rozmiar czcionki: A | A | A

Wielka inwestycja niemieckiego koncernu na Dolnym Śląsku!

28.08.2017 12:52 12:52

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego uczestniczył w ubiegły czwartek uroczystości otwarcia nowoczesnego zakładu produkcyjnego niemieckiego koncernu Borgers, który zdecydował się na lokalizację inwestycji na Dolnym Śląsku. Zakład koncernu Borgers, to kolejne miejsca pracy dla Dolnoślązaków i kolejny dowód na wielkie zaufanie inwestorów do rozwijania inwestycji właśnie w naszym regionie!

- Siłą rozwoju gospodarczego Dolnego Śląska jest przyjazny klimat inwestycyjny - mówił podczas uroczystości otwarcia zakładu marszałek Cezary Przybylski. Razem z prezesem koncernu, Wernerem Borgersem w towarzystwie jego rodziny marszałek Cezary Przybylski razem z pełnomocnikiem ds. kontaktów międzynarodowych Krzysztofem Bramorskim oglądali nowoczesne hale produkcyjne.

Firma Borgers jest przykładem globalnego inwestora, który swój sukces zawdzięcza zarówno doskonałej lokalizacji przedsięwzięcia, jak i kapitałowi ludzkiemu. Otwarcie nowej fabryki Borgers Polska w Złotoryi wpłynie na ugruntowanie pozycji firmy na europejskich i światowych rynkach, a co najważniejsze zapewni lokalnym mieszkańcom kolejne miejsca pracy. Docelowo w nowej fabryce Borgers ma znaleźć zatrudnienie ponad 600 osób o różnym stopniu specjalizacji.


Ta wielka inwestycja pokazuje również, że Dolny Śląsk, jest miejscem przyjaznym dla dużych międzynarodowych korporacji. Warto u nas inwestować ze względu na dogodne warunki biznesowe, pomoc ze strony władz samorządowych, rozwiniętą infrastrukturę, a przede wszystkim potencjał intelektualny naszych mieszkańców. To właśnie kapitał ludzki jest jedną z najsilniejszych stron polskiej gospodarki, przyciągającą wiodących inwestorów z całego świata, takich jak firma Borgers. Świetnie przygotowani, zmotywowani, pragnący odnieść zawodowy sukces, wykształceni młodzi ludzie są największym atutem Dolnego Śląska. Bogaty rynek specjalistów jest bowiem podstawą rozwoju każdej firmy.