rozmiar czcionki: A | A | A

Ruszyła II edycja „Dolnośląskiego Delfinka”

18.10.2017 11:29 11:29

Cztery nowe kryte pływalnie powstaną w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”. Dziś marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałek Iwoną Krawczyk wręczyli gminom promesy z budżetu województwa na budowę pływalni o łącznej kwocie 5 mln zł.

Nowe przyszkolne kryte pływalnie powstaną w Kątach Wrocławskich, Jeleniej Górze, Szczawnie-Zdroju  i Żmigrodzie. Każda gmina otrzyma dotację od samorządu województwa w wysokości 1,25 mln zł.  Zakłada się, że baseny w tych miejscowościach powstaną do końca 2018 r.

•    Kryta pływalnia w Kątach Wrocławskich budowana jest przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. 1 Maja 59, w której uczy się 480 dzieci. Gmina Kąty Wrocławskie podpisała już umowę z wyłonionym
w przetargu wykonawcą robót budowlanych, który 24 lipca br. rozpoczął prace budowlane. Wartość inwestycji to ok. 7 mln zł.
•    Kryta pływalnia w Jeleniej Górze planowana jest przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka 31, do której uczęszcza 586 uczniów. Gmina Jelenia Góra posiada już dokumentację projektową
i pozwolenie na budowę.
•    Kryta pływalnia w Szczawnie-Zdroju planowana jest w kompleksie oświatowo-sportowo-rekreacyjnym przy ul. Słonecznej 1A w Szczawnie Zdroju.
•    Kryta pływalnia w Żmigrodzie planowana jest na terenie Zespołu Szkół Dwujęzycznych w  Żmigrodzie przy ul. Sienkiewicza 6, w którym obecnie uczy się 390 uczniów.


Całkowita wartość inwestycji w Jeleniej Górze, Szczawnie-Zdroju i Żmigrodzie będzie znana po wyłonieniu wykonawców robót budowlanych i podpisaniu z nimi umów.

Program cieszy się dużą popularnością, gminy chętnie sięgają po wsparcie z budżetu województwa na budowę basenów, których wciąż brakuje w regionie. Dzięki naszemu  programowi „Dolnośląski Delfinek” do końca 2018 roku nasz region zyska 9 przyszkolnych  basenów, gdzie zarówno uczniowie szkół, jak i mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas – zaznacza marszałek Cezary Przybylski.

Małe kryte pływalnie z 4-torową niecką o wymiarach 8,5 x 16,67 m  i głębokości od 0,9 do 1,35 m powstają już przy szkołach w 5 dolnośląskich gminach: w Strzegomiu, Chocianowie, Głuszycy, Górze i Twardogórze. Pierwsze delfinki będą gotowe wiosną przyszłego roku.

Pływalnie będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. W godzinach popołudniowych, po zakończeniu zajęć szkolnych, a także w weekendy, ferie i wakacje będą udostępnione mieszkańcom dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych – mówi wicemarszałek Iwona Krawczyk.