rozmiar czcionki: A | A | A

Rozpoczęliśmy zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w Województwie” w...

Dodano: 03-09-2015

W związku z zakończeniem wakacji Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbara Zdrojewska oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku serdecznie zapraszają wszystkie szkoły do udziału w kontynuacji projektu „Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” w roku szkolnym 2015/2016.

[więcej]

Odznaki Honorowe dla zasłużonych dla Dolnego Śląska wręczone!

Dodano: 17-07-2015

„… Właśnie takie uroczystości jak dzisiejsza uświadamiają i pokazują nam jak wyjątkowe i wybitne postaci mieszkają tuż obok nas, tu w naszym regionie. Jesteście Państwo przykładem i dowodem na to, że altruizm, praca na rzecz społeczeństwa, nauki, kultury, sztuki oraz lokalnych społeczności to nie puste hasła, ale konkretni ludzie i ich dokonania. Zostaną dziś wręczone odznaczenia Sejmiku Województwa Dolnośląskiego: Odznaki Honorowe Zasłużony dla Województwa, osobom, których postawa i praca...

[więcej]

XII Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 16-07-2015

Na XII Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Przewodnicząca Barbara Zdrojewska i Marszałek Cezary Przybylski przedstawili Radnym informacje z pracy Samorządu Województwa.

[więcej]

Absolutorium budżetowe dla Zarządu Województwa uchwalone

Dodano: 25-06-2015

Podczas dzisiejszej XI sesji Sejmik Województwa Dolnośląskiego udzielił absolutorium budżetowego za rok 2014 Zarządowi Województwa Dolnośląskiego. Przemówienia przedstawiające wykonanie budżetu Województwa we wszystkich obszarach działania Urzędu Marszałkowskiego wygłosili: Cezary Przybylski Marszałek Dolnego Śląska, a także Wicemarszałkowie: Ewa Mańkowska i Andrzej Kosiór, Członkowie Zarządu Województwa Jerzy Michalak i Tadeusz Samborski oraz Elżbieta Berezowska Skarbnik Województwa...

[więcej]

Prawie 4000 uczestników „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w...

Dodano: 19-06-2015

Na tydzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego 2014/2015, w sali posiedzeń Sejmiku gościliśmy ostatnią grupę uczestników naszych lekcji wiedzy o administracji.

[więcej]

Rozpoczął się Kongres Regionów 2015 we Wrocławiu!

Dodano: 17-06-2015

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego jest Partnerem Strategicznym rozpoczętego wczoraj Kongresu Regionów 2015, który odbywa się w dniach 16-18 czerwca we Wrocławskim Centrum Kongresowym. W otwarciu Kongresu udział wziął Marszałek Cezary Przybylski oraz Barbara Zdrojewska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Wizyta delegacji z Landtagu Dolnej Saksonii

Dodano: 16-06-2015

Na Dolny Śląsk z oficjalną wizytą przybyła delegacja parlamentarzystów z Landtagu Dolnej Saksonii * z Premierem Stephanem Weilem na czele. W Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z delegacją spotkał się Wiceprzewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski, dwóch Wiceprzewodniczących Komisji Współpracy z Zagranicą Andrzej Jaroch i Jacek Pilawa oraz Radny Województwa Marek Dyduch.

[więcej]