rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta Ambasadorów Kanady i Nowej Zelandii

Dodano: 18-11-2016

W dniach 17 i 18 listopada 2016 roku Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego spotkał się z Ambasadorem Kanady Stephenem de Boer oraz Ambasador Nowej Zelandii Wendy J. Hinton.

[więcej]

Stypendyści Programu L. Kirklanda z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-11-2016

Działalność samorządu wojewódzkiego w Polsce na przykładzie Dolnego Śląska była głównym tematem spotkania z 45 osobową grupą stypendystów z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji, Rosji i Kazachstanu.

[więcej]

Przedstawiciele Obwodu Dniepropietrowskiego gościnnie na Dolnym Śląsku

Dodano: 07-11-2016

W poniedziałek 7 listopada marszałek Cezary Przybylski gościł we Wrocławiu oficjalną delegację z partnerskiego Obwodu Dniepropietrowskiego na Ukrainie. W wizycie uczestniczył Zastępca Przewodniczącego Dniepropietrowskiej Rady Obwodowej Volodymyr Tiurin oraz Valentyna Zatyshniak, Dyrektor Dniepropietrowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Podczas wizyty marszałek został uhonorowany Nagrodą Obwodu Dniepropietrowskiego na 25-lecie Ukrainy.

[więcej]

Wizyta Ambasador Królestwa Szwecji

Dodano: 07-11-2016

7 listopada 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyło się spotkanie z Ingą Eriksson Fogh, Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce. Spotkanie poprowadził Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych.

[więcej]

Wizyta Konsula Generalnego Francji

Dodano: 04-11-2016

3 listopada 2016 roku, Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, spotkała się z Frederikiem de Touche, Konsulem Generalnym Francji w Polsce oraz Richardem Kempinskim, Konsulem Honorowym Francji we Wrocławiu.

[więcej]

Współpraca Dolnego Śląska z Brandenburgią oficjalnie podpisana!

Dodano: 25-10-2016

W poniedziałek 24 października Marszałek Cezary Przybylski oraz Premier Kraju Związkowego Brandenburgii Dietmar Woidke podpisali oficjalne porozumienie o współpracy obu regionów.

[więcej]

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju zabiega o wpis na Listę dziedzictwa światowego UNESCO

Dodano: 06-10-2016

6 października 2016 roku odbyła się konferencja w Dusznikach Zdroju na temat starań Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz Papierni w Velkych Losinach o wpis transgraniczny na Listę dziedzictwa światowego UNESCO.

[więcej]