rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk sportem stoi – ponad 18 milionów na obiekty sportowe

Dodano: 05-05-2015

Nie tylko kryte pływalnie, hale gimnastyczne i boiska sportowe, ale również skatepark i street workout park już niebawem powstaną na Dolnym Śląsku. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył ponad 18 milionów złotych na dofinansowanie infrastruktury powstającej w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie 46 inwestycji, w tym na budowę 33 nowych oraz modernizację 13 istniejących obiektów.

[więcej]

Obchody 2 maja - Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dodano: 04-05-2015

2 maja w całym kraju obchodzony był Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ustanowiono na mocy ustawy z 2004 r. Na ulicach dolnośląskich miast i wsi zrobiło się biało-czerwono, a w wielu miejscach odbyły się oficjalne obchody Święta Flagi. We wrocławskich uroczystościach wzięła udział Ewa Mańkowska – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Uroczyste obchody Święta Trzeciego Maja

Dodano: 04-05-2015

224 lata temu uchwalona została Konstytucja 3 Maja. Rozpoczynała się tymi słowami: „Uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucyi narodowej jedynie zawisł, długiem doświadczeniem poznawszy zadawnione rządu naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje, i z tej dogorywającej chwili, która nas samym sobie wróciła; wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą, egzystencyę polityczną,...

[więcej]

Odłonięto pomnik pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach Wschodnich

Dodano: 04-05-2015

3 maja na Rondzie Kresowian w Grudzy odsłonięty został pomnik pamięci ofiar banderowskiego i stalinowskiego ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP w latach 1939-45. W uroczystościach uczestniczył Tadeusz Samborski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Zapraszamy na Wielki Piknik Europejski!

Dodano: 04-05-2015

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski serdecznie zaprasza na Piknik promujący Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska, który odbędzie się w sobotę 9 maja 2015r. na Pergoli przy Hali Stulecia we Wrocławiu.

[więcej]

Nowoczesna szkoła w Borowie

Dodano: 30-04-2015

29 kwietnia oficjalnie zakończono realizację projektu termomodernizacji budynku Zespołu Szkół Publicznych w Borowie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. W uroczystości uczestniczyła Ewa Mańkowska, wicemarszałek województwa.

[więcej]

Wizyta w Luksemburgu

Dodano: 29-04-2015

Spotkanie z wicepremierem i ministrem gospodarki Wielkiego Księstwa, panem Etienne Schneiderem, zakończyło pobyt konsula honorowego i pełnomocnika Marszałka Województwa ds. współpracy międzynarodowej Krzysztofa Bramorskiego w Luksemburgu.

[więcej]