rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta na Dolnym Śląsku młodzieży z Rosji w ramach projektu edukacyjnego

Dodano: 06-07-2018

W dniach 24.06 - 08.07.2018 r. odbyła się 15. edycja projektu edukacyjnego organizowanego wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Administrację Gubernatora Obwodu Leningradzkiego, przy wsparciu placówek dyplomatycznych obu państw.

[więcej]

Goście z Wielkopolski i Dolnej Saksonii na Dolnym Śląsku

Dodano: 27-06-2018

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski gościł we wtorek we Wrocławiu Stephana Weila, Premiera Kraju Związkowego Dolna Saksonia oraz Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Okazją do oficjalnej wizyty delegacji zarówno saksońskiej jak i wielkopolskiej, były wspólne obchody jubileuszu z okazji 25–lecia współpracy Dolnego Śląska i Wielkopolski z Dolną Saksonią.

[więcej]

Możliwości współpracy branży medialnej z Dolnego Śląska i Brandenburgii

Dodano: 21-06-2018

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki i Energii Brandenburgii Hendrik Fischer wziął udział w Innovation Forum Media, które odbyło się w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. Wydarzenie organizowane było we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Finał Polsko-Niemieckiej Nagrody im. T. Mazowieckiego 2018

Dodano: 07-06-2018

220 uczestników debat i warsztatów Polsko-Niemieckich Dni Mediów – Prawie 40 gości programu z Polski i Niemiec bierze udział w konferencji w Stralsundzie – Zwycięzcy Polsko-Niemieckiej Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego 2018 to: Jacek Harłukowicz (Prasa), Jan Pallokat (Radio), Ingo Dell (Telewizja); Friederike Witthuhn i Peter Schmidt („Dziennikarstwo na Pograniczu“). W nowej kategorii Multimedia / Online zwyciężyła praca Eweliny Karpińskiej-Morek.

[więcej]

Saksoński minister z wizytą na Dolnym Ślasku

Dodano: 07-06-2018

Martin Dulig, Saksoński Minister Gospodarki, Pracy i Transportu przebywał dziś na Dolnym Śląsku. Gościa podejmowała wicemarszałek Iwona Krawczyk.

[więcej]

Dolnośląska misja gospodarcza w Chinach

Dodano: 05-06-2018

Zakończyła się dolnośląska, samorządowa misja gospodarcza w Prowincji Anhui, w Chinach. Podczas rewizyty odbyły się dwa fora gospodarcze, jedno w Konsulacie RP w Szanghaju, drugie w Hefei - stolicy regionu Anhui. Oba spotkania były okazją do zaprezentowania chińskim inwestorom walorów gospodarczych oraz turystycznych naszego regionu oraz pogłębienia dialogu rozpoczętego podczas wizyt delegacji chińskiej na Dolnym Śląsku. Nawiązane zostały też nowe relacje biznesowe.

[więcej]

Wizyta dziennikarzy z Belgii na Dolnym Śląsku

Dodano: 05-06-2018

Od 2 do 5 czerwca na Dolnym Śląsku odbył się press tour, podczas którego grupa dziennikarzy z Belgii odkrywała turystyczne walory regionu.

[więcej]