rozmiar czcionki: A | A | A

Obchody 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Dodano: 02-09-2015

1 września 2015 roku o godzinie 14.00 na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Wojska Polskiego przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu odbyły się uroczyste obchody 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, w których uczestniczył Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

X Dni Karpia otwarte

Dodano: 01-09-2015

Tłumy wrocławian przybyły w ostatnią niedzielę sierpnia na inaugurację Dni Karpia, zorganizowanych już po raz dziesiąty. Karpiowy piknik to nie tylko kulinarne show z rybą w roli głównej, ale także pokazy filmów przyrodniczych, jarmark produktów lokalnych i regionalnych, występy zespołów, gry edukacyjne i inne atrakcje dla najmłodszych. Z ramienia samorządu województwa w imprezie udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Nowe inwestycje w Brożcu

Dodano: 01-09-2015

Mieszkańcy Brożca od piątku 28 sierpnia mogą cieszyć się nowym boiskiem sportowym. Tego samego dnia nową siedzibę zyskała także miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. W oficjalnym otwarciu obydwu inwestycji uczestniczyła Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Ewa Mańkowska.

[więcej]

Rozwój wsi dzięki PROW – kolejna umowa podpisana!

Dodano: 01-09-2015

Dzisiaj w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę, w ramach której ze środków PROW 2014-2020 sfinansowana zostanie Lokalna Strategia Działania dla gmin: Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Kostomłoty, Udanin, Strzegom, Świdnica i Żarów. Twórcą projektu jest Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”.

[więcej]

Obchody 35-lecia NSZZ "Solidarność"

Dodano: 01-09-2015

W środę 26 sierpnia w całej Polsce rozpoczęły się obchody 35-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Wrocławskie uroczystości otworzył koncert „Warto było czekać” zorganizowany przez Narodowe Forum Muzyki. Samorząd województwa podczas imprezy reprezentowały Wicemarszałek Ewa Mańkowska oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Barbara Zdrojewska.

[więcej]

Święto Chleba i Piernika w Jaworze

Dodano: 01-09-2015

Co roku Jawor zamienia się w „Polską Stolicę Chleba”, wypełnioną bogactwem smaków, gatunków i metod wypiekania chleba, ciast i pierników. W inauguracji Święta Chleba i Piernika w Jaworze w ubiegły weekend wziął udział Tadeusz Samborski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Kościoły Pokoju na Dolnym Śląsku – wystawa fotografii Barbary Górniak

Dodano: 01-09-2015

„Kościoły Pokoju na Dolnym Śląsku” to fotograficzna relacja autorki, prezentująca wybitne zabytki architektury, jakimi są kościoły pokoju w Jaworze i Świdnicy. 27 sierpnia na Zamku Piastowskim w Legnicy odbyło się otwarcie wystawy. Podczas wernisażu Samorząd Województwa Dolnośląskiego reprezentował Tadeusz Samborski, Członek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]