rozmiar czcionki: A | A | A

Rewitalizacja w Twardogórze

30.08.2018 10:55 10:55

Nowy węzeł przesiadkowy, nowe miejsca parkingowe czy wiata na rowery to niektóre zrewitalizowane obiekty placu przyległego do dworca kolejowego w Twardogórze. Projekt realizowany był m.in. z wykorzystaniem pieniędzy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

- Od lipca na Dolnym Śląsku obowiązują uchwały antysmogowe podjęte przez sejmiku województwa. Wiele gmin w naszym regionie systematycznie podejmuje działania, by ograniczyć zanieczyszczenia powietrza, emisję pyłów i trujących gazów. Wśród nich jest Twardogóra, która, by zrealizować swój projekt,  skorzystała z puli pieniędzy zarezerwowanych właśnie na wdrażanie strategii niskoemisyjnej - mówi marszałek Cezary Przybylski.

Oprócz miejsc parkingowych i wiaty rowerowej na placu przed dworcem znalazły się też elementy małej architektury w postacie stojaków rowerowych, lamp, kinkietów, ławek dla oczekujących na pociąg lub autobus, zadaszonych słupów informacyjno-ogłoszeniowych wyposażonych w wyświetlacze czy nowych koszy na śmieci.

Przede wszystkim jednak  przebudowana  została droga, ul. Plac Kolejowy oraz przyłącza i instalacja kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodnej, elektrycznej i oświetlenia ulicznego.

Wartość dofinansowania z RPO to blisko 1,7 mln zł, a kwota całej inwestycji to prawie 2,2 mln zł.