rozmiar czcionki: A | A | A

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy Nowego Szpitala Wojewódzkiego

16.08.2010 12:34 12:34

Spółka „Nowy Szpital Wojewódzki” rozstrzygnęła przetarg nieograniczony na "Budowę obiektu inżynierskiego - zabezpieczenie wykopu oraz wykonanie wyprzedzających badań archeologicznych dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa nowego szpitala wojewódzkiego we Wrocławiu. Zwycięzcą postępowania została firma PORR (POLSKA) S.A. z siedzibą w Warszawie, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.


PORR to druga co do wielkości firma budowlaną w Austrii ze 150 letnia tradycją. W roku 1993 utworzyła polski oddział z siedzibą w Warszawie. Na rynku wrocławskim znana jest z wielu realizacji m.in. Millenium Tower przy ul. Strzegomskiej, Hotel Radisson SAS, Arkady Wrocławskie. Jej podwykonawcą w zakresie badań archeologicznych będzie firma Akme Zdzisław Wiśniewski Sp. z o.o. z Wrocławia.


W przetargu złożone zostały cztery oferty, a  wybrana została najtańsza. Cena za wykonanie zamówienia zaproponowana przez PORR (POLSKA) S.A to 10.760.690 zł brutto.


Jeżeli do dnia 23 sierpnia nie wpłyną odwołania od wyników przetargu, podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi w pierwszym tygodniu września br.