rozmiar czcionki: A | A | A

Sportowy rok szkolny w Olszynie uroczyście rozpoczęty!

10.10.2018 14:06 14:06

W środę 10 października marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystej wojewódzkiej inauguracji sportowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Olszynie. Podczas uroczystości odbyły się także Finały Dolnośląskie Sztafetowych Biegów Przełajowych, w których zaprezentowali się zwycięzcy etapów powiatowych, olszyńskie przedszkolaki oraz dzieci biorące udział w programie „ Sprawny Dolnoślązaczek”

- Programy sportu powszechnego dla dolnośląskich dzieci to jedno z najważniejszych zadań w obszarze sportu realizowane w województwie. Umożliwienie jak najszerszej grupie najmłodszych Dolnoślązaków udziału w zajęciach, poprawa ich zdrowia i kondycji fizycznej to główne cele wprowadzenia systemowych rozwiązań w zakresie sportu dzieci i młodzieży – podkreśla marszałek Cezary Przybylski.

Finały Dolnośląskich Sztafetowych Biegów Przełajowych zostały zorganizowane w ramach programu Upowszechniania Sportów Szkolnych przez Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu. Związek otrzymał na ten cel dotację samorządu województwa w kwocie 200 tys. zł.

Poza tym programem, województwo Dolnośląskie wspiera także inne inicjatywy rozwijające sprawność fizyczną najmłodszych mieszkańców regionu. Są to m.in. inicjatywy „Lekkoatletyka dla każdego”, „Umiem pływać” oraz „Sprawny Dolnoślązaczek”. W sumie samorząd przekazał na nie ponad 1,6 mln zł finansowego wsparcia.