rozmiar czcionki: A | A | A

Nowy sprzęt dla jeleniogórskiego szpitala

20.09.2011 10:00 10:00

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej (dawny Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze) wyposażone zostało w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki chorych: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i rentgen cyfrowy. Inwestycja w znacznym stopniu sfinansowana została ze środków Województwa Dolnośląskiego.

W uroczystym oddaniu do użytku pracowni wyposażonej w zespół nowoczesnych urządzeń uczestniczyli marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna, członek zarządu województwa Jerzy Łużniak, przewodniczący sejmiku wojewódzkiego Jerzy Pokój i lokalni samorządowcy.

Nowoczesny sprzęt służy przede wszystkim diagnostyce nowotworów, zmian miażdżycowych, zmian krwotocznych oraz nieprawidłowości anemicznych w obrębie ciała. Tego typu urządzenia były bardzo potrzebne w jeleniogórskim szpitalu, który do tej pory nie mógł wykonywać tak dokładnych badań. Pracownicy szpitala przyznają, że możliwości, jakie daje nowy sprzęt stanowią przełom w możliwościach diagnostycznych placówki. Dzięki tej inwestycji zdrowie mieszkańców regionu jeleniogórskiej jest znacznie lepiej zabezpieczone.

Cały koszt inwestycji to 11 mln zł. Część środków (3,4 mln zł) pochodziło z Ministerstwa Zdrowia, natomiast pozostała kwota została zabezpieczona przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego - 1,1 mln w gotówce oraz 7 mln w postaci kredytu kupieckiego, który spłacać będzie województwo.