rozmiar czcionki: A | A | A

ROZLICZENIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO "SPRAWNY UCZEŃ 2014/2015"15 lat programu zatrudnienia wspomaganego we Wrocławiu

Dodano: 02-12-2016

15-lecie wrocławskiego programu zatrudniania wspomaganego "Trener" poświęcone było uroczyste seminarium, które odbyło się w poniedziałek 21 listopada w Sali Sesyjnej Rady Miejskiej Wrocławia. W obchodach wzięli udział reprezentujący urząd marszałkowski Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych oraz Bogusława Kulińska, z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie zorganizował Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, pionier tej formy aktywizacji...

[więcej]

Lidia Lempart laureatką nagrody im. Doktora Macieja Lisa

Dodano: 18-11-2016

16 listopada 2016 r. w barokowej auli Uniwersytetu Wrocławskiego Oratorium Marianum miało miejsce uroczyste wręczenie nagrody im. doktora Macieja Lisa dla Lidii Lempart za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i na Ukrainie. Wyróżnienie wręczył zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk. W uroczystości wzięli udział posłowie na Sejm RP, reprezentanci samorządów, duchowni, przedstawiciele organizacji pozarządowych,...

[więcej]

Wyróżnienie PZPN dla Klubu Kibiców Niepełnosprawnych

Dodano: 27-10-2016

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław otrzymał od Polskiego Związku Piłki Nożnej wyróżnienie i podziękowania za propagowanie idei „aktywnego kibicowania bez barier”.

[więcej]

Spotkanie z Dolnośląskimi Mistrzami Paraolimpiady

Dodano: 26-10-2016

Z inicjatywy zarządu Województwa Dolnośląskiego zorganizowane zostało spotkanie z medalistami Igrzysk Paraolimpijskich oraz ich trenerami.

[więcej]

Zaproszenie na pokaz filmu z audiodeskrypcją

Dodano: 04-10-2016

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na kolejny pokaz filmu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach cyklu „ADAPTER - kino bez barier”.

[więcej]

Nowe wzory dokumentów! Zapraszamy na drugie bezpłatne szkolenie

Dodano: 29-09-2016

Uprzejmie informujemy, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem organizowanym w dniu 28 września br. przez Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi naszego Urzędu szkoleniem w sprawie nowych wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań zaplanowaliśmy szkolenie w dodatkowym terminie.

[więcej]

Dolnośląska Gala Lady D już za nami

Dodano: 27-09-2016

26 września odbyła się Dolnośląska Gala Lady D im. Krystyny Bochenek. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. W jego imieniu gratulacje wszystkim uczestniczkom złożył Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych. Na gali obecna była także Katarzyna Lubiniecka-Różyło, pełnomocniczka urzędu marszałkowskiego ds. równości.

[więcej]