rozmiar czcionki: A | A | A

Wrocławskie wspomnienie o Żołnierzach Wyklętych

Dodano: 02-03-2015

- Dzisiejsze Święto to wyraz uczczenia walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich Żołnierze Wyklęci doznawali przez wszystkie lata PRL – mówiła Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego w niedzielę 1 marca podczas uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

[więcej]

Marszałek Cezary Przybylski laureatem Plebiscytu "Dolnoślązak Roku 2014"!

Dodano: 01-03-2015

27 lutego br. w Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze - Cieplicach odbyła się uroczysta Gala plebiscytu "Dolnoślązak Roku 2014", organizowanego przez Gazetę Wrocławską, podczas której wyróżniono Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Trwa wielkie spotkanie z Turystyką na Międzynarodowych Targach Turystycznych Wrocław 2015!

Dodano: 01-03-2015

Trwa prawdziwa gratka dla miłośników podróży! Od piątku 27 lutego wrocławska Hala Stulecia gości znakomitych polskich globtroterów i wystawców związanych z branżą turystyczną w ramach Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław 2015. Gościem specjalnym imprezy był m.in. Aleksander Doba, nagrodzony niedawno przez magazyn National Geographic. Targi zostały otwarte przez Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Wojsko dla społeczeństwa

Dodano: 26-02-2015

W siedzibie 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia 25 lutego odbyło się spotkanie dotyczące współpracy żołnierzy z organizacjami pozarządowymi, partnerami społecznymi oraz organizacjami kombatanckimi i patriotyczno-obronnymi. W spotkaniu uczestniczyła Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Koleje Dolnośląskie inwestują w połączenia!

Dodano: 26-02-2015

Pięć nowych pociągów Impuls wzbogaci w tym roku tabor Kolei Dolnośląskich. Dzięki inwestycji przewoźnik uruchomi połączenie z Wrocławia do Rawicza oraz wzmocni ofertę na dotychczasowych odcinkach. Nową trasę nowoczesne pojazdy pokonają z prędkością 160 km/godzinę.

[więcej]

O potencjale przedsiębiorczej wsi

Dodano: 26-02-2015

Podczas konferencji makroregionalnej „Przedsiębiorczość na wsi”, która odbyła się 24 lutego we Wrocławiu, debatowano na temat wyzwań polskiej wsi i kierunków jej rozwoju w oparciu o wykorzystanie funduszy unijnych. Spotkanie otworzyła Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Wicemarszałek Andrzej Kosiór rozmawiał o współpracy dolnośląsko-saksońskiej

Dodano: 24-02-2015

20 lutego br., Andrzej Kosiór, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego spotkał się we Wrocławiu z przedstawicielem Komisji Europejskiej, Guusem Muijzersem odpowiedzialnym za Programy Współpracy Transgranicznej oraz z władzami Euroregionu Nysa, Andrzejem Jankowskim Dyrektorem Biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa i Gerhardem Watterottem Dyrektorem Euroregionu Neisse.

[więcej]