rozmiar czcionki: A | A | A

Going Global - Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza

Szanowny Przedsiębiorco!


Jeżeli prowadzisz swoją firmę na Dolnym Śląsku w sektorze MMŚP i jesteś zainteresowany promocją swoich produktów i innowacji na rynkach międzynarodowych to projekt „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” jest kierowany właśnie do Ciebie! Warunkiem jest jedynie wpisanie się działalności firmy w jedną z inteligentnych specjalizacji Dolnego Śląska.


Wychodząc na przeciw potrzebom, wyzwaniom i oczekiwaniom dolnośląskich MMŚP Samorząd Województwa Dolnośląskiego realizuje projekt „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”. Projekt współfinansowany ze środków unii europejskiej, a za jego realizację i koordynację odpowiada Wydział Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Grupa docelowa

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy wyłącznie z terenu województwa dolnośląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem tych, których działalność wpisuje się w inteligentne specjalizacje Dolnego Śląska, potencjalni inwestorzy, partnerzy handlowi, importerzy, eksporterzy. Inteligentne specjalizacje to:
1. Branża chemiczna i farmaceutyczna
2. Mobilność przestrzenna
3. Żywność wysokiej jakości
4. Surowce naturalne i wtórne
5. Produkcja maszyn urządzeń, obróbka materiałów
6. Technologie informacyjno – komunikacyjne (ICT)

Cele projektu

1. krajowa i międzynarodowa promocja gospodarcza przedsiębiorstw i gospodarki Dolnego Śląska dla pozyskania nowych rynków zbytu i nowych inwestorów
2. wsparcie procesów inwestycyjnych dolnośląskich MMŚP (badania i rozwój, skuteczne wdrażanie wewnętrznych polityk internacjonalizacji przedsiębiorstw)
3. wspieranie praktyk informacyjno-promocyjnych o charakterze międzynarodowym w MMŚP

Wsparcie dla przedsiębiorców

W ramach projektu mikro, mali i średni przedsiębiorcy z Dolnego Śląska uzyskają wsparcie merytoryczne i finansowe związane z realizacją ekspansji na rynki międzynarodowe tj. udział w międzynarodowych targach, wystawach i konferencjach oraz w misjach gospodarczych.

Działania

Projekt „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” zakłada w sumie ponad 52 działania, w tym m.in. zagraniczne misje gospodarcze, konferencje, grupy robocze a także kampanie informacyjne oraz udział w międzynarodowych targach i wystawach takich jak:

- EXPO Dubaj 2020
- Japan IT Week
- Targi Automatyzacja i Elektronika w Zurychu
- Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles
- Targi Hannover Messe
- Targi "For Decor and Home" w Pradze
- Międzynarodowe Targi i Konferencja Telekomunikacji, Innowacji i Wysokich Technologii BAKUTEL
- China International Import Expo w Szanghaju
- Misja gospodarcza, prezentacja regionu oraz forum biznesowe dolnośląskich przedsiębiorców w Seulu
- Misja gospodarcza, prezentacja regionu oraz forum biznesowe dolnośląskich przedsiębiorców w Kopenhadze w Danii

Działania na terenie Niemiec

W związku z utworzeniem Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie, zaplanowano w nim 5 wydarzeń w ramach projektu Going Global:
1. Konferencja i prezentacja dolnośląskiego potencjału w branży kosmetycznej i uzdrowiskowej
2. Konferencja i prezentacja dolnośląskiego potencjału w branży nowych technologii i ICT
3. Konferencja i prezentacja dolnośląskiego potencjału w obszarze wzornictwa i designu
4. Konferencja i prezentacja dolnośląskiego potencjału branży turystycznej
5. Konferencja i prezentacja dolnośląskiego potencjału w branży żywności wysokiej jakości


Działania te mają na celu dalsze zwalczanie negatywnych stereotypów nt. polskiej gospodarki i jakości polskich produktów oraz zakłada prezentację innowacyjności i atrakcyjności regionu najbliższemu sąsiadowi i jednej z największych gospodarek Europy.
Powstanie Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie jest ukoronowaniem ponad 20-letnich partnerskich relacji pomiędzy Województwem Dolnośląskim i Wolnym Państwem Saksonia.

Jesteś zainteresowany projektem – wypełnij formularz

Za pomocą poniższego formularza każdy mikro, mały i średni przedsiębiorca zarejestrowany na Dolnym Śląsku może wpisać się na listę podmiotów zainteresowanych udziałem w projekcie. Wypełnienie i przesłanie formularza oznacza, że na wskazany adres e-mail przedsiębiorca będzie otrzymywał aktualne informacje o prowadzonych naborach uczestników do poszczególnych misji i wydarzeń, zasadach naboru, profilu wydarzenia, rodzaju wizyty, itp.

FORMULARZ