rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie Opłatkowe Dolnośląskiej Rodziny Sportowej.

19.12.2016 09:14 09:14

We wtorek 15 grudnia 2016 r. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk uczestniczyła w Spotkaniu Opłatkowym Dolnośląskiej Rodziny Sportowej w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, w którym udział wzięło około 150 osób związanych ze sportem z terenu Dolnego Śląska.

Wicemarszałek Iwona Krawczyk przypomniała – miniony rok to 6 medali igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich zdobytych przez Dolnoślązaków, 116 stypendystów Województwa Dolnośląskiego, start naszego autorskiego programu „Dolnośląski Delfinek” – budowy przyszkolnych krytych pływalni. Programu, który będzie realizowany także w kolejnych latach. To wsparcie organizacji ponad 90 imprez sportowych oraz 20 całorocznych programów szkoleniowych i sportu powszechnego dla dzieci i młodzieży. W tym roku byliśmy także gospodarzem 2 najważniejszych zawodów sportu młodzieżowego w Polsce – zimowej i letniej olimpiady młodzieży.


W roku 2017 Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczy na sport 9 mln zł więcej niż w roku 2016. Zachęcam wszystkich do współpracy z województwem w kolejnym roku, do korzystania z projektów i inicjatyw, które realizujemy. W nowym roku powracamy do programu „Sprawny Dolnoślązaczek”. Wesprzemy również kluby sportowe osiągające wyniki we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Jesteśmy także otwarci na Państwa propozycje i pomysły. Mam nadzieję, że nasza współpraca w roku przyszłym będzie owocna.

 
Ponadto swoje życzenia Przekazał Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny, Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej Mieczysław Łopatka oraz Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak. Uroczystość organizowana jest tradycyjnie w okresie świąteczno-noworocznym i stanowi okazją do podsumowania dorobku sportowego mijającego roku.