rozmiar czcionki: A | A | A

Ważne: Wpływ sytuacji epidemiologicznej na realizację programu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”

16.03.2020 10:38

W związku z sytuacją sanitarno - epidemiologiczną zamieszczamy komunikat w sprawie realizacji programu.

Program „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” jest nadal realizowany przez Wydział Współpracy z Zagranicą UMWD, jednak - w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - ulega on zmianom.

Do odwołania wstrzymane zostały wszystkie zagraniczne delegacje służbowe pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a co za tym idzie także zaplanowane na najbliższy okres zagraniczne wizyty związane z programem.  
Zgodnie z zaleceniami Rządu RP i właściwych ministerstw oraz służb, zrezygnowano z organizacji dalszych spotkań informacyjnych i konferencji. Aktualne informacje przekazywane są zainteresowanym przedsiębiorcom za pośrednictwem dedykowanych biuletynów wysyłanych drogą elektroniczną.


Decyzją organizatorów targi E3 w Los Angeles zaplanowane na 9-11.06.2020 roku zostały odwołane. W związku z tym zaplanowana w ramach programu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” misja zostaje przeniesiona na czerwiec 2021 r.
Targi „For Decor and Home” w Pradze, zaplanowane na wrzesień 2020 r. zostały przeniesione na styczeń 2021 r.

Pracownicy Wydziału Współpracy z Zagranicą na bieżąco śledzą sytuację oraz zmiany w zaplanowanych na rok 2020 wydarzeniach.


Zainteresowanie programem „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” jest niezmiennie na wysokim poziomie. Do tej pory swoje zainteresowanie programem zgłosiło ponad 200 przedsiębiorców z Dolnego Śląska. Wydział Współpracy z Zagranicą uruchomił specjalny adres e-mail: gg@umwd.pl, pod który każdy zainteresowany programem przedsiębiorca może kierować pytania i sugestie.