rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z przedstawicielami Kraju Kralowohradeckiego

20.02.2019 15:17

19 lutego 2019 roku we Wrocławiu odbyło się spotkanie Tymoteusza Myrdy, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, z Martinem Červičkiem, Wicehetmanem Kraju Kralowohradeckiego, oraz Senatorem Republiki Czeskiej. Było to pierwsze spotkanie przedstawicieli zarządów Województwa Dolnośląskiego oraz Kraju Kralowohradeckiego.

 

We Wrocławiu rozmawiano o połączeniach kolejowych na polsko-czeskim pograniczu, modernizacji połączeń, elektryfikacji linii kolejowych. Zamiarem obu stron jest lepsze wykorzystanie potencjału połączeń kolejowych na polsko-czeskim pograniczu. Oba regiony dążyć będą do uruchomienia połączenia na linii Wrocław-Praga, lobbując na jego rzecz (decyzja w tej kwestii jest w gestii rządów obu krajów).

Kolejne spotkanie na temat połączeń kolejowych planowane jest w Hradcu Kralove.

W spotkaniu udział wzięli także Wojciech Zdanowski, Wiceprezes Kolei Dolnośląskich, Agnieszka Zakęś, Dyrektor Departamentu Infrastruktury UMWD, Bartosz Bartniczak i Miroslav Vlasak z EUWT NOVUM Z O.O., Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą oraz Marek Stojak, Zastępca Dyrektora DSDiK we Wrocławiu. Panu Červičkovi towarzyszył Tomaš Jurček, Dyrektor Wydziału Transportu z Urzędu Krajskiego Kraju Kralowohradeckiego.