rozmiar czcionki: A | A | A

ROZLICZENIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO "SPRAWNY UCZEŃ 2014/2015"Inauguracja kolejnej edycji konkursu „Lodołamacze”

Dodano: 22-06-2016

Konferencją prasową zorganizowaną na Bulwarze Xawerego Dunikowkiego rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Lodołamacze”, skierowanego przede wszystkim do firm, instytucji i ludzi zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami. Organizatorami są Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Honorowym patronem konkursu jest marszałek Dolnego Śląska – Cezary Przybylski. Na konferencji pojawili się reprezentujący urząd...

[więcej]

Konferencja „Jakość życia osób niepełnosprawnych na początku XXI wieku

Dodano: 14-06-2016

63 referaty zaprezentowano podczas dwudniowej międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Jakość życia osób niepełnosprawnych na początku XXI wieku”, zorganizowanej przez: Uniwersytet Wrocławski, Urząd Statystyczny we Wrocławiu, Fundację „Nie widzę problemu” i SKN Rising Business Leaders.

[więcej]

Dolnośląski Konwent Regionalny Organizacji i Środowisk Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 09-06-2016

Zagadnieniom związanym z asystenturą i systemem orzecznictwa poświęcony był wczorajszy konwent „Samodzielność – Niezależność – Aktywność”. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa – Cezary Przybylski. W spotkaniu w roli eksperta uczestniczył Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych.

[więcej]

Kształtowanie pozytywnych postaw wobec niepełnosprawności wśród przedszkolaków

Dodano: 01-06-2016

Na zaproszenie dyrekcji Przedszkola nr 109 z oddziałami integracyjnymi we Wrocławiu udał się z wizytą do tej placówki Paweł Parus – pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych. Głównym celem spotkania z przedszkolakami było kształtowanie pozytywnych postaw wobec niepełnosprawności i uwrażliwienie na potrzeby osób niepełnosprawnych.

[więcej]

Wycieczka w ramach projektu „Bliżej Natury i Dolnego Śląska"

Dodano: 25-05-2016

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Akademia Życia" Stowarzyszenia "Dać Nadzieję" w Lubinie wzięli udział w jednej z trzech wycieczek realizowanych ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

VI Ogólnopolska Konferencja „Modern Futbol”, 18-19 maja 2016

Dodano: 23-05-2016

Liczna delegacja reprezentowała Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podczas VI Ogólnopolskiej Konferencji „Modern futbol”, która odbyła się we Wrocławiu w dniach 18-19 maja. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Cezary Przybylski – marszałek Dolnego Śląska.

[więcej]

Dziękujemy za pomoc!

Dodano: 23-05-2016

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim podsumowaliśmy obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Spotkaliśmy się także z przedstawicielami organizacji, który czynnie uczestniczyły w wydarzeniu i spędziły wraz z nami ten wyjątkowy dzień

[więcej]