rozmiar czcionki: A | A | A

Medaliści Igrzysk Paraolimpijskich nagrodzeni!

Dodano: 24-10-2016

Samorząd Województwa Dolnośląskiego docenia niepełnosprawnych sportowców z naszego regionu. W poniedziałek (24 października) medaliści Igrzysk Paraolimpijskich zostali nagrodzeni przez Marszałka Cezarego Przybylskiego oraz Członka Zarządu Jerzego Michalaka. W sumie urząd marszałkowski przeznaczył na nagrody ponad 30 tys. zł.

[więcej]

List intencyjny w sprawie rewitalizacji linii kolejowej Strzelin - Kondratowice

Dodano: 24-10-2016

W środę 19 października 2016 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie Wicemarszałek Ewa Mańkowska i Członek Zarządu Jerzy Michalak wzięli udział w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie rewitalizacji linii kolejowej nr 319 relacji Strzelin-Kondratowice.

[więcej]

Uroczyste powołanie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie.

Dodano: 24-10-2016

W poniedziałek 17 października Wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystościach powołania nowego Komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie.

[więcej]

Transgraniczny Kongres Rowerowy we Wrocławiu

Dodano: 21-10-2016

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Elisabeth Wolbers, Konsul Generalną Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu oraz przedstawicielami Instytutu Rozwoju Terytorialnego uczestniczyli w Transgranicznym Kongresie Rowerowym. Tylko na Dolnym Śląsku w ramach Dolnośląskiej Polityki Rowerowej w ciągu najbliższych kilku lat zbudujemy razem z gminami ponad 150 km tras rowerowych!

[więcej]

Przedstawiciele Komisji Europejskiej z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 21-10-2016

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego wziął udział we Wrocławiu w spotkaniu przedstawicieli Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju oraz samorządów terytorialnych, podsumowującym roczną realizację projektów europejskich.

[więcej]

Budżet Obywatelski Aktywny Dolny Śląsk - wielkie podsumowanie I edycji!

Dodano: 21-10-2016

Pierwsza Edycja Regionalnego Budżetu Obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk prawie za nami! Już teraz możemy powiedzieć, że to wielki sukces Dolnoślązaków! Z ponad 120 inicjatyw sportowych i turystycznych zgłoszonych przez mieszkańców regionu Dolnoślązacy wybrali 18 zwycięskich projektów. Wszystkie zostały, bądź zostaną zrealizowane do końca tego roku. We wtorek 18 października podsumowaliśmy I edycję Programu i rozpoczęliśmy konsultacje społeczne dla kolejnej - drugiej - edycji Regionalnego...

[więcej]

W Linz o współpracy gospodarczej Dolnego Śląska i Górnej Austrii

Dodano: 18-10-2016

Podczas "#ooeExporttag16" w Linz Dolny Śląsk prezentował się jako region atrakcyjny gospodarczo i przyjazny dla inwestorów. Wizyta była okazją do kolejnego spotkania z ministrem gospodarki Górnej Austrii, dr. Michaelem Struglem, który podkreślił, ze nasz region znajduje się w centrum zainteresowania Austriaków, m.in. ze względu na wspólne priorytety innowacyjnej gospodarki.

[więcej]