rozmiar czcionki: A | A | A

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

19.05.2017 13:15 13:15

Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy piłkarskich mistrzów do lat 10 i do lat 12. W finale ogólnopolskim uczestniczyły 4 drużyny z województwa dolnośląskiego, z których w Wielkim Finale kategorii U-12 chłopców zwyciężyli zawodnicy SP 45 we Wrocławiu. I właśnie z nimi, dzisiaj, 19 maja, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego spotkała się wicemarszałek Iwona Krawczyk.

W spotkaniu z młodymi mistrzami uczestniczył również Michał Bobowiec, Prezes WKS Śląska Wrocław, Tadeusz Pawłowski, dyrektor Akademii Piłkarskiej WKS Śląska Wrocław, Andrzej Padewski, Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej
oraz Paweł Rańda, Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego.


Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Od tego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.


W Wielkim Finale na PGE Narodowym chłopcy z Wrocławia pokonali swoich rówieśników z MGUKS Zduńska Wola w rzutach karnych 2:1 (1:1 w regulaminowym czasie gry). Wrocławianie objęli prowadzenie po błędzie bramkarza przeciwnej drużyny, ale stracili bramkę po składnej akcji rywali na kilka minut przed końcem. W rzutach karnych zachowali jednak więcej spokoju i to oni zdobyli najcenniejsze trofeum w kategorii U-12 chłopców.


Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Marcin Kasprowicz, Bartłomiej Zalewski i Robert Wójcik.Naszymi gośćmi byli młodzi piłkarze: Jakub Bachar, Karol Bujoczek, Mateusz Lipiński, Patryk Mostowik, Szymon Maszkowski, Sebastian Sobolewski, Jakub Murat, Mikołaj Cieleszczyn, Aleksander Wołczek razem z trenerem Maciejem Bielskim. Oprócz gratulacji i życzeń wielkiej piłkarskiej kariery, wicemarszałek Iwona Krawczyk nagrodziła piłkarzy upominkami.