rozmiar czcionki: A | A | A

Rusza budowa kolejnego odcinka obwodnicy Bolesławca

Dodano: 28-07-2016

Do 2019 roku powstanie południowo-wschodni odcinek obwodnicy Bolesławca. Marszałek Cezary Przybylski podpisał dzisiaj umowę na realizację tej inwestycji. Jej koszt to nieco ponad 27 mln zł.

[więcej]

WSTĘPNY NABÓR PROJEKTÓW Z ZAKRESU KULTURY

Dodano: 27-07-2016

W celu wzmocnienia roli Kontraktu Terytorialnego w sektorze kultury, konieczne stało się otworzenie Kontraktów na nowe projekty w przedmiotowym obszarze i nadanie im priorytetowego znaczenia przy aplikowaniu o środki z VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura I Środowisko 2014-2020 (POIŚ) w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, w kolejnych naborach wniosków, począwszy od 2017...

[więcej]

Remontujemy wojewódzkie drogi - rusza nowy program samorządowy

Dodano: 27-07-2016

Około 7 milionów złotych samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczy na realizację „Programu modernizacji dróg wojewódzkich” w roku 2017. Będzie on realizowany we współpracy z lokalnymi samorządami. Wnioski o udział w programie można składać do 15 września. Program powstał z inicjatywy radnych sejmikowego klubu Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego.

[więcej]

Razem dla czystego powietrza na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-07-2016

Jaka jest jakość powietrza na Dolnym Śląsku, z czego wynika problem występowania smogu w naszym regionie oraz na jakim etapie jest stan prac nad projektem uchwały antysmogowej – m.in. te tematy zostały poruszone podczas dzisiejszej konferencji „Razem dla czystego powietrza na Dolnym Śląsku”, która odbyła się w hotelu Scandic we Wrocławiu.

[więcej]

Aktywny Dolny Śląsk - wyłoniliśmy wykonawców projektów

Dodano: 26-07-2016

Wyłoniono wykonawców projektów Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. – Pierwsza edycja Aktywnego Dolnego Śląska to wielki sukces wszystkich zaangażowanych w jego realizację – mówił Jerzy Michalak, członek zarządu województwa podczas poniedziałkowego briefingu prasowego. W pilotażowym budżecie swoje głosy oddało ponad 110 tysięcy osób. - To prawie co 20 Dolnoślązak! – cieszy się Jerzy Michalak.

[więcej]

Rodzina królewska Luksemburga odwiedziła Dolny Śląsk

Dodano: 25-07-2016

Wielki Książę Luksemburga Guillaume z żoną, Wielką Księżną Stephanie przyjechali do Lubiąża, by wziąć udział w sobotnich uroczystościach upamiętniających obywateli Luksemburga - więźniów nazistowskiego obozu pracy w Lubiążu.

[więcej]

Na Dolnym Śląsku trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Dodano: 22-07-2016

Od 15 czerwca do 26 sierpnia Dolny Śląsk jest gospodarzem XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wczoraj, 21 lipca, wicemarszałek Iwona Krawczyk dopingowała w Miliczu sportowców i uhonorowała finalistów turnieju siatkówki plażowej mężczyzn.

[więcej]