rozmiar czcionki: A | A | A

WOW: kolejny etap przetargu na budowę odcinka Łany - Długołęka

Dodano: 19-08-2016

Po przeprowadzeniu wstępnych negocjacji wyłonionych zostało dziesięciu potencjalnych wykonawców północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia między Łanami a Długołęką.

[więcej]

Dolnośląskie obchody Święta Policji

Dodano: 12-08-2016

9 sierpnia odbyły się uroczystości z okazji 97. rocznicy powołania Policji Państwowej. W dolnośląskich obchodach tego święta uczestniczyła wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Sukces Letniego Biegu Piastów 2016

Dodano: 11-08-2016

Około tysiąca zawodników wystartowało w ultramaratonie, półmaratonie górskim i biegu na dziesięć kilometrów w ramach Letniego Biegu Piastów, który odbywał się w Jakuszycach w ubiegły weekend 6-7 sierpnia. Zwycięzcom na mecie gratulował marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Walczymy o przeprawę mostową Nysy Łużyckiej!

Dodano: 10-08-2016

Przeznaczony dla turystów Most Trójstyku ma połączyć trzy kraje: Czechy, Polskę i Niemcy. Wczoraj Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego był w tej sprawie na spotkaniu w Libercu. Razem z Martinem Půta, Hetmanem Kraju Liberackiego, Thomasem Zenkerem, Burmistrzem Miasta Zittau, Pavelem Farským, Wiceburmistrzem Miasta Hrádek nad Nisou, Andrzejem Grzmielewiczem, Burmistrzem Bogatyni oraz Dominikiem Matelskim, Wiceburmistrzem Bogatyni ds. inwestycji, rozmawiał o budowie przeprawy,...

[więcej]

71. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski

Dodano: 10-08-2016

5 sierpnia w Dusznikach Zdroju w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina rozpoczął się 71. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Będzie trwał do 13 sierpnia.

[więcej]

Konwent Marszałków w Szczecinie za nami

Dodano: 05-08-2016

Zakończył się konwent Marszałków Województw RP w Szczecinie. Debata trwała dwa dni, w tym czasie Marszałkowie poruszali tematy związane z nowelizacją ustawy dotyczącej prawa wodnego, a także rozmawiali o zmianach systemowych w ochronie zdrowia i edukacji. W konwencie uczestniczył Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

WSTĘPNY NABÓR PROJEKTÓW Z ZAKRESU KULTURY

Dodano: 02-08-2016

W celu wzmocnienia roli Kontraktu Terytorialnego w sektorze kultury, konieczne stało się otworzenie Kontraktów na nowe projekty w przedmiotowym obszarze i nadanie im priorytetowego znaczenia przy aplikowaniu o środki z VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura I Środowisko 2014-2020 (POIŚ) w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, w kolejnych naborach wniosków, począwszy od 2017...

[więcej]