rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z przedstawicielami samorządów zawodów medycznych oraz związków zawodowych pracowników ochrony zdrowia Województwa Dolnośląskiego

15.06.2018 11:28 11:28

W czwartek, 14 czerwca 2018 r., w naszym Urzędzie odbyło się spotkanie Dyrektora Departamentu Zdrowia, Pana Jarosława Maroszka  z przedstawicielami wojewódzkich organizacji związków  i samorządów zawodów medycznych. Wszyscy zaproszeni  wcześniej otrzymali: „Wyniki  finansowe po  czterech miesiącach   2018 r. podmiotów leczniczych Samorządu Województwa”. Dyrektor omówił kilka zagadnień związanych z finansowaniem świadczeń medycznych. Stwierdził  że sytuacja jest stabilna. Zwrócił jednak uwagę na możliwe problemy związane ze skutkami podwyżek wynagrodzeń, w tym najniższego, które w skali roku może wynieść ok. 10 mln zł. Problemem może być też realizacja Porozumienia Ministra Zdrowia z rezydentami.
Ponieważ nie było pytań do wyników finansowych, Dyrektor przeszedł do pytań uczestników spotkania.  Przedstawiciele związków zawodowych, zarazem pracownicy Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu odnieśli się do informacji o propozycji przeniesienia Pogotowia z ul. Traugutta we Wrocławiu do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej zw.„Wojewódzką Przychodnią” przy ul. Dobrzyńskiej. Stwierdzili, że na ten temat będą jeszcze rozmawiać. Obecni zwrócili też uwagę na brak odpowiedniej liczby pracowników w wielu grupach zawodowych: pielęgniarek, lekarzy specjalistów, ratowników medycznych a nawet salowych. Jest to problem na większą skalę.
Na zakończenie Dyrektor poinformował, że następne spotkanie odbędzie się na przełomie września- października 2018 roku.