rozmiar czcionki: A | A | A

Staż personelu medycznego z Adżarii na Dolnym Śląsku

29.11.2016 09:58 09:58

Grupa lekarzy i pielęgniarek z Autonomicznej Republiki Adżarii przebywa na stażu w placówkach medycznych na Dolnym Śląsku. Projekt realizowany jest na zaproszenie Marszałka Cezarego Przybylskiego oraz burmistrza Milicza, Piotra Lecha oraz burmistrza Wołowa, Dariusza Chmury.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni pobytu gruzińscy lekarze i pielęgniarki przebywali na stażu w Centrum Medycznym w Miliczu a następnie w szpitalu powiatowym i w przychodni w Wołowie. Goście mieli okazję obserwować zabiegi medyczne, procedury medyczne oraz świadczenia zdrowotne wykonywane w oddziale chirurgii ogólnej i urologii, na bloku operacyjnym oraz w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.


Na spotkaniu z Cezarym Przybylskim, Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, Gruzini dzielili się swoimi wrażeniami z pobytu. Duże wrażenie na naszych gościach zrobiło podejście do pacjenta w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Miliczu oraz sposób organizacji pracy w tej placówce.
Lekarze i pielęgniarki ze szpitala w Batumi mieli także okazję do wizyty w Nowym Szpitalu Wojewódzkim, gdzie Dyrektor Marek Nikiel zapoznał ich z funkcjonowaniem szpitala oraz przedstawił sposób organizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.


Oprócz obserwacji praktyk medycznych w naszych szpitalach grupa uczestniczyła w wydarzeniach kulturalnych i uroczystościach organizowanych w gminach oraz zwiedziła najciekawsze zakątki Dolnego Śląska oraz Wrocław.