rozmiar czcionki: A | A | A

Zbliża się 365 Timing Economic Congress

28.10.2019 13:31 13:31

Gospodarka i czas staną się wspólnym mianownikiem w dyskusji przedsiębiorców, naukowców i samorządowców podczas 365 Timing Economic Congress. Uczestnicy tegorocznego kongresu będą rozmawiali m.in. o megatrendach w perspektywie gospodarczej do 2035 roku. O zbliżającym się wydarzeniu poinformowano dziś podczas konferencji prasowej z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego.

Czym są wspomniane megatrendy i kto będzie je wyznaczał? To przede wszystkim kierunki rozwoju, wobec których już wkrótce staną wszyscy uczestnicy życia publicznego. Pierwszy z nich to nowe dziedziny gospodarki, narastająca innowacyjność, wypieranie tradycyjnych sektorów przez nowe, których jeszcze dzisiaj nie potrafimy przewidzieć, a które powstaną już wkrótce dzięki dynamice zmieniającego się świata. Kolejnym jest z pewnością narastająca globalizacja i konkurencja w wymiarze światowym. Trend nie nowy ale występujący w coraz większym natężeniu. Trzeci trend to rozwój świata internetowego, nowe metody komunikacji, a także nowe związane z tym dziedziny nauki i gospodarki. Niezwykle istotnym megatrendem będą bez wątpienia nowe wyzwania ekologiczne i społeczne związane z niespotykanym wcześniej kryzysem klimatycznym oraz narastającymi konfliktami społecznymi. Te wszystkie, a także wiele innych, uwarunkowań będą w przyszłości wpływać na strategie i dynamikę rozwoju, inwestycje, ale przede wszystkim nasze codzienne życie.


Niezwykle ważne jest to jak wobec zmieniającego się świata będzie zmieniać się rola i zadania władz samorządowych, od których zależy wiele kluczowych decyzji dotyczących życia społecznego, ekonomicznego, a także bezpieczeństwa mieszkańców europejskich regionów.


- To wydarzenie będzie platformą do dyskusji o kluczowych problemach globalnych i ich krajowym, a także regionalnym wymiarze – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.


Aby uchwycić istotę najważniejszych zmian społecznych, gospodarczych, czy technologicznych, które są przed nami, trzeba spojrzeć w przyszłość w dalszej perspektywie. Dlatego właśnie organizatorzy kongresu będą dyskutować o zmianach, jakich będziemy oczekiwać aż do roku 2035.


To kluczowe wobec konieczności dobrego zaplanowania zarówno strategii rozwoju, a także odpowiedniego i skutecznego wspierania przez samorząd działalności gospodarczo rozwojowej. Oznacza to nowe zadania i nowe wyzwania, przed którymi samorządy staną już wkrótce.


365 Timing Economic Congress odbędzie się 21-22 listopada w Haston City Hotel we Wrocławiu. Szczegółowe informacje na temat programu i udziału można znaleźć na stronie 365timing.pl