rozmiar czcionki: A | A | A

Rajd kolarski zainaugurował obchody 25 - lecia współpracy Dolny Śląsk - Dolna Saksonia

14.05.2018 12:23

W roku 2018 Dolny Śląsk świętuje 25 - lecie współpracy z jednym z niemieckich regionów partnerskich - Dolną Saksonią ze stolicą w Hanowerze.

Całoroczne obchody jubileuszu zainaugurowało wydarzenie sportowe jakim był amatorski rajd kolarski. Uczestnikiem rajdu była ekipa kolarska z największego w Europie polonijnego klubu sportowego SC Polonia Hannover, pod przewodnictwem prezesa Edwarda Dewuckiego.

Licząca ponad 600 km trasa z Hanoweru do Wrocławia została pokonana przez sportowców na zasadzie sztefety, na którą złożyły się 3 grupy kolarzy liczące odpowiednio 3- 4 - 4 zawodników. Członkowie klubu SC Polonia Hannover wyjechali z Hanoweru w dn. 10 maja. 11 maja dojechali do stolicy Dolnego Śląska i z tej okazji wzięli udział w uroczystej kolacji, na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Gościem honorowym wieczornego spotkania z kolarzami z Dolnej Saksonii był Jacek Popecki, prezes Wrocławskiego Klubu Kolarskiego, który zaprosił sportowców do kibicowania młodym dolnoślązakom podczas zawodów kolarskich rozgrywanych w dn. 12.05 w ramach 11. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży.


****

W 2018 r. obchody jubileuszu 25 - lecia współpracy z Dolną Saksonią będzie świętował zarówno Dolny Śląsk, jak i Województwo Wielkopolskie. Kalendarz wspólnie planowanych wydarzeń obejmuje:

- udział Iwony Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego w dolnośląskiej prezentacji podczas Międzynarodowych Targów Teleinformatycznych CEBiT w Hanowerze oraz spotkaniach politycznych z przedstawicielami rządu Dolnej Saksonii,

- konferencję pt. " 25 lat współpracy Dolny Śląsk - Dolna Saksonia - Wielkopolska - Przyszłość motoryzacji", zaplanowaną w dn. 26.06.2018 r. we Wrocławiu,

- spotkanie menadżerek sportu z Dolnego Śląska, Dolnej Saksonii i Wielkopolski poświęcone roli kobiet w zarządzaniu sportem, zaplanowane od 31.08 do 02.09.2018 r.