rozmiar czcionki: A | A | A

Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

01.10.2019 08:24 08:24

Po raz kolejny wrocławskie uczelnie wspólnie rozpoczęły rok akademicki. W poniedziałek w Oratorium Marianum odbyła się Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020, podczas której po raz pierwszy wręczona została Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju regionu.

Inauguracja Środowiskowa to wspólna uroczystość wszystkich wrocławskich uczelni. Uczestniczą w niej rektorzy, przedstawiciele władz miasta i regionu, wykładowcy i studenci.


Po wystąpieniu przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, Cezarego Madryasa, wręczona została Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju województwa dolnośląskiego.


- Wyróżnienie zostało przyznane dr hab. Marcie Płonce za pracę habilitacyjną pt. „Idea przekazu treści dzieł wybranych twórców. Autorskie opracowanie publikacji albumowych i wydawnictw katalogowych dla instytucji kultury i placówek dydaktycznych”. Była to najlepsza praca opublikowana w ubiegłym roku akademickim o tematyce związanej z rozwojem i osiągnięciami regionu – mówił marszałek Cezary Przybylski.


Inauguracja została zwieńczona przemarszem orszaku środowiska naukowego na wrocławski Rynek i wspólnym odśpiewaniem pieśni Gaudeamus Igitur.