rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z Premierem Bawarii

Dodano: 18-02-2020

Współpraca międzyregionalna Dolnego Śląska i Bawarii, współpraca gospodarcza i naukowa oraz organizowanie wspólnych przedsięwzięć były głównymi tematami rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Premierem Bawarii dr. Markusem Söderem. Spotkanie odbyło się Kancelarii Stanu w Monachium.

[więcej]

Marszałek Cezary Przybylski członkiem Europejskiego Komitetu Regionów

Dodano: 13-02-2020

Od wtorku w Brukseli obraduje Europejski Komitet Regionów – jedna z najważniejszych instytucji Unii Europejskiej gromadząca przedstawicieli regionów z całej Wspólnoty. W obradach uczestniczył marszałek Cezary Przybylski, który od tego roku reprezentuje Polskę w tym gronie. Głos Komitetu jest niezwykle istotny ponieważ w najbliższych latach to właśnie regiony i miasta będą miały kluczową rolę w kształtowaniu polityki Unii.

[więcej]

Spotkanie z hetmanem Kraju Libereckiego

Dodano: 11-02-2020

Kopalnia w Turowie, Most na Trójstyku oraz współpraca przy projektach kolejowych były głównymi tematami spotkania marszałka Cezarego Przybylskiego z hetmanem Kraju Libereckiego Martinem Putą.

[więcej]

Wizyta Ambasador Korei Południowej

Dodano: 31-01-2020

Gościem marszałka Cezarego Przybylskiego była Ambasador Korei Południowej w Polsce JE Mira Sun. Podczas spotkania rozmawiano o planach przyszłej współpracy m.in. w obszarze gospodarki oraz o projekcie Going Global, który umożliwi dolnośląskim przedsiębiorcom promocję na bardzo atrakcyjnym rynku Korei Południowej.

[więcej]

Rondo poświęcone gruzińskim oficerom

Dodano: 28-01-2020

Rondo Gruzińskich Oficerów Wojska Polskiego – taką nazwę nosi oficjalnie od dziś rondo przy węźle Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w ciągu ulicy Granicznej. W uroczystości uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Wizyta delegacji Autonomicznej Republiki Adżarii

Dodano: 27-01-2020

Z wizytą na Dolnym Śląsku gości delegacja gruzińska. Oprócz przedstawicieli lokalnych władz znaleźli się w niej również przedstawiciele Uniwersytetu Państwowego z Batumi. Kooperacja uczelni wyższych to kolejny element stale rozwijającej się współpracy Dolnego Śląska i Autonomicznej Republiki Adżarii.

[więcej]

GOING GLOBAL – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza

Dodano: 14-01-2020

Wydział Współpracy z Zagranicą rozpoczął realizację projektu pn. „GOING GLOBAL – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, współfinansowanego ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. GOING GLOBAL to oferta misji gospodarczych, targów, rozmów B2B oraz spotkań biznesowych które urząd marszałkowski bezpłatnie udostępni chętnym mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z Dolnego Śląska.

[więcej]