rozmiar czcionki: A | A | A

XIX sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 26-02-2016

Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewskiego przedstawił komunikaty, a Marszałek Cezary Przybylski przedstawił informacje na temat prac i aktywności Zarządu Województwa Dolnośląskiego w ostatnich tygodniach oraz informację o liczbie projektów przygotowanych przez poszczególne Departamenty Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Komisja Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu o stanie infrastruktury sportów zimowych na Dolnym...

Dodano: 22-02-2016

W związku z ceremonią otwarcia XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych 19 lutego 2016 roku w Karpaczu odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Trwają zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w Województwie” w drugim...

Dodano: 15-02-2016

Wraz z zakończeniem ferii zimowych Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Paweł Wróblewski oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny serdecznie zapraszają wszystkie szkoły do udziału w projekcie „Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Kultury

Dodano: 02-02-2016

27 stycznia 2016 roku, na zaproszenie dyrektor Ewy Michnik, odbyło się w gmachu Opery Wrocławskiej posiedzenie Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

XVIII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 29-01-2016

28 stycznia odbyła się pierwsza w 2016 roku sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Podczas obrad przyjęto ważne uchwały, dotyczące m.in. Apelu Radnych Województwa do Sejmu i Rządu RP dotyczącego zawieszenia lub obniżenia podatku od wydobycia niektórych kopalin, obciążającego fiskalnie największy podmiot gospodarczy Dolnego Śląska - Spółkę KGHM Polska Miedź S.A.

[więcej]

Szczyt Partnerstwa Odry

Dodano: 14-01-2016

Komunikacja, sprawy społeczne i polityka zdrowotna na pograniczu polsko-niemieckim oraz wspólna wizja współpracy sięgająca roku 2030 to główne zagadnienia poruszone podczas Szczytu Politycznego Partnerstwa Odry. To ważne międzynarodowe wydarzenie zgromadziło we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki najważniejszych przedstawicieli polskich i niemieckich regionów Partnerstwa Odry, których powitał Paweł Wróblewski Przewodniczący Sejmiku i Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Oprócz...

[więcej]

Noworoczna Msza Święta w intencji Samorządowców

Dodano: 07-01-2016

7 stycznia, o godz. 12.00 w Archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Samorządowców oraz wszystkich działających na rzecz Dolnego Śląska. Mszę Św. odprawił Metropolia Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny w asyście diecezjalnego duszpasterza samorządowców ks. Adriana Kosendiaka.

[więcej]