rozmiar czcionki: A | A | A

Złoci medaliści z Dolnego Śląska

09.03.2017 12:15 12:15

Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie z pewnością przejdą do historii polskiego sportu. Nasi reprezentanci zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej: zdobyli aż 12 medali, w tym 7 złotych. Wśród złotych medalistów znaleźli się dwaj Dolnoślązacy – Łukasz Krawczuk i Rafał Omelko, którzy dziś z rąk wicemarszałek Iwony Krawczyk odebrali nagrody i wyróżnienia Zarządu Województwa.

- Ostatni weekend zagwarantował nam wszystkim niezapomniane emocje. Dziękujemy za te szczególne chwile. Jednocześnie pragniemy przekazać wyrazy uznania dla całego sztabu szkoleniowego, który przyczynił się do osiągnięcia tych sukcesów – powiedziała wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Sportowcy byli częścią męskiej sztafety, która kilka dni temu wywalczyła w Belgradzie złoto na dystansie 4x400m.  Rafał Omelko zdobył również srebrny medal w indywidualnym biegu na 400m.