rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek nagrodził mistrzynie świata

Dodano: 17-01-2019

Samorząd województwa przyznał kolejne nagrody sportowe. Z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego i Michała Bobowca, członka zarządu województwa, odebrali je dziś zawodnicy i trenerzy MKS Juvenia Wrocław, którzy z sukcesami startowali w zakończonych niedawno w Australii Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym.

[więcej]

Dolny Śląsk wspiera lokalne start – upy

Dodano: 16-01-2019

Samorząd Województwa wraz z Politechniką Wrocławską wspierają lokalnych przedsiębiorców w działaniach na rzecz ich rozwoju. Pomoc ta oparta jest w głównej mierze na współpracy samorządu, przedsiębiorców i przedstawicieli świata nauki. Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył dziś w spotkaniu podczas którego zaprezentowana została jedna z firm, które skorzystały z pomocy oferowanej przez samorząd.

[więcej]

Samorząd Dolnego Śląska walczy z wykluczeniem społecznym

Dodano: 16-01-2019

Zarząd Województwa Dolnośląskiego wspiera działania związane z integracją społeczną oraz aktywizacją społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku powalczyć można o niemal pół miliona złotych, to o 390 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym. Dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski zachęcał organizacje pozarządowe do składania wniosków o dotacje.

[więcej]

Spotkanie konsultacyjne projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030

Dodano: 14-01-2019

W poniedziałek 14 stycznia we Wrocławiu odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące nowego projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W konferencji udział wzięli m.in. wicemarszałek Marcin Gwóźdź, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz wojewoda Paweł Hreniak.

[więcej]

Wystartował projekt Zintegrowani!

Dodano: 14-01-2019

Samorząd województwa wspiera osoby niepełnosprawne. Właśnie ruszył projekt Zintegrowani, który ma na celu wspieranie i ograniczenie wykluczenia społecznego oraz ubóstwa podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych na Dolnym Śląsku. Projekt będzie realizowany w 12 ośrodkach na obszarze całego województwa. Całkowita jego wartość to 13,65 mln zł.

[więcej]

Blisko 7 mln zł na remonty zabytków

Dodano: 11-01-2019

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał 17 gminom dotacje na konserwacje zabytków w regionie. Dziś marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Marcin Gwóźdź podpisali umowy z beneficjentami na realizację projektu „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego”. Łączna kwota przyznanego dofinansowania unijnego to 6,76 mln zł. Fundusze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

[więcej]

Duże zainteresowanie wykonawców budową nowego szpitala onkologicznego

Dodano: 04-01-2019

Znamy wykonawców, którzy chcą wybudować nowy, Dolnośląski Szpital Onkologiczny we Wrocławiu w trybie „zaprojektuj – wybuduj – sfinansuj”. Zainteresowanych jest 9 podmiotów i to właśnie spośród nich zostanie wybrana grupa wykonawców, z którymi prowadzony będzie dialog konkurencyjny. Wybranie najkorzystniejszej oferty i rozpoczęcie prac projektowych planowane jest na wrzesień.

[więcej]