rozmiar czcionki: A | A | A

Trzecia edycja Kongresu Firm Rodzinnych

03.03.2020 11:25 11:25

Zatrudniają miliony pracowników i wypracowują niemal 20% polskiego PKB - mowa o firmach rodzinnych, które stanowią o sile naszej gospodarki. O tym, jak budować własną markę i zdobywać nowe rynki biznesmeni będą dyskutować podczas Kongresu Firm Rodzinnych. W otwarciu kongresu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Kongres firm Rodzinnych to wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz corocznych imprez skierowanych do szerokiego grona przedsiębiorców. - Dolny Śląsk zawdzięcza swoją kondycję ekonomiczną, a także wysoką pozycję gospodarczą, w ogromnej mierze doskonale rozwiniętemu sektorowi biznesowemu. Mam tu na myśli nie tylko te największe korporacje, ale również niewielkie przedsiębiorstwa, które działają lokalnie lub dopiero wchodzą na rynek – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Kongres jak co roku daje wyjątkową okazję do spotkań z praktykami i ekspertami z zakresu zarządzania, prawa, handlu, marketingu i wielu innych. To nie teoria, ale żywa praktyka, która z pewnością pomoże wielu przedsiębiorcom w podjęciu właściwych decyzji dotyczących przyszłości własnego biznesu.
Wydarzenie współorganizują środowiska biznesowe, samorządowe i akademickie.


Kongres stanowi platformę dla przedsiębiorców rodzinnych z województwa dolnośląskiego, dzięki której mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i unikalnym know how, nawiązywać nowe kontakty, czerpać inspiracje do rozwoju firmy oraz korzystać z wiedzy specjalistów reprezentujących instytucje dostarczające rozwiązania dla biznesu rodzinnego.


- Wysiłek i codzienne zaangażowanie przedsiębiorców w pracę jest najwyższą wartością. Życzę wszystkim uczestnikom Kongresu nie tylko spełnienia marzeń o prowadzeniu własnej firmy, ale mądrych decyzji, które pozwolą jej działać przez kolejne pokolenia – mówi Cezary Przybylski.