rozmiar czcionki: A | A | A

Wybudują nowe ścieżki rowerowe

Dodano: 17-07-2018

Niemal 30 kilometrów tras rowerowych w powiecie trzebnickim i wołowskim powstanie dzięki unijnemu dofinansowaniu. Wartość projektu to niemal 10 milionów złotych, a unijne dofinansowanie przekracza 8 milionów.

[więcej]

Nowa instalacja przetwarzania odpadów w Wołowie

Dodano: 17-07-2018

Dzięki unijnemu dofinansowaniu już niebawem w Wołowie powstanie nowa instalacja przetwarzania odpadów. Inwestycja warta jest niemal 30 milionów złotych, a kwota unijnego wsparcia przekracza 13 milionów. Umowę na realizację inwestycji podpisał dziś marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Opinia w sprawie projektu ustawy „Mieszkanie plus”

Dodano: 16-07-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego ponownie opiniuje projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, potocznie zwany „Mieszkanie plus”. Niestety ponownie negatywnie.

[więcej]

Superpociąg na dolnośląskich torach

Dodano: 12-07-2018

Nowoczesny design oraz zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa podróży. Tak po gruntownej modernizacji przez Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” prezentuje się elektryczny zespół trakcyjny ED72.

[więcej]

70 rocznica powstania Klubu Sportowego Lesk Sędzisław

Dodano: 12-07-2018

W miniony weekend odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia działalności Ludowy Klub Sportowy Lesk Sędzisław.

[więcej]

Spadochronowe Mistrzostwa Świata w Szymanowie

Dodano: 09-07-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w 7. Mistrzostwach Świata w Canopy Piloting, które zostały rozegrane na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie.

[więcej]

Kolejne „Kino za Rogiem” na Dolnym Śląsku

Dodano: 06-07-2018

Po Krzeszowie, Kowarach, Wleniu i Lubomierzu przyszedł czas na otwarcie nowego kina w Bolkowie. Jest to 5 tego typu miejsce na Dolnym Śląsku, a 54 w kraju. Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w uroczystym otwarciu obiektu.

[więcej]