rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa ścieżka rowerowa w gminie Warta Bolesławiecka

Dodano: 25-05-2017

Samorząd województwa konsekwentnie inwestuje w rozbudowę sieci rowerowej na Dolnym Śląsku. Blisko 200 tys. zł zostanie przeznaczone na budowę ścieżki rowerowej w Raciborowicach Górnych. Dziś marszałek Cezary Przybylski podpisał umowę dotyczącą dofinansowania inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

[więcej]

Młode Talenty z Dolnego Śląska zostały nagrodzone!

Dodano: 24-05-2017

Studenci oraz młodzi pracownicy nauki, którzy odnieśli znaczący sukces naukowy, artystyczny, społeczny, sportowy, w działalności innowacyjnej oraz jako młodzi przedsiębiorcy przyczyniają się do promocji i rozwoju Dolnego Śląska. W uroczystej gali w Operze Wrocławskiej, podczas której poznaliśmy zwycięzców konkursu "Młode Talenty" wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Marszałek przeznacza miliony na walkę z rakiem

Dodano: 24-05-2017

Samorząd Dolnego Śląska konsekwentnie inwestuje w nowoczesne i skuteczne leczenie onkologiczne. Zarząd województwa zdecydował o przekazaniu kolejnych środków na sprzęt medyczny i infrastrukturę służącą leczeniu osób z chorobami nowotworowymi. Dolnośląskie szpitale otrzymają na ten cel prawie 156 mln zł.

[więcej]

Spotkanie Posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 24-05-2017

W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie Posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży, którzy będą obradować 1 czerwca w Sejmie RP. Celem spotkania była integracja dolnośląskiej delegacji młodzieżowych posłów, a także pogłębienie wiedzy na temat samorządu terytorialnego oraz poznanie zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem spotkania był Krystian Ulbin, Pełnomocnik Marszałka ds. Młodzieży.

[więcej]

Pierwszy Dolnośląski Festiwal Rowery za nami!

Dodano: 23-05-2017

W ostatni majowy weekend (20-21.05.2017) wrocławska Hala Stulecia była areną wyjątkowego wydarzenia, będącego połączeniem imprezy wystawienniczej, kongresu rowerowego oraz licznych atrakcji sportowych. Mowa oczywiście o pierwszej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego, która zgromadziła w stolicy Dolnego Śląska kilkanaście tysięcy osób z kraju i zagranicy.

[więcej]

Siatkarskie święto w Katowicach

Dodano: 22-05-2017

W sobotę 20.05.2017 r. w Katowickim Spodku odbyła się Aleja Gwiazd Siatkówki oraz mecz Polska-Iran. Podczas wydarzenia Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk podziękowała Krzysztofowi Ignaczakowi "Igle" za sportowe zasługi wręczając zawodnikowi Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Wielkie grillowanie w Świerzawie

Dodano: 22-05-2017

To już X Międzynarodowe Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Grillowaniu. Zmagania uczestników oceniała Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk.

[więcej]