rozmiar czcionki: A | A | A

Noworoczna Msza Święta w intencji Samorządowców

Dodano: 07-01-2016

7 stycznia, o godz. 12.00 w Archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Samorządowców oraz wszystkich działających na rzecz Dolnego Śląska. Mszę Św. odprawił Metropolia Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny w asyście diecezjalnego duszpasterza samorządowców ks. Adriana Kosendiaka.

[więcej]

Budżet Dolnego Śląska na 2016 rok przyjęty

Dodano: 30-12-2015

30 grudnia odbyła się XVII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas której Radni Województwa przyjęli uchwałę budżetową na 2016 rok. Ślubowanie złożył nowy Radny pan Tytus Czartoryski. Po raz pierwszy, jako Wojewoda Dolnośląski, na sesji gościł Paweł Hreniak, który podziękował wszystkim obecnym za 8 lat wspólnej pracy na rzecz Dolnego Śląska. Po sesji Radni i zaproszeni goście złożyli sobie życzenia na uroczystym spotkaniu noworocznym.

[więcej]

Życzenia świąteczne Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 23-12-2015

Zapraszamy do obejrzenia życzeń świątecznych, które w imieniu swoim oraz Radnych Województwa Dolnośląskiego składa Państwu Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski.

[więcej]

Ilość uczestników „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”...

Dodano: 23-12-2015

W ubiegły piątek gościliśmy ostatnie grupy uczestników naszych lekcji wiedzy o administracji w pierwszym semestrze szkolnym 2015/2016.

[więcej]

Betlejemskie Światło Pokoju 2015 „Zauważ człowieka”

Dodano: 16-12-2015

Paweł Wróblewski Przewodniczący Sejmiku otrzymał od Harcerzy z Dolnośląskiej Chorągwi ZHP Światło z Betlejem.

[więcej]

Wręczono odznaczenia wybitnym Dolnoślązakom

Dodano: 10-12-2015

9 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Zasłużony dla Dolnego Śląska. Paweł Wróblewski, przewodniczący sejmiku i Ewa Mańkowska, wicemarszałek województwa odznaczyli 70 osób i dwie organizacje. Na uroczystości obecni byli również Radni Województwa Jacek Pilawa i Zbigniew Szczygieł.

[więcej]

Radny Województwa wojewodą, wiec zmiany w składzie sejmiku

Dodano: 10-12-2015

Radny Województwa Paweł Hreniak 8 grudnia 2015 r. odebrał akt powołania na Wojewodę Dolnośląskiego. 10 grudnia oficjalnie odwiedził Przewodniczącego Sejmiku Pawła Wróblewskiego i w Kancelarii Sejmiku złożył rezygnację z funkcji Radnego Województwa. Na miejsce radnego Hreniaka na najbliższej sesji sejmiku – 30 grudnia – ślubowanie powinien złożyć pan Tytus Czartoryski.

[więcej]