rozmiar czcionki: A | A | A

Umowa na e-usługi dla trzech gmin powiatu jaworskiego podpisana

13.04.2017 14:15 14:15

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, burmistrz Jawora Emilian Bera wspólnie z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim podpisali umowę na dofinansowanie unijnego projektu e-usługi na kwotę ponad 3,5 miliona złotych. Dzięki projektowi trzy gminy powiatu jaworskiego: miasto Jawor (lider projektu), Mściwojów oraz Wądroże Wielkie zawiązały partnerstwo i wspólnie stworzą nowoczesne e-usługi dla swoich mieszkańców.

- Każdy podpisany wniosek, i tym samym każda złotówka, która trafia do gmin Dolnego Śląska, to powód do radości. Fundusze unijne zmieniają na lepsze nasze miejscowości. Na przykładzie tego projektu możemy przekonać się, że partnerstwo się opłaca, a wygranymi są przede wszystkim mieszkańcy tych gmin – podkreślił Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


- Samorządy muszą iść z duchem czasu i stawiać na postęp informatyczny. Dzięki unijnemu projektowi oraz naszej sąsiedzkiej współpracy udało się pozyskać kolejne pieniądze na rozwój naszych gmin. Chcemy, aby nasze miejscowości były na czasie z nowinkami informatycznymi. E-usługi to odpowiedź na to, jak być jeszcze bliżej naszych mieszkańców – mówi Emilian Bera, burmistrz Jawora.


Wśród nowych usług wprowadzonych w ramach projektu warto wymienić:
- Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta, czyli możliwość złożenia wielu wniosków bez wychodzenia z domu.


- Zintegrowany System Płatności Elektronicznych e-płatności, to uiszczanie opłat już nie tylko w kasie Urzędu Miasta, ale także zdalnie przez Internet: przelewem lub kartą.


- Moduł E-rezerwacje i bilety – ucieszy wszystkich tych, którzy oczekują z niecierpliwością na spektakle, wydarzenia kabaretowe czy sportowe realizowane w Jaworskim Ośrodku Kultury lub na OSiRze.


- Moduł E-cmentarze – zawierać będzie m.in. interaktywne mapy kwater, ułatwiające odnalezienie grobów bliskich.


- Ponadto takie moduły jak: E-zwiedzanie, E-przedsiębiorca, E-woda i ścieki. Wdrożona zostanie usługa pozwalająca na wyrysy i wypisy z map geodezyjnych.