rozmiar czcionki: A | A | A

Trwa XIII Wielki Koncert Kresowy

09.06.2017 15:44 15:44

Już po raz ósmy na wrocławskim Rynku zostaną podsumowane przygotowania dolnośląskiej młodzieży do wakacyjnej akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Ponad 100 pocztów sztandarowych z patronackich szkół weźmie udział w patriotycznej paradzie wokół Rynku. Dziś i jutro można wziąć udział w zaplanowanych wydarzeniach.

Koncert jest formą podziękowania młodzieży za zebrane przez nich pieniądze, przeznaczone na ratowanie kresowych mogił. Do Wrocławia zaproszono młodzieżowe zespoły z Ukrainy. Podczas wydarzenia podsumowane zostaną dotychczasowe przygotowania do lipcowej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Ponad 1200 wolontariuszy wyruszy na Kresy, by porządkować mogiły swoich przodków na 127 cmentarzach.

Kardynał Henryk Gulbinowicz – współtwórca i patron akcji, otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Wileńszczyzny. Wręczenia dokona Maria Rekść – mer Samorządu Rejonu Wileńskiego. Towarzyszyć jej będzie starosta Gminy Niemenczyn - Edward Puncewicz.

Organizatorzy postanowili ponadto odznaczyć dyplomami osoby szczególnie zasłużone dla projektu. Wyróżniony został m.in. marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.