rozmiar czcionki: A | A | A

Szkoły w Kotli i Chociemyśli termomodernizowane dzięki środkom unijnym!

18.08.2017 08:38 08:38

W nowym roku szkolnym najmłodsi mieszkańcy Kotli i Chociemyśli będą korzystać z wyremontowanych budynków szkoły. Marszałek Cezary Przybylski wizytował prowadzoną inwestycję o wartości blisko 4 mln zł oraz zapewnił jej dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w wysokości ponad 3,2 mln zł.

- Jadąc przez miejscowości Dolnego Śląska, widać jak ogromne zmiany powoduje dostęp do środków unijnych - mówił marszałek Cezary Przybylski.

Prowadzony właśnie remont to nie tylko ocieplenie budynku, dachu, wymiana stolarki, ale również wymiana całego systemu centralnego ogrzewania.- Znajdujemy się na placu budowy, gdzie do końca września oba budynki w Chociemyśli będą już służyły najmłodszym mieszkańcom. To nie tylko ocieplenie budynku, dachu, wymiana stolarki, ale również wymiana całego systemu CO. Te budynki będą już ogrzewane pompami ciepła - powiedział wójt gminy Łukasz Horbatowski.


Na terenie gminy dolnośląski samorząd dofinansowuje również budowę nowego chodnika, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców.