rozmiar czcionki: A | A | A

Rok koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością

Dodano: 06-12-2019

Renesans kolei na Dolnym Śląsku, obniżenie podatku miedziowego, a także inwestycje w infrastrukturę, zdrowie i sport – Bezpartyjni Samorządowcy podsumowali pierwszy rok współpracy w ramach koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Gospodarzem spotkania był marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Bezpośredni pociąg z Wrocławia do Pragi

Dodano: 05-12-2019

Dzięki umowie podpisanej dziś między Kolejami Dolnośląskimi a czeskim Leo Express już wkrótce pojawi się bezpośrednie połączenie kolejowe z Pragą. Dodatkowo województwo dolnośląskie podpisało dziś umowę o współpracy w zakresie świadczenia i organizacji usług publicznego transportu kolejowego z Krajem Pardubickim.

[więcej]

W powiecie trzebnickim rozmawiano o sytuacji osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 05-12-2019

4 grudnia 2019 roku w siedzibie Domu Pomocy Społecznej w Obornikach Śląskich odbyła się konferencja „Grudzień na rzecz niepełnosprawności w powiecie trzebnickim” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy. Uczestniczył w niej, także w roli prelegenta, Paweł Parus - Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Konferencję otworzyła Małgorzata Matusiak, starosta powiatu trzebnickiego.

[więcej]

Prezentacja tradycyjnych stołów wigilijnych już 15 grudnia!

Dodano: 05-12-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz partnerami zaprasza na „Prezentację Tradycyjnych Stołów Wigilijnych we Wrocławiu” w dniu 15 grudnia w Pasażu Grunwaldzkim (poziom 0) we Wrocławiu.

[więcej]

zDolne NGO nagrodzone

Dodano: 03-12-2019

Po raz ósmy już wręczono wyróżnienia i nagrody dla najlepszych dolnośląskich organizacji pozarządowych w ramach konkursu zDolne NGO. Uroczysta gala odbyła się w Dolnośląskim Centrum Filmowym i uczestniczył w niej wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

Samorząd podsumował dotychczasową współpracę z Komendą Wojewódzką Policji

Dodano: 02-12-2019

Jak skutecznie walczyć z zagrożeniami na drogach, w szkołach, ale także w internecie – to najważniejsze tematy konferencji podsumowującej współpracę urzędu marszałkowskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wydarzeniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Dolny Śląsk przejmuje następne linie kolejowe od PKP

Dodano: 28-11-2019

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przejął sześć następnych linii kolejowych od PKP w celu ich rewitalizacji i przywrócenia ruchu pasażerskiego. Kolejowa mapa Dolnego Śląska docelowo zostanie rozszerzona o ponad 20 nowych tras o łącznej długości około 400 km.

[więcej]