rozmiar czcionki: A | A | A

Zmodernizowana droga wojewódzka nr 384, nowe obwodnice na trasie Dzierżoniów - Łagiewniki

Dodano: 31-10-2014

W piątek, 31 października 2014r., przebudowana droga wojewódzka nr 384 na trasie Dzierżoniów - Łagiewniki wraz z nowo wybudowanymi obwodnicami Uciechowa i Sieniawki została otwarta dla kierowców. Województwo Dolnośląskie ukończyło kolejną ważną inwestycję drogową w naszym Regionie!

[więcej]

LV Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 30-10-2014

Zakończyła się ostatnia w tej kadencji - pięćdziesiąta piąta Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W liczącym ponad sto czterdzieści punktów porządku obrad podjęto uchwały m.in. o przystąpieniu Województwa Dolnośląskiego do Stowarzyszenia Agencji Demokracji Lokalnej z siedzibą w Strasburgu (ALDA). Sesję rozpoczęły komunikaty Przewodniczącej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Barbary Zdrojewskiej oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego...

[więcej]

Konwent Marszałków RP w Kazimierzu Dolnym

Dodano: 30-10-2014

Nowa perspektywa dla badań naukowych, wdrożeń i innowacji w latach 2014 – 2020, a także rozwój szkolnictwa zawodowego i potrzeby rynku pracy - to główne punkty Konwentu Marszałków Rzeczypospolitej Polskiej w Kazimierzu Dolnym. Obrady po raz ostatni odbywają się pod przewodnictwem województwa lubelskiego. Dolny Śląsk w obradach Konwentu reprezentuje dr Jerzy Tutaj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Stypendia zostały rozdane!

Dodano: 29-10-2014

Po raz czternasty Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, w ramach Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”, przyznała roczne stypendia za wybitne osiągnięcia uczniom szkół Dolnego Śląska. W uroczystości wziął udział Radosław Mołoń, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

„GaleriON & DOLITA - RAZEM jest WPORZO”

Dodano: 29-10-2014

Wczoraj, 28 października w Centrum Kultury Wrocław-Zachód z inicjatywy i pod honorowym patronatem Radosława Mołonia, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego odbył się koncert „GaleriON & DOLITA - RAZEM jest WPORZO”, który podsumował kilkudniowe integracyjne warsztaty wokalno-muzyczne.

[więcej]

Transport kolejowy ponad granicami!

Dodano: 29-10-2014

W środę 29.10.2014r. o godz. 9.00 na stacji kolejowej Szklarska Poręba Górna odbyła się Konferencja prasowa podsumowująca infrastrukturalny projekt kolejowy „Wspólnie dla pogranicza polsko-czeskiego”, w której udział wzięli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski oraz Hetman Kraju Libereckiego, Martin Puta.

[więcej]

Amazon otworzył dwa centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich

Dodano: 28-10-2014

Dziś, 28 października Amazon otworzył, dwa pierwsze centra logistyczne w Polsce. Nowe obiekty w Bielanach Wrocławskich staną się ważną częścią europejskiej sieci logistycznej Amazon i będą istotnym wsparciem w zaspakajaniu rosnącego popytu ze strony klientów na całym kontynencie. Trzecie centrum otwarte zostanie jutro w Sadach pod Poznaniem. Na uroczystym otwarciu centrów obecny był Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]