rozmiar czcionki: A | A | A

Pielęgniarka/ Pielęgniarz roku 2019

30.06.2020 12:36 12:36

Szanowni Państwo,

W dniu 29 czerwca 2020 roku w naszym Urzędzie odbyło się Spotkanie z laureatami XV Konkursu “Pielęgniarka /Pielęgniarz roku 2019” - Innowacje w zakresie poprawy jakości opieki pielęgniarskiej.

Wzięli w nim udział Laureaci Konkursu wraz z przedstawicielami swoich Dyrekcji oraz Przedstawicielki władz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Laureatami są Pielęgniarki: Pani Joanna Kosiorek i Pani Violetta Jasicka z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu oraz Pani Elżbieta Ostrowska i Pielęgniarz – Pan Tomasz Ramus z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. 

Pan Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa pogratulował Laureatom i wręczył Listy Gratulacyjne oraz upominki.

Konkurs jest projektem Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego realizowany nieprzerwanie od kilkunastu lat. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie pielęgniarek/pielęgniarzy – liderów osób o najlepszym przygotowaniu zawodowym, etycznym i zaangażowaniu  na rzecz środowiska pielęgniarskiego. Konkurs jest o zasięgu ogólnokrajowym, objęty patronatem Ministra Zdrowia i Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, a w województwie patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Przewodniczącej Dolnośląskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych.