rozmiar czcionki: A | A | A

„Zielone Karkonosze” Polsko-Czeska Konferencja Mediów Regionalnych

Dodano: 04-11-2009

W dniu 1 października 2009 roku w Jeleniej Górze w Książnicy Karkonoskiej pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego Marka Łapińskiego odbyła się jednodniowa konferencja mediów regionalnych pod tytułem „Zielone Karkonosze”.

[więcej]

Gruzińscy parlamentarzyści z wizytą u Marszałka

Dodano: 30-10-2009

W dniu 29 października 2009 roku Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego gościł delegację gruzińskich parlamentarzystów, członków Gruzińsko-Polskiej Grupy Przyjaźni Parlamentu Gruzji.

[więcej]

Zakończenie wizyty delegacji z Kutaisi na Dolnym Śląsku

Dodano: 30-10-2009

29 października 2009 roku zakończyła się wizyta delegacji miasta Kutaisi, położonego w regionie Imeretia w Gruzji.

[więcej]

Goście z zagranicy podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 30-10-2009

Gośćmi specjalnymi podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, która odbyła się 29 października 2009 roku, była delegacja z gruzińskiego regionu Imeretia oraz grupa młodzieży z Białorusi zaproszona przez radnego Juliana Golaka.

[więcej]

Marszałek otrzymał list od Konsula Austrii

Dodano: 30-10-2009

Austriacki Konsul Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej dr Gerold Oetner przesłał Marszałkowi Markowi Łapińskiemu podziękowania za miłe przyjęcie delegacji styryjskiej ze strony Województwa Dolnośląskiego podczas „Dni Styrii na Dolnym Śląsku”.

[więcej]

XIII edycja Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Dodano: 29-10-2009

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. W przyszłym roku zostanie ona wręczona już po raz trzynasty. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: prasa, radio, telewizja i wynosi 5 000 euro. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 stycznia 2010 roku.

[więcej]

Seminarium w Brukseli nt. europejskiej strategii restrukturyzacji terenów poprzemysłowych

Dodano: 28-10-2009

Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego w Brukseli we współpracy z Biurem Łącznikowym Saksonii oraz miastami Wałbrzychem i Freibergiem organizuje w dniu 5 listopada 2009 r. w Komitecie Regionów w Brukseli seminarium na temat: „Europejskie strategie restrukturyzacji terenów poprzemysłowych – wyzwania i szanse dla władz regionalnych i lokalnych”.

[więcej]