rozmiar czcionki: A | A | A

Koncentracja ziemi i kapitału - konferencja naukowa

Dodano: 05-12-2016

„Procesy koncentracji ziemi i kapitału a zrównoważony rozwój obszarów wiejskich na Dolnym Śląsku” to temat przewodni konferencji, którą 2 grudnia otworzyła wicemarszałek Ewa Mańkowska. Organizatorami spotkania był Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego oraz Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

[więcej]

Kolejna inwestycja z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.

Dodano: 05-12-2016

150 tys. zł z 3,1 mln zł z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej trafiło do Gminy Wiejskiej Kamienna Góra do Sołectwa Janiszów na modernizację świetlicy wiejskiej. W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyła Iwona Krawczyk Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

20 lat Euroregionu Glacensis

Dodano: 02-12-2016

Marszałek Cezary Przybylski wraz wicemarszałek Iwoną Krawczyk mieli przyjemność uczestniczyć w czesko-polskiej konferencji z okazji 20-lecia Euroregionu Glacensis w Špindlerůvym Mlýnie w Czechach.

[więcej]

Umowy na wsparcie rzemiosła podpisane. Realizacja projektów rozpoczęta!

Dodano: 01-12-2016

Dzisiaj podpisano ostatnią z dziewięciu umów na mikrogranty wspierające rzemiosło.Program Wsparcia Rzemiosła na Dolnym Śląsku zainicjowała Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Celem programu jest promocja rzemiosła i rzemieślników wśród mieszkańców Dolnego Śląska.

[więcej]

Samorząd Dolnego Śląska wdraża nowy program wsparcia rozwoju przedsiębiorczości w regionie.

Dodano: 01-12-2016

Dzięki umowie, którą marszałek Cezary Przybylski oraz Renata Granowska, Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, podpisali z Bankiem Gospodarstwa Krajowego do dolnośląskich firm trafi ponad 750 mln złotych. Na wsparcie mogą liczyć małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby bezrobotne, które rozpoczynają swoją działalność.

[więcej]

Wyróżnienia dla dolnośląskich strażaków

Dodano: 01-12-2016

We wtorek 29 listopada wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości podczas którego wyróżnieni zostali dolnośląscy strażacy.

[więcej]

Komunikat Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 30-11-2016

Wypadek w kopalni Rudna w Polkowicach to tragedia dla nas wszystkich, niewyobrażalny dramat górników i ich rodzin. W ten trudny czas łączymy się ze wszystkimi poszkodowanymi. Składamy kondolencje i wyrazy najgłębszego żalu bliskim i przyjaciołom górników, którzy zginęli. Z nadzieją wsłuchujemy się w informacje o losach ciągle poszukiwanych. Dziękujemy ratownikom za ich wysiłek i zaangażowanie w prowadzoną w trudnych warunkach akcję ratowniczą. Zarząd Województwa...

[więcej]