rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta młodzieży z Autonomicznej Republiki Adżarii

10.10.2019 09:14 09:14

W dniach 8-15 października z wizytą na Dolnym Śląsku przebywa 14 osobowa grupa młodzieży z partnerskiej Autonomicznej Republiki Adżarii (Gruzja) wraz z opiekunami. Są to laureaci konkursu wiedzy o Polsce i Dolnym Śląsku przeprowadzonym wśród uczniów adżarskich szkół przez Ministerstwo Edukacji i Kultury Adżarii. Z młodzieżą spotkał się marszałek Cezary Przybylski.

W trakcie pobytu dla gruzińskiej młodzieży zaplanowano spotkania z władzami regionu, uczniami i nauczycielami szkół uczestniczących w konkursach, udział w wydarzeniach edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, warsztaty kulinarne, nauka podstaw języka polskiego oraz zwiedzanie najciekawszych zakątków Dolnego Śląska.


Wizyta gruzińskiej młodzieży jest ostatnim tegorocznym etapem pierwszego dolnośląsko-adżarskiego projektu edukacyjnego, w ramach którego odbywają się lustrzane konkursy wiedzy o kraju i regionie partnera a laureaci w nagrodę odwiedzają nawzajem Wrocław i Batumi – stolicy regionów partnerskich.


W lipcu br. 10-osobowa grupa laureatów konkursu „Gruzja – fascynująca podróż” z Dolnego Śląska odwiedziła Gruzję, gdzie miała okazję poznać kulturę, historię i tradycję kraju i regionu, o którym dowiadywała się w trakcie 3 etapów konkursu w Polsce.