rozmiar czcionki: A | A | A

Going Global - Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza

Szanowny Przedsiębiorco!


Jeżeli prowadzisz swoją firmę na Dolnym Śląsku w sektorze MMŚP i jesteś zainteresowany promocją swoich produktów i innowacji na rynkach międzynarodowych to projekt „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” jest kierowany właśnie do Ciebie! Warunkiem jest jedynie wpisanie się działalności firmy w jedną z inteligentnych specjalizacji Dolnego Śląska.


Wychodząc na przeciw potrzebom, wyzwaniom i oczekiwaniom dolnośląskich MMŚP Samorząd Województwa Dolnośląskiego realizuje projekt „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”. Projekt współfinansowany ze środków unii europejskiej, a za jego realizację i koordynację odpowiada Wydział Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Grupa docelowa

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy wyłącznie z terenu województwa dolnośląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem tych, których działalność wpisuje się w inteligentne specjalizacje Dolnego Śląska, potencjalni inwestorzy, partnerzy handlowi, importerzy, eksporterzy. Inteligentne specjalizacje to:
1. Branża chemiczna i farmaceutyczna
2. Mobilność przestrzenna
3. Żywność wysokiej jakości
4. Surowce naturalne i wtórne
5. Produkcja maszyn urządzeń, obróbka materiałów
6. Technologie informacyjno – komunikacyjne (ICT)

Cele projektu

1. krajowa i międzynarodowa promocja gospodarcza przedsiębiorstw i gospodarki Dolnego Śląska dla pozyskania nowych rynków zbytu i nowych inwestorów
2. wsparcie procesów inwestycyjnych dolnośląskich MMŚP (badania i rozwój, skuteczne wdrażanie wewnętrznych polityk internacjonalizacji przedsiębiorstw)
3. wspieranie praktyk informacyjno-promocyjnych o charakterze międzynarodowym w MMŚP

Wsparcie dla przedsiębiorców

W ramach projektu mikro, mali i średni przedsiębiorcy z Dolnego Śląska uzyskają wsparcie merytoryczne i finansowe związane z realizacją ekspansji na rynki międzynarodowe tj. udział w międzynarodowych targach, wystawach i konferencjach oraz w misjach gospodarczych.

Działania

Projekt „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” zakłada w sumie ponad 52 działania, w tym m.in. zagraniczne misje gospodarcze, konferencje, grupy robocze a także kampanie informacyjne oraz udział w międzynarodowych targach i wystawach takich jak:

- EXPO Dubaj 2020
- Japan IT Week
- Targi Automatyzacja i Elektronika w Zurychu
- Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles
- Targi Hannover Messe
- Targi "For Decor and Home" w Pradze
- Międzynarodowe Targi i Konferencja Telekomunikacji, Innowacji i Wysokich Technologii BAKUTEL
- China International Import Expo w Szanghaju
- Misja gospodarcza, prezentacja regionu oraz forum biznesowe dolnośląskich przedsiębiorców w Seulu
- Misja gospodarcza, prezentacja regionu oraz forum biznesowe dolnośląskich przedsiębiorców w Kopenhadze w Danii

Działania na terenie Niemiec

W związku z utworzeniem Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie, zaplanowano w nim 5 wydarzeń w ramach projektu Going Global:
1. Konferencja i prezentacja dolnośląskiego potencjału w branży kosmetycznej i uzdrowiskowej
2. Konferencja i prezentacja dolnośląskiego potencjału w branży nowych technologii i ICT
3. Konferencja i prezentacja dolnośląskiego potencjału w obszarze wzornictwa i designu
4. Konferencja i prezentacja dolnośląskiego potencjału branży turystycznej
5. Konferencja i prezentacja dolnośląskiego potencjału w branży żywności wysokiej jakości


Działania te mają na celu dalsze zwalczanie negatywnych stereotypów nt. polskiej gospodarki i jakości polskich produktów oraz zakłada prezentację innowacyjności i atrakcyjności regionu najbliższemu sąsiadowi i jednej z największych gospodarek Europy.
Powstanie Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie jest ukoronowaniem ponad 20-letnich partnerskich relacji pomiędzy Województwem Dolnośląskim i Wolnym Państwem Saksonia.

