rozmiar czcionki: A | A | A

XLVIII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 29-06-2018

Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski rozpoczął sesję od wręczenia Odznak Honorowych Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego panu prof. dr hab. Janowi Wrabcowi i mgr inżynierowi melioracji wodnych panu Ryszardowi Majewiczowi. Uchwałą sejmiku Radni Województwa udzielili poparcia dla postulatów podnoszonych w dokumencie „Deklaracja Sudecka”.

[więcej]

Ponad 14 000 uczniów było na „Lekcji wiedzy o administracji"

Dodano: 15-06-2018

Już ponad 14 tysięcy uczestników „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” wysłuchało naszych wykładów do specjalnie przygotowanej prezentacji! Uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji CLEVER w Wałbrzychu byli ostatnimi w tym roku szkolnym uczestnikami lekcji z zakresu wiedzy o samorządzie województwa, prowadzonych przez pracowników Kancelarii Sejmiku. Tym samym zakończyliśmy kolejny, bardzo udany semestr zajęć, po którym łączna liczba uczestników przekroczyła granicę...

[więcej]

Ostatnia lekcja i wakacje!

Dodano: 14-06-2018

Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” po raz drugi poza siedzibą Sejmiku!

[więcej]

III Sejmik Żeglugi Śródlądowej

Dodano: 06-06-2018

Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Paweł Wróblewski otworzył obrady Sejmiku Odrzańskiego - III Sejmiku Żeglugi Śródlądowej Polski. III Sejmik Żeglugi Śródlądowej – Sejmik Odrzański jest jednym z wielu wydarzeń związanych z naszą samorządową inicjatywą, czyli przyjętą w październiku 2017 roku przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego „Rezolucją ustanawiającą rok 2018 Dolnośląskim Rokiem Rzeki Odry”.

[więcej]

Dolnośląska misja gospodarcza w Chinach

Dodano: 04-06-2018

Zakończyła się dolnośląska, samorządowa misja gospodarcza w Prowincji Anhui, w Chinach. Podczas rewizyty odbyły się dwa fora gospodarcze, jedno w Konsulacie RP w Szanghaju, drugie w Hefei - stolicy regionu Anhui. Oba spotkania były okazją do zaprezentowania chińskim inwestorom walorów gospodarczych oraz turystycznych naszego regionu oraz pogłębienia dialogu rozpoczętego podczas wizyt delegacji chińskiej na Dolnym Śląsku. Nawiązane zostały też nowe relacje biznesowe.

[więcej]

„Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” po raz pierwszy poza...

Dodano: 25-05-2018

W czwartek, 24 maja 2018 roku, po raz pierwszy poza gmachem Dolnośląskiego Urzędu Województwa przeprowadziliśmy lekcje z zakresu wiedzy o samorządzie. Zajęcia odbyły się w północnej części naszego województwa – w Zespole Szkół im. gen. Stefana Kaliskiego w Górze oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Niechlowie. Współprowadzącym zajęcia był Radny Województwa Dolnośląskiego Tytus Czartoryski.

[więcej]

XLVII SESJA SEJMIKU UCHWALONO ABSOLUTORIUM DLA ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA

Dodano: 23-05-2018

Zarząd Województwa głosami Radnych otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w roku 2017. Uchwałę poparło 25 radnych, przeciw było 8. W sumie zrealizowano aż 186 zadań inwestycyjnych na łączną kwotę 338 mln złotych. Najwięcej z nich, bo aż 100, to inwestycje transportowe. Kolejne obszary, w których samorząd inwestował najwięcej to ochrona zdrowia, rolnictwo i ochrona środowiska, kultura i rozwój regionalny. Możemy się pochwalić nadwyżką budżetową i operacyjną, malejącym zadłużeniem oraz...

[więcej]