rozmiar czcionki: A | A | A

Zaproszenie na Dożynki Wojewódzkie

17.08.2018 11:01 11:01

Początek września na Dolnym Śląsku to dla Rolników czas końca żniw i podsumowywania tegorocznych zbiorów. Dlatego właśnie na 2 dzień września zaplanowano uroczyste Dożynki Wojewódzkie. Odbędą się one w tym roku w Gryfowie Śląskim.

Wieńce dożynkowe, występy zespołów ludowych, degustacja potraw regionalnych oraz korowody dożynkowe, to tylko nieliczne atrakcje, które zaplanowano na tegoroczne obchody święta plonów. Podczas konferencji prasowej w Gryfowie przedstawiono szczegółowy program imprezy.

- Nasze dolnośląskie rolnictwo to jedna z ważniejszych gałęzi gospodarki w regionie. Samorząd województwa dedykuje mieszkańcom obszarów wiejskich wiele projektów unijnych, wsparcie z budżetu czy granty z programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Ale to ciężka praca samych rolników zdecydowanie wpłynęła na zmianę jakości życia na wsi. Dlatego tak ważne jest, by każdego roku spotkać się z rolnikami na dożynkach, doceniając ich wielki trud i zaangażowanie mówił marszałek Cezary Przybylski.

Organizatorem tegorocznych uroczystości - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski oraz jej mieszkańcy – na tę uroczystość już dziś zapraszają wszystkich Dolnoślązaków.