Jesteś zainteresowany projektem – wypełnij formularz

Za pomocą poniższego formularza każdy mikro, mały i średni przedsiębiorca zarejestrowany na Dolnym Śląsku może wpisać się na listę podmiotów zainteresowanych udziałem w projekcie. Wypełnienie i przesłanie formularza oznacza, że na wskazany adres e-mail przedsiębiorca będzie otrzymywał aktualne informacje o prowadzonych naborach uczestników do poszczególnych misji i wydarzeń, zasadach naboru, profilu wydarzenia, rodzaju wizyty, itp.

FORMULARZ


Nowy numer biuletynu informacyjnego nt. programu Going Global - Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza - POBIERZWietnam - cykl seminariów gospodarczych

Planujemy zorganizowanie cyklu seminariów internetowych, których celem będzie wsparcie dolnośląskich przedsiębiorców w intensyfikacji kontaktów gospodarczych. Po stronie wietnamskiej partnerem jest Hanoi Association for Small and Medium Enterprises - długoletni i sprawdzony partner Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Strona wietnamska jest szczególnie zainteresowana długoterminową współpracą w następujących sektorach:

 • Sektor medyczny: produkcja urządzeń medycznych, środków ochrony indywidualnej (rękawiczki medyczne / chirurgiczne, maski na twarz, fartuchy / kombinezony, kombinezony medyczne, osłony na twarz). Poszukiwani są partnerzy do współpracy w zakresie produkcji, handlu i certyfikacji produktów i urządzeń medycznych.
 • Sektor materiałowy: materiały potrzebne do produkcji środków ochrony osobistej.
 • Sektor rolniczy i przetwórczy: współfinansowanie i współpraca w zakresie zarzadzania (know-how), w tym wsparcie lokalnych przedsiębiorców w eksporcie produktów rolnych na rynki Azji i Europy - tu możliwość skorzystania ze specjalnych programów wsparcia przewidzianych przez władze lokalne: hodowla (bydła, kurczaków, wieprzowiny); przetwórstwo owoców (lichi, pomarańcze i inne).
 • Outsourcing siły roboczej. Firmy z Wietnamu poszukują polskich partnerów do rekrutacji przeszkolonych pracowników z Wietnamu do pracy w Polsce i na terenie UE.
 • Sektor szkoleń zawodowych: wymiana nauczycieli i studentów pomiędzy instytucjami szkolenia zawodowego, staże, wspólne inwestycje, których celem jest podniesienie jakości szkolenia.
 • Sektor turystyczny: know-how oraz współinwestowanie, możliwość skorzystania ze specjalnych programów wsparcia.


Przedsiębiorstwa zainteresowane propozycją współpracy, uprzejmie prosimy o przesłanie mailem odpowiedzi na następujące pytania:

 1. Nazwa firmy, strona internetowa, profil firmy.
 2. Dane kontaktowe: nazwisko osoby kontaktowej, stanowisko, numer telefonu, adres e-mail.
 3. Reprezentowany sektor. 
 4. Jaki obszar rynku wietnamskiego Państwa interesuje? Czy znajduje się w Państwa politykach, strategiach zaistnienie na rynku wietnamskim?
 5. W razie zainteresowania inwestowaniem lub współinwestowaniem na terenie Wietnamu - proszę o podanie sektora i ewentualnie, planowaną szacunkową wartość inwestycji.
 6. Oczekiwania co do partnerów z Wietnamu.


Zgłoszenia e-mail należy przesłać do 5 maja 2020 roku na adres mdraws@umwd.pl oraz gg@umwd.pl. W czasie spotkania zapewniony będzie tłumacz wietnamsko-polski.


Wietnam informacja - POBIERZ

Alert Wietnam - POBIERZ

Seminarium Wietnam - POBIERZ