rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek przeznaczył milion złotych na nowe wozy strażackie!

Dodano: 21-07-2017

Samorząd Województwa Dolnośląskiego od lat wspiera lokalne samorządy w walce o bezpieczeństwo mieszkańców. W tym roku 27 gmin otrzyma w sumie milion złotych na zakup nowych samochodów ratowniczych oraz sprzętu strażackiego.

[więcej]

Ulica Cukrownicza w Jaworze idzie do remontu

Dodano: 20-07-2017

Już w sierpniu rozpoczną się prace przy przebudowie ul. Cukrowniczej w Jaworze, która jest drogą dojazdową do Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej –S3. Inwestycja będzie realizowana dzięki wsparciu ze strony samorządu województwa, który zdecydował o przekazaniu na ten cel ponad 10,2 mln zł dofinansowania.

[więcej]

Oto reprezentacja Dolnego Śląska na The World Games 2017!

Dodano: 19-07-2017

Dolnośląscy sportowcy powalczą o laury w mistrzostwach The World Games 2017. Dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz spotkali się w ratuszu z reprezentacją naszego regionu. W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu sportowców, trenerzy oraz przedstawiciele związków i klubów sportowych.

[więcej]

Akademiccy Mistrzowie Europy w Tenisie Stołowym u wicemarszałek Iwony Krawczyk

Dodano: 19-07-2017

We wtorek 18 lipca wicemarszałek Iwona Krawczyk spotkała się z Akademickimi Mistrzami Europy w tenisie stołowym. Sportowcy otrzymali z rąk wicemarszałek listy gratulacyjne za osiągnięcia zdobyte w Ołomuńcu.

[więcej]

Ruszyła budowa „Dolnośląskiego Delfinka” w Głuszycy i Twardogórze

Dodano: 18-07-2017

Budowa nowych basenów w ramach programu „Dolnośląski Delfinek” ruszyła pełną parą. W poniedziałek w Głuszycy, a dziś w Twardogórze pod budowę pływalni zostały wmurowane kamienie węgielne. W uroczystości wziął udział inicjator programu - marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Parking P&R w Skokowej

Dodano: 18-07-2017

W Skokowej powstanie nowy parking Park&Ride! Inwestycja powstanie po obu stronach stacji kolejowej i znajdą się na niej również miejsca postojowe dla rowerów. Projekt otrzymał ponad 900 tysięcy złotych dofinansowania z samorządu województwa, a umowę w sprawie przekazania pieniędzy podpisał dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i Igor Bandrowicz, Burmistrz Miasta i Gminy Prusice.

[więcej]

Kolejne inwestycje w lepszą edukację

Dodano: 18-07-2017

Ponad 3,5 mln złotych z samorządu województwa trafiło do Głogowa i gminy Głogów na inwestycje w edukację. Pieniądze te pozwolą rozbudować Zespół Szkół w Serbach i doposażyć filię Miejskiego Żłobka Integracyjnego.

[więcej]