rozmiar czcionki: A | A | A

Delegacja gospodarcza z Luksemburga na Dolnym Śląsku

28.09.2018 14:37

Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa spotkał się w Urzędzie Marszałkowskim z oficjalną delegacją przedsiębiorców z Luksemburga pod przewodnictwem Pana Conrada Brucha, Ambasadora Luksemburga w Polsce , Pana Krzysztofa Bramorskiego, Konsula Honorowego Luksemburga oraz Pana Jeannota Erpeldinga, Dyrektora Zarządzającego Luksemburskiej Izby Handlowej. W spotkaniu uczestniczył także Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą UMWD.

Rozmowy dotyczyły rozwoju dolnośląsko – luksemburskich kontaktów gospodarczych oraz potencjału jakim dysponuje nasze województwo. Strona luksemburska zaprezentowała m.in. dlaczego warto prowadzić biznes w Luksemburgu i zapewniła o swojej gotowości do prowadzenia rozmów z dolnośląskimi przedsiębiorcami.

Po spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim delegacja udała się na oficjalną prezentację gospodarczą Wielkiego Księstwa Luksemburg i Nadrenii Palatynatu połączoną z międzynarodową giełdą kooperacyjną, podczas której przedsiębiorcy mieli okazję spotkać dolnośląskich przedsiębiorców oraz porozmawiać o możliwościach współpracy.

Przedsiębiorcy przyjechali do Wrocławia w ramach oficjalnej zagranicznej delegacji gospodarczej do Polski. Z Dolnego Śląska udali się do Opola, gdzie będą kontynuować rozmowy biznesowe.