rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta Ambasadora Zambii

15.05.2017 16:00 16:00

15 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, wicemarszałek Ewa Mańkowska przyjęła wizytę Bwalya Stanleya Kasonde Chiti, Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Zambii w Republice Federalnej Niemiec.

W spotkaniu uczestniczyli również - ze strony Urzędu Marszałkowskiego - Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą oraz Paweł Czyszczoń, Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich. Ambasadorowi Republiki Zambii towarzyszył m.in. dr inż. Zbigniew Sebastian, Prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, Raphael Zellah, współzałożyciel Fundacji Światło dla Afryki oraz przedstawiciele dolnośląskiej firmy Feerum, która specjalizuje się w produkcji sprzętu dla sektora rolniczego i prowadzi inwestycje w Afryce.

Była to pierwsza wizyta ambasadora Zambii na Dolnym Śląsku. Ambasador wyraził nadzieję na rozwinięcie współpracy z Wrocławskim Uniwersytetem Przyrodniczym, podkreślając zainteresowanie kooperacji w obszarze rolnictwa. Republika Zambii jest zainteresowana współpracą w zakresie wymiany studentów oraz mechanizacji rolnictwa. Strony wyraziły nadzieję, ze przyjazd ambasadora to początek owocnej i długofalowej współpracy. Wicemarszałek Ewa Mańkowska zadeklarowała pomoc i wsparcie dla projektu współpracy z Wrocławskim Uniwersytetem Przyrodniczym.


Firma Feerum
Feerum jest polską firmą z siedzibą w Chojnowie, opartą wyłącznie na kapitale polskim. Spółka jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Oferuje w pełni kompleksowe rozwiązania – od propozycji rozwiązań technologicznych przez produkcję urządzeń, aż po uruchomienie obiektu i oddanie go do eksploatacji, a także usługi posprzedażowe, takie jak serwis i dostarczanie komponentów do urządzeń. Firma jest członkiem Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.

Fundacja „Światło dla Afryki”
Fundacja została zarejestrowana w październiku 2013 roku i działa w trzech obszarach: elektryfikacji, wolontariatu w szkole powszechnej oraz założenia biblioteki szkolnej z internatem. Fundacja skupia wokół siebie ludzi dobrej woli - z Polski i z Afryki. Zasadą działania „Światła dla Afryki” jest niesienie wsparcia rozwojowego.