. Podczas imprezy medale i nagrody hodowcom wręczali Ewa Mańkowska, wicemarszałek województwa, i Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa.

[więcej]

Marszałek spotkał się z Ambasadorem Japonii

Dodano: 29-06-2016

Japonia jest trzecim co do wielkości inwestorem na Dolnym Śląsku po USA i Niemczech oraz pierwszym inwestorem w regionie po 1989 roku. Dziś Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego spotkał się z Shiego Matsutomi, Ambasadorem Japonii oraz jego małżonką i Yuriko Teradą, Attache ds. Kultury Ambasady Japonii. Celem wizyty Ambasadora jest wzmocnienie polsko-japońskich relacji gospodarczych oraz omówienie bieżącej współpracy.

[więcej]

Pawilon Czterech Kopuł już otwarty dla zwiedzających

Dodano: 27-06-2016

25 czerwca otwarto Muzeum Sztuki Współczesnej - oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, którego siedzibą został odrestaurowany Pawilon Czterech Kopuł. Zaprojektowany w 1912 roku przez Hansa Poelziga obiekt po wielu dekadach przywrócony został do pełnienia funkcji wystawienniczych. Przywrócenie zabytkowi dawnego blasku pochłonęło prawie 85 mln zł, z czego ponad 31 mln przekazał samorząd województwa. W uroczystościach uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i Tadeusz Samborski, członek zarządu...

[więcej]

Marszałek wspiera gminy w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej

Dodano: 27-06-2016

Promesy o łącznej wartości ponad 3 milionów złotych otrzymali dziś z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego przedstawiciele 17 dolnośląskich samorządów. Dotacje pochodzą z budżetu Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, a gminy mogą je przeznaczyć na cele, które podniosą standard życia mieszkańców regionu.

[więcej]

Nowe chodniki, sygnalizacje świetlne, powstają w ramach Programu poprawy stanu infrastruktury...

Dodano: 23-06-2016

Program poprawy stanu infrastruktury drogowej dolnośląski samorząd realizuje od 2010 roku. Od początku trwania programu przystąpiono do realizacji 173 inwestycji o łącznej kwocie ok. 107 mln zł. W 2016 roku zrealizowanych zostanie 28 inwestycji na kwotę ponad 17 mln zł. Inwestycje realizowane są w modelu finansowania przedsięwzięcia przez Samorząd wojewódzki i Jednostkę Samorządu Terytorialnego. O głównych założeniach Programu opowiadał Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. W...

[więcej]

Miliard złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców!

Dodano: 23-06-2016

Dolny Śląsk jako pierwsze województwo w Polsce wprowadza własny program wsparcia finansowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Do dyspozycji naszych firm będzie niespełna miliard złotych! Start nowego programu już w lipcu.

[więcej]