rozmiar czcionki: A | A | A

Inauguracja roku szkolnego w Lwówku Śląskim

Dodano: 01-09-2014

Tysiące uczniów na Dolnym Śląsku wraca do szkół po wakacyjnej przerwie. Dziś w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Inauguracja Roku Szkolnego we Wrocławiu i Biedrzychowicach

Dodano: 01-09-2014

Dziś w tysiącach innych szkół w kraju rozpoczął się nowy rok szkolny. W uroczystej inauguracji na terenie Szkoły Podstawowej nr 25 we Wrocławiu wziął udział wicemarszałek Radosław Mołoń, który złożył wszystkim pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia, dużo siły i wytrwałości w pracy na rzecz dzieci i młodzieży a uczniom przede wszystkim, aby ten rok możliwość odkrywania i realizowania swoich pasji, niesłabnącej wiary we własne możliwości i odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań....

[więcej]

Kraśnik Dolny – dożynki 2014

Dodano: 31-08-2014

Dolnośląskie gminy rozpoczynają świętować żniwa. W uroczystości otarcia dożynek w Kraśniku Dolnym wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski podziękował rolnikom za ich pracę i trud włożony w zebranie tegorocznych plonów.

[więcej]

34. rocznica Porozumień Sierpniowych

Dodano: 31-08-2014

Na całym Dolnym Śląsku trwają obchody 34. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, które umożliwiły powstanie NSZZ „Solidarność”. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, który objął jubileusz „Solidarności” honorowym patronatem, wziął udział w uroczystości na terenie zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Wraz z marszałkiem, kwiaty pod tablicą Solidarności przy zajezdni złożyła Barbara Zdrojewska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego....

[więcej]

Nowy samochód dla OSP w Raciborowicach

Dodano: 30-08-2014

100 tys. zł przekazał samorząd Dolnego Śląska na pomoc w zakupie nowego samochodu gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciborowicach. W uroczystości przekazania samochodu do nowej jednostki wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Letni Bieg Piastów

Dodano: 30-08-2014

Już po raz drugi w ostatnią sobotę sierpnia amatorzy biegania z całego kraju przyjechali do Szklarskiej Poręby, aby wziąć udział w Letnim Biegu Piastów. W uroczystości otarcia wyścigu wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, który objął wydarzenie honorowym patronatem.

[więcej]

Jakuby 2014 - Święto Starego Miasta

Dodano: 29-08-2014

Występy grup teatralnych z całego świata, uliczne spektakle, rekonstrukcje i pokazy historyczne, koncerty oraz wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznego święta starego miasta „Jakuby” 2013. Zgromadzonych gości przywitał Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]