rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta Ambasadora Iranu w Urzędzie Marszałkowskim

Dodano: 12-07-2016

W dniu 11 lipca br. Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego spotkał się z Ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu oraz przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą gospodarczą z Iranem. Celem spotkania było omówienie potencjalnych obszarów współpracy Dolnego Śląska z Islamską Republiką Iranu.

[więcej]

IV Forum Regionalne Polska-Chiny

Dodano: 21-06-2016

W dniu 20.06.2016 r. w Warszawie odbyło się IV Forum Regionalne Polska-Chiny w związku z wizytą w Polsce prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga. Spotkanie dotyczyło współpracy na szczeblu regionalnym pomiędzy państwami. Województwo Dolnośląskie reprezentowała Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Spotkanie Marszałka z Ambasadorem Bośni i Hercegowiny

Dodano: 07-06-2016

Marszałek Cezary Przybylski spotkał się dzisiaj z Ambasadorem Bośni i Hercegowiny w Polsce, Duško Kovačevićem. Podczas spotkania rozmawiano o współpracy międzyregionalnej oraz o możliwości sformalizowania współpracy Dolnego Śląska oraz jednego z regionów Bośni i Hercegowiny.

[więcej]

Wizyta gruzińskich samorządowców na Dolnym Śląsku

Dodano: 07-06-2016

Przedstawiciele samorządów lokalnych z Autonomicznej Republiki Adżarii oraz miast – Kutaisi i Tbilisi goszczą na Dolnym Śląsku na zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Wizyta odbywa się w ramach programu „Study Tours to Poland”, realizowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Program polega na organizacji wizyt studyjnych...

[więcej]

Dolny Śląsk otwarty na japońskie inwestycje

Dodano: 31-05-2016

Na Dolnym Śląsku świętowano Koi-nobori, czyli związany z dniem dziecka japoński festyn kolorowych chorągiewek. Wydarzenie to adresowane było do japońskich przedsiębiorców działających w naszym regionie. Dolnośląskie Koi-nobori zorganizowały wspólnie Spółka Stawy Milickie, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

25 lat współpracy polsko-niemieckiej

Dodano: 16-05-2016

12 maja w Lipsku przedstawiciele Polski i Niemiec świętowali 25. jubileusz zawarcia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między RP i RFN. W uroczystości wziął udział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. - Łączą nas wspólne sprawy na pograniczu. Wspólnie myślimy o infrastrukturze. Nasz ostatni sukces to przywrócenie połączenia kolejowego Wrocław – Drezno oraz uruchomienie połączeń transgranicznych do Görlitz – z satysfakcją mówił...

[więcej]

Japoński gigant otworzył we Wrocławiu jedyne przedstawicielstwo w Polsce!

Dodano: 13-05-2016

13 maja 2016 r. w obecności Ambasadora Japonii w Polsce, przedstawicieli YASKAWA Europe oraz Jerzego Michalaka, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego i władz Wrocławskiego Parku Technologicznego nastąpiło otwarcie jedynego przedstawicielstwa w Polsce firmy YASKAWA Europe - japońskiego giganta produkującego roboty przemysłowe. Nowa placówka pojawi się we Wrocławskim Parku Technologicznym.

[więcej]