rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z ambasadorem Brazylii

16.10.2019 13:36

O współpracy w obszarze kultury, nowoczesnych technologii oraz startupów rozmawiali dzisiaj Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego i JE Hadil Fontes da Rocha Vianna - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Federacyjnej Republiki Brazylii w Polsce.

W spotkaniu uczestniczyli także Krzysztof Bramorski - Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych oraz Karol Przywara - Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą w urzędzie marszałkowskim.


To pierwsza wizyta Hadila Fontes da Rocha Vianny na Dolnym Śląsku po objęciu przez niego funkcji dyplomatycznej w styczniu 2019 roku.


Początki współpracy Dolnego Śląska z brazylijskim stanem Parana sięgają roku 2006, kiedy to w Kurytybie podpisany został list intencyjny pomiędzy regionami. Podczas dzisiejszego spotkania ambasador wyraził chęć zdynamizowania współpracy m.in. w obszarze kultury oraz nowoczesnych technologii w IT, a także w obszarze startupów.
Polska to kraj w Europie Środkowo-Wschodniej, który zamieszkuje najwięcej Brazylijczyków.  Ambasada liczy, że jest ich około 3 tysięcy. Największa część to pracownicy sektora IT.