rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek Województwa wspiera modernizację dróg lokalnych na Dolnym Śląsku

Dodano: 23-09-2016

Blisko 3,5 mln zł otrzymają gminy powiatu głogowskiego na modernizację infrastruktury drogowej. Wczoraj, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Głogowie, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego podpisał umowę na dofinansowanie remontu drogi powiatowej w miejscowości Ruszowice. Dzięki remontom dróg w ramach PROW 2014-20 kilkadziesiąt gmin w całym województwie otrzyma dofinansowanie o łącznej wartości 60 mln złotych, dzięki któremu znacząco poprawi się stan lokalnej infrastruktury...

[więcej]

Dni Dolnego Śląska na Ukrainie

Dodano: 23-09-2016

W dniach 15-18 września odbywały się Dni Dolnego Śląska we Lwowie i na Ziemi Lwowskiej. Celem była prezentacja dolnośląskiej kultury, folkloru i działalności artystycznej oraz umacnianie więzi międzypokoleniowych i międzynarodowych. - Chcemy pielęgnować pamięć o naszych korzeniach narodowych i kulturowych oraz dbać o polskie dziedzictwo na Kresach Wschodnich - mówi Tadeusz Samborski, który był na Ukrainie.

[więcej]

Dolny Śląsk nagrodzony na Gali Inwestorów Samorządowych

Dodano: 23-09-2016

W Katowicach trwa XIV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. Podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbyła się pierwszego dnia Forum, Marszałek Cezary Przybylski, reprezentując Województwo Dolnośląskie odebrał nagrodę za 3. miejsce w kategorii wydatków ze środków unijnych na projekty społeczno – inwestycyjne.

[więcej]

O polityce surowcowej rozmawiali we Wrocławiu eksperci z Dolnego Śląska i Saksonii

Dodano: 22-09-2016

21 września we Wrocławiu odbyła się dolnośląsko-saksońska konferencja „Surowce naturalne w gospodarce o obiegu zamkniętym – wyzwania dla regionów górniczych na przykładzie Dolnego Śląska i Saksonii”. Konferencję otworzyły wystąpienia Ewy Mańkowskiej, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Elizabeth Wolbers, Konsul Generalna Niemiec we Wrocławiu, Martin Dulig, Saksoński Minister Gospodarki Pracy i Transportu, a także Agaty Zemskiej, dyrektor Wydziału Gospodarki w urzędzie...

[więcej]

Obrady Dolnośląskiej Rady Gospodarczej

Dodano: 22-09-2016

Aktywność samorządu województwa w obszarach, które w istotny sposób wpływają na gospodarczy rozwój regionu oraz opiniowanie i inicjowanie projektów wspierających rozwój gospodarczy. To główne obszary działania Dolnośląskiej Rady Gospodarczej, której posiedzenie odbyło się dzisiaj we Wrocławiu. W spotkaniu wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk.

[więcej]

"Góry są w porządku", dlatego znów będziemy je sprzątać!

Dodano: 21-09-2016

II edycja ekologicznej akcji "Góry są w porządku" będzie kolejną edycją programu ekologicznego, zapoczątkowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, w którym Park Narodowy Gór Stołowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Inicjatyw Lokalnych "Qdowa" brały udział w ubiegłym roku. W dzisiejszej konferencji prasowej, inaugurującej Akcję udział wziął Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Wrocławska Kolej Aglomeracyjna - Czas na kolej!

Dodano: 20-09-2016

O realizacji projektu Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej i kierunkach jej rozwoju mówił podczas konferencji zorganizowanej we Wrocławskim Centrum Kongresowym, Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W debacie o przyszłości kolei aglomeracyjnej towarzyszył mu Piotr Rachwalski, prezes spółki samorządu województwa Koleje Dolnośląskie oraz eksperci związani z rynkiem kolejowym.

[więcej]