rozmiar czcionki: A | A | A

Strzelińskie Obchody Święta Policji

16.08.2017 07:28 07:28

10 sierpnia w Strzelińskim Ośrodka Kultury odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, w których uczestniczyła wicemarszałek Ewa Mańkowska. Podczas uroczystości Funkcjonariusze zostali odznaczeni i awansowani na wyższe stopnie policyjne w korpusie oficerów, aspirantów i podoficerów policji.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, powiatu i gmin, jak również przedstawiciele służb mundurowych, służby zdrowia oraz zaproszeni goście. Meldunek o oficjalnym rozpoczęciu uroczystości od Naczelnika Wydziału Prewencji i RD Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie asp. szt. Grzegorza Maciąga przyjął zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzej Łuczyszyn.


Podczas uroczystości głos zabrali komendanci służb mundurowych, Burmistrz, Starosta Powiatu Strzelińskiego, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Strzelinie Ireneusz Szałajko który złożył życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników policji z okazji święta. Obecny był również Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. dln. Piotr Malon, który wraz z Przewodniczącym ZT NSZZP w Strzelinie wręczył komendantowi Markowi Pelczarowi odznaczenie związkowe.


Życzenia na ręce komendanta złożyli także przybyli na miejsce przedstawiciele gmin, komendanci służb mundurowych.