rozmiar czcionki: A | A | A

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dodano: 02-05-2016

Dziś w całym kraju obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Państwowe ustanowione na mocy ustawy z 2004r. Na całym Dolnym Śląsku zrobiło się biało-czerwono, a w wielu miejscach odbyły się oficjalne obchody Święta Flagi. We wrocławskich uroczystościach udział wziął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Tadeusz Samborski, Członek Zarządu Województwa.

[więcej]

Grunt na medal 2016

Dodano: 29-04-2016

Ruszyła ósma edycja konkursu GRUNT na MEDAL organizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Marszałków Województw oraz Centra Obsługi Inwestorów i Eksporterów. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja terenów kompleksowo przygotowanych pod inwestycje produkcyjne, które dla gmin stanowią duży krok w kierunku rozwoju, tworzenia nowych miejsc pracy i poprawy jakości życia mieszkańców.

[więcej]

RPO na Dolnym Śląsku - pierwsze podsumowania

Dodano: 29-04-2016

95 konkursów na łączną kwotę 2,3 miliarda złotych. Dolny Śląsk pozostaje jednym z liderów w zakresie realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podsumował dotychczasowe efekty wdrażania programu. Dzięki RPO na Dolny Śląsk trafi w najbliższych latach ponad 9 mld złotych.

[więcej]

Spotkanie Szefów Misji Dyplomatycznych RP

Dodano: 29-04-2016

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja na Dolnym Śląsku goszczą szefowie misji dyplomatycznych akredytowanych w RP. Wizyta kilkudziesięciu ambasadorów w naszym województwie jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta Wrocławia oraz Urzędu Marszałkowskiego. Spotkanie służy promocji Wrocławia i całego regionu – naszych walorów kulturalnych, turystycznych i inwestycyjnych. Z ambasadorami spotkał się marszałek Cezary...

[więcej]

Ruszyła kolejna edycja programu „Na sportowo” dla osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 28-04-2016

Zatrudnienie wspomagane i realizacja projektu „Na sportowo” współfinansowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego były głównymi tematami wizyty Pawła Parusa – pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Podczas spotkania omawiano także funkcjonowanie mieszkań treningowych, w których osoby z różnoraką niepełnosprawnością uczą się samodzielności.

[więcej]

Rusza Program Rozwoju Bazy Sportowej na Dolnym Śląsku na lata 2016-2018

Dodano: 27-04-2016

Kryte pływalnie, boiska i hale sportowe, razem 32 obiekty sportowe nowe lub odnowione powstaną w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej na Dolnym Śląsku do 2018 roku! Na poprawę bazy sportowej w województwie dolnośląskim samorząd przeznaczy w tym roku aż 17 milionów zł, natomiast w całym trzyletnim programie w latach 2016-2018 będzie to ponad 25 mln zł! Główne założenia Programu oraz lokalizacje inwestycji sportowych przedstawił Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W...

[więcej]

Dolnośląskie obchody Międzynarodowego Roku Mapy

Dodano: 27-04-2016

26 kwietnia odbyła się gala podsumowująca dolnośląskie obchody Międzynarodowego Roku Mapy. Podczas uroczystości na Zamku Piastowskim w Legnicy Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa, oraz Robert Pajkert, geodeta województwa, wręczyli nagrody laureatom konkursów, których motywem przewodnim była mapa, szczególna ta cyfrowa w postaci Geoportalu.

[więcej]