rozmiar czcionki: A | A | A

„Gran i Magiczny Minerał” - Gra promująca Dolny Śląsk

Dodano: 20-03-2019

Wręczenie nagród w konkursie plastycznym, związanym z grą komputerową odbyło się z 20 marca w sali Sejmiku Województwa. Przewodniczący Andrzej Jaroch wręczył dyplomy i nagrody autorom prac plastycznych. Konkurs dla uczniów dolnośląskich szkół podstawowych i gimnazjów zorganizował Wydział Promocji Gospodarczej i Inwestycyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Przedstawiciele partnerskich regionów w Sejmiku

Dodano: 01-03-2019

Pierwsze w historii trójstronne spotkanie przedstawicieli partnerskich, lokalnych parlamentów: Autonomicznej Republiki Adżarii (Gruzja), Kraju Związkowego Brandenburgia (Niemcy) i Samorządu Województwa Dolnośląskiego odbyło się w Sejmiku Województwa 1 marca 2019 roku.

[więcej]

Zmarł Prof. dr hab. Franciszek Połomski

Dodano: 19-02-2019

Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci  Prof. dr hab. Franciszka Połomskiego, wybitnego uczonego i nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Wrocławskiego, Senatora RP II kadencji i Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego I kadencji, odznaczonego Krzyżami Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski  za zasługi dla Niepodległej Rzeczypospolitej. Cześć Jego Pamięci! Andrzej JarochPrzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

[więcej]

Podsumowanie projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”

Dodano: 18-02-2019

„Nowa Perspektywa – Lepszy Start” to projekt dofinansowany ze środków UE, dzięki któremu wychowankowie 11 dolnośląskich Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Wychowankowie MOW mieli szansę uczestniczyć w zajęciach, które podniosły ich kompetencje społeczne i zawodowe oraz ułatwiły im start i funkcjonowanie na rynku pracy.

[więcej]

V sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 14-02-2019

12 lutego odbyła się piąta sesja Sejmiku, którą rozpoczęła minuta ciszy w hołdzie dla zmarłego Premiera Jan Olszewskiego. Andrzej Jaroch odczytał komunikaty przewodniczącego, a Cezary Przybylski komunikaty marszałka.

[więcej]

Rozpoczynamy zapisy na nowy semestr „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w...

Dodano: 14-02-2019

Wraz z rozpoczęciem nowego semestru szkolnego Przewodniczący Sejmiku Andrzej Jaroch, Radni Województwa Dolnośląskiego oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny bardzo serdecznie zapraszają wszystkie chętne szkoły do udziału w „Lekcjach wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Wizyta w Gruzji w partnerskiej Autonomicznej Republice Adżarii.

Dodano: 04-02-2019

Przewodniczący Andrzej Jaroch, Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, Przewodniczący Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Tytus Czartoryski, Damian Mrozek Przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Rekreacji oraz Radny Grzegorz Macko uczestniczyli w spotkaniach w Batumi z władzami Autonomicznej Republiki Adżarii, naszego regionu partnerskiego.

[więcej]