rozmiar czcionki: A | A | A

Rekordowy budżet na sport w 2017 roku!

27.11.2017 11:47 11:47

Blisko 21 mln zł przeznaczył w tym roku samorząd województwa na rozwój sportu w naszym regionie. W gali podsumowującej sportowy rok na Dolnym Śląsku wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk.

„Sportowe podsumowanie oraz sprawozdanie z realizacji zadań w roku 2017. Plany i zamierzenia na rok 2018 w województwie dolnośląskim” to temat przewodni dwudniowej konferencji, którą w czwartek wieczorem otworzyła wicemarszałek Iwona Krawczyk. Wzięli w niej udział przedstawiciele dolnośląskich samorządów oraz związków sportowych. Podczas konferencji podsumowane zostały najważniejsze projekty, w tym m.in. te dedykowane najmłodszym Dolnoślązakom: „Umiem pływać", „Szkolny Klub Sportowy" czy „Sprawny Dolnoślązaczek”. Zostały również przedstawione sportowe plany budżetowe na rok 2018 oraz propozycja zmian w regulaminie przyznawania stypendiów sportowych na 2019 r.


Na zakończenie pierwszego dnia konferencji, wręczone zostały Nagrody Sportowe Województwa Dolnośląskiego. W tym roku nagrody finansowe przyznano 40 sportowcom oraz 15 trenerom, którzy zostali uhonorowani za wyniki sportowe swoich zawodników, a także całokształt pracy szkoleniowej. Wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się między innymi: Paweł Fajdek, Maciej Bodnar czy Łukasz Kubot.

Nagrody dla zawodników są nie tylko wyrazem uznania za osiągnięte przez nich wyniki sportowe w roku 2017, ale także za promocję sportu i reprezentowanie Dolnego Śląska na arenie międzynarodowej. Kibicujemy naszym zawodnikom, doceniamy ich zaangażowanie i ogromny wysiłek, który podejmują każdego dnia. Dlatego korzystając z okazji wszystkim dolnośląskim sportowcom życzę wytrwałości w codziennych treningach oraz kolejnych sukcesów i medali – mówi marszałek Cezary Przybylski.


W sumie samorząd Dolnego Śląska przeznaczył w tym roku na nagrody rekordową kwotę ponad 230 tysięcy zł.


Zakończenie roku to czas, kiedy możemy podsumować osiągnięcia naszych sportowców. Cieszy nas każdy ich dobry wynik. Wspieramy ich każdego roku przyznając nagrody i stypendia. Dolnośląscy sportowcy to wspaniała wizytówka naszego regionu – mówi wicemarszałek Iwona Krawczyk.


Drugi dzień konferencji poświęcony był pracy warsztatowej. Jej uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach poświęconych procedurom otwartych konkursów ofert na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu w 2018 roku lub w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.