rozmiar czcionki: A | A | A

Siatkarskie święto w Katowicach

22.05.2017 14:31 14:31

W sobotę 20.05.2017 r. w Katowickim Spodku odbyła się Aleja Gwiazd Siatkówki oraz mecz Polska-Iran. Podczas wydarzenia Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk podziękowała Krzysztofowi Ignaczakowi "Igle" za sportowe zasługi wręczając zawodnikowi Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Aleja Gwiazd Siatkówki to fundacja, która powstała w 2003 r. w Miliczu. Celem fundacji jest promocja piłki siatkowej, przybliżenie sylwetek zasłużonych osób siatkówki jak i upowszechnianie sportu oraz kultury fizycznej. Impreza wpisała się na stałe do kalendarza imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Od 14 lat gwiazdy piłki siatkowej pozostawiają odciski swoich dłoni w Alei Gwiazd. Po ceremonii odsłonięcia dłoni tradycyjnie rozgrywany jest mecz reprezentacji Polski z drużynami świata.


W tej edycji Alei Gwiazd Siatkówki odsłonięto odciski takich zawodników jak: Michał Kubiak, Marcin Możdżonek, Paweł Zatorski, Karol Kłos, Andrzej Wrona i Łukasz Kadziewicz. Po uroczystej ceremonii został rozegrany mecz Polska-Iran. Po rozgrywce pełnej emocji reprezentacja Polski wygrała 3:0. Sobotnie spotkanie poza Aleją Gwiazd Siatkówki było również oficjalnym pożegnaniem Krzysztofa Ignaczaka "Igły" oraz podziękowaniem za jego sportowe zasługi i karierę siatkarską. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk osobiście podziękowała zawodnikowi za lata gry pełnych emocji i poświęcenie wręczając Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego oraz czek w wysokości 5000 zł.