rozmiar czcionki: A | A | A

LII sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 26-10-2018

Paweł Wróblewski rozpoczął sesję tradycyjnie komunikatami przewodniczącego, następnie komunikatami marszałka. Rani podjęli uchwałę: „ Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na 100-lecie uzyskania niepodległości przez narody Europy” . Była to ostatnia sesja V kadencji 2014-2018 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Poświęcenie Sztandaru Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 15-10-2018

Ważny moment dla naszego województwa: ostatni symbol regionalnej tożsamości - Sztandar Województwa Dolnośląskiego, święcony przez J.E. Biskupa Jacka Kicińskiego w duchowej stolicy regionu, trzebnickim Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej. Uroczystość odbyła się w niedzielę 14 października 2018 r.

[więcej]

Uroczyste wręczenie Odznak Honorowych

Dodano: 28-09-2018

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego w dniu 28 września 2018 roku. Przewodniczący Paweł Wróblewski witając gości powiedział: - „Takie uroczystości pokazują nam jak wyjątkowe i wybitne postaci mieszkają w naszym regionie. Jesteście Państwo przykładem i dowodem na to, że altruizm, praca na rzecz społeczeństwa, nauki, kultury, sztuki oraz lokalnych społeczności to nie puste hasła, ale fakt, że stoją za nimi ludzie i ich piękne dokonania. Zostaną dziś...

[więcej]

L sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 21-09-2018

20 września Paweł Wróblewski Przewodniczący Sejmiku Województwa rozpoczął sesję komunikatami przewodniczącego, następnie Cezary Przybylski przedstawił komunikaty marszałka województwa. Radni przegłosowali uchwałę: „Apel do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego dotyczący zniesienia podatku od wydobycia niektórych kopalin.” Sejmik uchwalił również uchwałę - stanowisko w sprawie „75 rocznicy zbrodni ludobójstwa dokonanej na ludności polskiej Kresów...

[więcej]

KONKURS NA OPOWIADANIE LUB ZDJĘCIE!!!

Dodano: 17-09-2018

Dolny Śląsk wart jest opowieści! Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski zachęca do udziału w konkursie literackim z okazji IX Święta Województwa Dolnośląskiego oraz Festiwalu Podróżników, który trwać będzie od 12 do 14 października 2018 r.

[więcej]

Rozpoczynamy zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” w...

Dodano: 04-09-2018

Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski, Radni Województwa Dolnośląskiego oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny serdecznie zapraszają wszystkie szkoły z terenu Dolnego Śląska do udziału w cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem „Lekcjach wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Na XLIX sesji Sejmiku gościmy delegację z Gruzji, z Autonomicznej Republiki Adżarii.

Dodano: 19-07-2018

Na XLIX sesji Sejmik jednogłośnie uchwalił rezolucję dotycząca X Rocznicy wybuchu wojny w Gruzji w 2008 roku. Radni Województwa przegłosowali wzór sztandaru naszego samorządu regionalnego. Projekt został zatwierdzony przez Komisję Heraldyczną przy MSWiA i Prezydencie RP.

[więcej]