rozmiar czcionki: A | A | A

Otwarto nowoczesne centrum rehabilitacji w Mikoszowie

05.11.2010 15:46 15:46

W piątek Marszałek Marek Łapiński wziął udział w uroczystym otwarciu nowoczesnego pawilonu medyczno-rehabilitacyjnego przy Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii „Celestyn”w Mikoszowie.

zdjęcie ilustracyjne.

W piątek Marszałek Marek Łapiński wziął udział w uroczystym otwarciu nowoczesnego pawilonu medyczno-rehabilitacyjnego przy Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii „Celestyn” w Mikoszowie (gm. Strzelin). W uroczystości wzięli też udział reprezentanci lokalnego samorządu.

Nowo otwarty obiekt w Mikoszowie jest nowoczesną, spełniającą wszelkie europejskie standardy placówką. Na pacjentów czekają w nim m.in. doskonale wyposażona sala diagnostyczno-terapeutyczna, gabinety lekarskie oraz pomieszczenie do tzw. Biofeedbacku neurologicznego. Co ważne, nowy pawilon w centrum „Celestyn” został połączony specjalnym łącznikiem z już istniejącymi obiektami, wchodzącymi w skład mikoszowskiej lecznicy. Dzięki temu obiekt będzie przyjazny również dla pacjentów niepełnosprawnych. 

Budowa pawilonu medyczno-rehabilitacyjnego kosztowała ok. 1,4 mln zł. Ponad milion zł pochodziło z dotacji przyznanej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska.