rozmiar czcionki: A | A | A

W Oleśnicy powstał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

30.09.2019 15:19 15:19

Kolejny oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu otwarty. Tym razem w Oleśnicy. Pierwsi chętni do przystąpienia do egzaminów na prawo jazdy kategorii „B” mogą się już zapisywać. W uroczystości uczestniczył Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Kilka dni temu nowy oddział WORD-u otwarto w Oławie, teraz także Oleśnica dołącza do grona miast, w których będzie można przystąpić do egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii „B”. Podobnie jak w Oławie głównym celem stworzenia nowego ośrodka egzaminacyjnego WORD jest przybliżenie usługi do mieszkańców regionu, a także sposobność do pozyskania przez ośrodek nowych klientów.


- Jest to kolejny ośrodek egzaminacyjny WORD-u na Dolnym Śląsku, co jest na pewno dużym ułatwieniem dla zdających ze względów praktycznych, jak i tych związanych ze stresem egzaminacyjnym. Mam nadzieję, że to pomoże przyszłym kierowcom w zdawaniu egzaminów. Trzymam kciuki za wszystkich zdających – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.


Prace przygotowawcze trwały około trzech miesięcy. Nowy ośrodek egzaminacyjny jest już w pełni przystosowany do odbywania nawet około 30 egzaminów dziennie. W nowym oddziale WORD-u w Oławie już pierwszego dnia odbyło się 9 egzaminów, z czego aż 6 zdających uzyskało pozytywny wynik.