rozmiar czcionki: A | A | A

Współpraca w dziedzinie sportu Dolny Śląsk - Dolna Saksonia

11.09.2019 14:31

„Women in leadership” to hasło przewodnie współpracy w obszarze zarządzania sportem i wymiany między kadrą i kobietami pełniącymi w sporcie kierownicze funkcje.

 

Projekt wymiany doświadczeń pomiędzy kobietami menadżerkami z Dolnego Śląska i Dolnej Saksonii został zapoczątkowany w 2018 r. wizytą kobiet z niemieckiego regionu partnerskiego na Dolnym Śląsku. W ramach jego kontynuacji  delegacja kobiet z Dolnego Śląska złożyła wizytę w Hanowerze. W składzie dolnośląskiej delegacji znalazły się: Ewelina Szydłowska i Anna Michalska, Radne Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz  Joanna Kołodziej – sekretarz klubu ULZKS Heros Czarny Bór (zapasy), Janina Trzeciak, prezes klubu WZSN „Start” Wrocław (sport niepełnosprawnych) i Ewa Gancarz, prezes UKS Milenium (wioślarstwo).

Podczas spotkań w Hanowerze  rozmowy dotyczyły głównie sytuacji i roli kobiet odpowiedzialnych za rozwój sportu w regionach w Polsce i Niemczech. Wymiana opinii i doświadczeń dotyczyła także funkcjonowania sekcji i klubów sportowych w obu krajach.