rozmiar czcionki: A | A | A

ROZLICZENIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO "SPRAWNY UCZEŃ 2014/2015"Sukcesy sportowców Świtu Wrocław

Dodano: 16-08-2018

Letni czas większości osób kojarzy się z odpoczynkiem i zasłużonym urlopem. Okazuje się jednak, że w tym okresie wiele się dzieje na arenach sportowych, na których rywalizują niepełnosprawni sportowcy. Mowa w tym przypadku o zawodnikach Świtu Wrocław, klubu zrzeszającego osoby z niepełnosprawnością słuchową.

[więcej]

VII Edycja Konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej

Dodano: 16-08-2018

Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa dolnośląskiego ma zaszczyt ogłosić VII Edycję Konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej najaktywniej działania na rzecz społeczności lokalnych w 2017 r. (lokalni liderzy w danej społeczności). W tym roku konkurs przeznaczony jest dla wszystkich dolnośląskich organizacji pozarządowych, bez względu na tematykę, jaką się zajmują oraz obszar swojej działalności.

[więcej]

Zbiórka dla podopiecznych DPS w Świebodzicach

Dodano: 14-08-2018

Z inicjatywy pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych w dniach 13-31 sierpnia prowadzona będzie w naszym urzędzie zbiórka przedmiotów dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach. W jego murach przebywa obecnie 60 chłopców z głęboką niepełnosprawnością. Większość z nich zostało porzuconych przez rodziców lub odebrano je poprzez sądowe wyroki. W niektórych przypadkach rodzina nie była w stanie zapewnić dzieciom warunków do godnego życia i rehabilitacji. DPS prowadzony jest...

[więcej]

Niezwykły piknik integracyjny

Dodano: 09-08-2018

W sobotę, 4 sierpnia 2018 roku w gościnnych progach Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach odbył się piknik integracyjny dla osób niepełnosprawnych z powiatu wałbrzyskiego i ich asystentów pracujących w ramach projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”.

[więcej]

Spotkanie asystentów osób niepełnosprawnych w Wałbrzychu

Dodano: 05-07-2018

4 lipca 2018 roku w gościnnej siedzibie Zakładu Aktywności Zawodowej “Nadzieja” w Wałbrzychu odbyło się spotkanie asystentów osób niepełnosprawnych pracujących w ramach projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”. Odbyło się ono z inicjatywy realizatorów projektu: Fundacji Promyk Słońca i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Spotkanie prowadzili: Aleksandra Bojo, koordynatorka z ramienia fundacji i Paweł Parus, pełnomocnik...

[więcej]

Oferta pracy dla asystentów osób niepełnosprawnych w Kątach Wrocławskich i Wińsku

Dodano: 05-07-2018

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Fundacja “Promyk Słońca” poszukują asystentów osób niepełnosprawnych do pracy przy w ramach projektu "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska".

[więcej]

Pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych spotkał się z uczniami z dolnośląskich...

Dodano: 19-06-2018

Rozpoczęły się wizyty w dolnośląskich szkołach i spotkania z uczniami w ramach projektu “Razem w pełni sprawni” realizowanego przez Fundację Promyk Słońca, współfinansowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego. W obu spotkaniach uczestniczył Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds osób niepełnosprawnych, wspierający swoją wiedzą i doświadczeniem Magdalenę Orłoś, główną prowadzącą warsztaty dla uczniów, która kilka lat temu straciła wzrok.

[więcej]