rozmiar czcionki: A | A | A

Rozpoczęły się 9. Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

24.02.2017 14:04 14:04

Od dzisiaj przez trzy dni wrocławska Hala Stulecia będzie gościć miłośników podróży, wystawców i organizatorów turystyki z całego świata w ramach Międzynarodowych Targów Turystycznych. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego jest jednym ze współorganizatorów imprezy, dlatego w jej uroczystym otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Tegoroczna, już dziewiąta, edycja targów zgromadziła prawie 200 wystawców ze wszystkich rejonów świata – m.in. Włoch, Niemiec, Czech, Gruzji, Korei, Słowacji, Holandii, Łotwy, Ukrainy czy Dominikany. Wśród gości jest również delegacja prezentująca  gruziński region Adżarii ze stolicą w Batumi, która przyjechała na zaproszenie samorządu województwa.


- Bardzo cieszę się na ponowne spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Gruzji. Targi, na których jesteśmy, są doskonałą okazją żeby wymienić się doświadczeniami w tym jak dobrze organizować turystykę, a jednocześnie zaprosić nawzajem mieszkańców naszych regionów do odwiedzania Dolnego Śląska i Adżarii – mówił marszałek Cezary Przybylski.


Z roku na rok targi turystyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To z pewnością wielka zasługa oferty programowej, która czeka na odwiedzających. W tym roku oprócz atrakcji poszczególnych wystawców, goście będą mogli wziąć udział w spotkaniach z podróżnikami, prezentacjach i degustacjach kulinarnych i warsztatach branżowych. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – dinozaurów z Juraparku Krasiejów, makiety kolejowej, warsztatów fotograficznych i specjalnie przygotowanej gry targowej.
Już po raz kolejny jednym ze współorganizatorów Międzynarodowych Targów Turystycznych jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Stoisko Dolnego Śląska jest co roku jednym z najliczniej odwiedzanych stoisk.


Dzisiejsza impreza jest świetną zachętą do bliższego poznania naszego regionu i ma duże znaczenie dla promocji turystyki. A ta na Dolnym Śląsku rozwija się z roku na rok. W ubiegłym roku nasze województwo odwiedziło od 5 do 7 mln turystów – mówiła w czasie otwarcia Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa DolnośląskiegoNie zapominajmy też, że turystyka stanowi dziś znaczącą część gospodarki, przynosi realne dochody i zapewnia stałe miejsca pracy – dodała wicemarszałek Iwona Krawczyk.


Wszystkie informacje o programie, atrakcjach i wystawcach są dostępne na stronie internetowej Międzynarodowych Targów Turystycznych www.mttwroclaw.pl.