rozmiar czcionki: A | A | A

MOBILNE DCO – nowa aplikacja pomoże w diagnozowaniu nowotworów

Dodano: 27-10-2020

Dolnośląskie Centrum Onkologii uruchamia e-usługi dla pacjentów, które poprawią koordynację opieki nad osobami z podejrzeniem choroby nowotworowej. Wpisując swoje dane do aplikacji e-screening, dowiemy się, gdzie i jakie badania profilaktyczne powinniśmy wykonać.

[więcej]

Nagroda dla Juliana Golaka, Pełnomocnika Marszałka ds. Kontaktów z Republiką Czeską i Republiką...

Dodano: 22-10-2020

Julian Golak, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów z Republiką Czeską i Republiką Słowacką został odznaczony Gratias Agit, odznaczeniem przyznawanym przez Rząd Republiki Czeskiej.

[więcej]

Obszar ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej powiększy się w nowej perspektywie unijnej

Dodano: 19-10-2020

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (tzw. ZIT) to forma współpracy samorządów, współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich. Dzięki niej samorządy mogą skuteczniej i efektywniej realizować swoje przedsięwzięcia. Dzięki dialogowi z samorządem województwa w ostatnich miesiącach gminy wypracowały nowe formy współpracy.

[więcej]

Dzień Edukacji Narodowej 2020

Dodano: 14-10-2020

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Tego dnia szczególne podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy dbają o nauczanie kolejnych, młodych pokoleń Dolnoślązaczek i Dolnoślązaków.

[więcej]

Koleje Dolnośląskie kupują nowe pociągi. Sześć hybrydowych Impulsów II dołączy do floty...

Dodano: 13-10-2020

To kolejne nowe składy, po elektrycznych Elfach 2, które niedługo wyjadą na tory Dolnego Śląska. Będą szybkie, wygodne, nowoczesne i ekologiczne. Wartość sześciu elektryczno – spalinowych pociągów to prawie 170 mln zł. Według zapewnień producenta, firmy NEWAG S.A., pierwszymi z nich podróżni pojadą już w połowie przyszłego roku.

[więcej]

Znamy koncepcję nowego Dolnośląskiego Centrum Onkologii

Dodano: 12-10-2020

Specjaliści zdecydowali, jaki kształt powinien mieć nowy szpital onkologiczny, by był jak najbardziej funkcjonalny i przyjazny dla pacjentów. Planowany termin uruchomienia placówki to 2025 rok, a profesjonalną pomoc otrzymają w niej dziesiątki tysięcy pacjentów rocznie.

[więcej]

Marszałek laureatem nagrody za promocję regionalną

Dodano: 09-10-2020

Za nami XXIII Karkonoskie Spotkania Turystyczne. Zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki wydarzenie było okazją do podsumowania tegorocznego sezonu turystycznego. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]