rozmiar czcionki: A | A | A

Uwaga konkurs! Competition time!

Dodano: 28-12-2016

Konkurs dla młodych obcokrajowców przebywających i studiujących na Dolnym Śląsku / Competition for young foreigners staying and studying in Lower Silesia.

[więcej]

Wizyta Ambasadora Białorusi w Polsce: nowe otwarcie współpracy polsko-białoruskiej

Dodano: 23-12-2016

Kontakty Polski i Białorusi na szczeblu rządowym zaczynają się ożywiać. Na szczeblu regionalnym współpracują ze sobą szkoły, uczelnie wyższe i organizacje pozarządowe, podejmowane są także inicjatywy biznesowe oraz współpraca firm. Władze samorządowe województwa dolnośląskiego zaprosiły na Dolny Śląsk Ambasadora Białorusi w Polsce, który spotkał się z przedsiębiorcami z regionu podczas Polsko-Białoruskiego Seminarium Gospodarczego.

[więcej]

Polsko - czesko - niemiecki projekt turystyczny na styku granic trzech państw.

Dodano: 21-12-2016

Budowa turystycznej ścieżki przeznaczonej zarówno dla ruchu pieszego jak i rowerowego to nowa trójstronna inicjatywa Dolnego Śląska, Kraju Libereckiego i Saksonii.

[więcej]

Artysta z Chin we Wrocławiu

Dodano: 06-12-2016

W dniu 6 grudnia 2016 roku w Muzeum Narodowym we Wrocławiu odbyła się wystawa malarza Pana Yang Shuanglin’a, zwanego współczesnym chińskim wenren, czyli erudytą, osobą zainteresowaną literaturą, kaligrafią, malarstwem, muzyką.

[więcej]

Staż personelu medycznego z Adżarii na Dolnym Śląsku

Dodano: 29-11-2016

Grupa lekarzy i pielęgniarek z Autonomicznej Republiki Adżarii przebywa na stażu w placówkach medycznych na Dolnym Śląsku. Projekt realizowany jest na zaproszenie Marszałka Cezarego Przybylskiego oraz burmistrza Milicza, Piotra Lecha oraz burmistrza Wołowa, Dariusza Chmury.

[więcej]

Samorządowcy z Ukrainy z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 28-11-2016

Grupa blisko 20 pracowników administracji samorządowej z Obwodu Chmielnickiego na Ukrainie przebywa z wizytą studyjną na Dolnym Śląsku. W poniedziałek 28 listopada mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Czeskie odznaczenie państwowe dla mieszkańca naszego regionu

Dodano: 24-11-2016

24 listopada 2016 roku w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia medalu Złotej Lipy Janowi Mroczkowskiemu, kurierowi Solidarności Polsko-Czechosłowackiej. Odznaczenie to jest przyznawane przez Ministerstwo Obrony Narodowej Republiki Czeskiej.

[więcej]