rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd przekaże blisko 11 mln zł na targowiska

Dodano: 25-09-2017

14 gmin z Dolnego Śląska otrzyma pieniądze na budowę lub modernizację targowisk, gdzie rolnicy będą mogli sprzedawać produkty wytworzone w swoich gospodarstwach. Promesy z unijną dotacją wręczyli dziś marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Konferencja "Efektywność energetyczna dla samorządów"

Dodano: 25-09-2017

W poniedziałek 25 września wicemarszałek Ewa Mańkowska uczestniczyła w konferencji „Efektywność energetyczna dla samorządów – szanse i wyzwania dla Polski” organizowanej przez Fundację Polskiego Kongresu Gospodarczego.

[więcej]

X Festiwal Tradycji Dolnego Śląska

Dodano: 25-09-2017

Za nami kolejny, w tym roku jubileuszowy X FESTIWAL TRADYCJI DOLNEGO ŚLĄSKA, który otworzyła wicemarszałek Ewa Mańkowska. Podczas minionego weekendu na deskach Opery Wrocławskiej wystąpiły 23 zespoły ludowe z Dolnego Śląska, których repertuar był odmienny tak bardzo, jak różnorodne są tradycje przywiezione na Dolny Śląsk z różnych części Polski.

[więcej]

Trwa XX Dolnośląski Festiwal Nauki

Dodano: 25-09-2017

Już po raz dwudziesty w dziesięciu miastach województwa rozpoczyna się Dolnośląski Festiwal Nauki. W uroczystym otwarciu imprezy, które odbyło się w 21 września, udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

I Kongres o elektromobilności

Dodano: 25-09-2017

I Kongres „Pojazdy elektryczne – kierunki rozwoju, techniczne i technologiczne możliwości dla producentów i poddostawców” za nami. W czwartek (21 września 2017 r.) wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z prof. Jerzym Jasieńko, prorektorem ds. organizacji i rozwoju Politechniki Wrocławskiej, Witoldem Lechem Idczakiem, Prezesem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S. A. otworzyła kongres, który stanowił platformę komunikacji, przestrzeń wymiany informacji i doświadczeń w zakresie...

[więcej]

Dolnośląskie Dożynki Rolników

Dodano: 25-09-2017

W niedzielę, 24 września 2017 r. w Zaciszu koło Gryfowa Śląskiego Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył w Dolnośląskich Dożynkach Rolników organizowanych przez Dolnośląską Izbę Rolniczą.

[więcej]

Dolny Śląsk zorganizował Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze

Dodano: 22-09-2017

Dolny Śląsk organizuje Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze, które pozwoli zacieśnić współpracę chińskiego regionu Anhui z Województwem Dolnośląskim. Podpisana dzisiaj przez Marszałka Cezarego Przybylskiego z Partnerami ze strony chińskiej nowa umowa o współpracy Województwa Dolnośląskiego z regionem Anhui jest „nowym otwarciem” naszej międzyregionalnej współpracy. Osiami kooperacji będzie gospodarka i wsparcie wymiany handlowej, nauka i technologia, edukacja, kultura, zdrowie, turystyka,...

[więcej]