rozmiar czcionki: A | A | A

XX sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 01-04-2016

31 marca podczas XX sesji powołano nowy Klub Radnych w Sejmiku. Władzę w województwie sprawuje nowa koalicja, którą zawiązał nowo utworzony Klub Bezpartyjnych Samorządowców razem z Polskim Stronnictwem Ludowym. Podczas sesji odwołano wicemarszałka Andrzeja Kosióra i powołano nowego wicemarszałka województwa, którym został Radny Tymoteusz Myrda.

[więcej]

Dodano: 25-03-2016

XIX sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 26-02-2016

Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewskiego przedstawił komunikaty, a Marszałek Cezary Przybylski przedstawił informacje na temat prac i aktywności Zarządu Województwa Dolnośląskiego w ostatnich tygodniach oraz informację o liczbie projektów przygotowanych przez poszczególne Departamenty Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Komisja Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu o stanie infrastruktury sportów zimowych na Dolnym...

Dodano: 22-02-2016

W związku z ceremonią otwarcia XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych 19 lutego 2016 roku w Karpaczu odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Trwają zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w Województwie” w drugim...

Dodano: 15-02-2016

Wraz z zakończeniem ferii zimowych Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Paweł Wróblewski oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny serdecznie zapraszają wszystkie szkoły do udziału w projekcie „Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Kultury

Dodano: 02-02-2016

27 stycznia 2016 roku, na zaproszenie dyrektor Ewy Michnik, odbyło się w gmachu Opery Wrocławskiej posiedzenie Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

XVIII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 29-01-2016

28 stycznia odbyła się pierwsza w 2016 roku sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Podczas obrad przyjęto ważne uchwały, dotyczące m.in. Apelu Radnych Województwa do Sejmu i Rządu RP dotyczącego zawieszenia lub obniżenia podatku od wydobycia niektórych kopalin, obciążającego fiskalnie największy podmiot gospodarczy Dolnego Śląska - Spółkę KGHM Polska Miedź S.A.

[więcej]