rozmiar czcionki: A | A | A

Prawie 10 milionów złotych na dodatkowe miejsca w żłobkach

24.09.2019 13:01 13:01

W sumie niemal 10 milionów złotych trafi do siedmiu dolnośląskich gmin w ramach projektu „Dolnośląskie żłobki II”. Dzięki temu w ciągu najbliższych trzech lat w regionie powstanie 240 nowych miejsc opieki dla najmłodszych. O projekcie opowiedzieli dziś podczas konferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

- Liderem projektu jest samorząd województwa a realizatorami będą Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej w partnerstwie z gminami Długołęka, Brzeg Dolny, Kłodzko, Gromadka, Wińsko, Lądek Zdrój i Oleśnica – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.


W kwietniu tego roku samorząd województwa złożył wniosek o dofinansowanie na realizację projektu „Dolnośląskie żłobki II” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jego celem jest aktywizacja zawodowa rodziców lub opiekunów prawnych powracających na rynek pracy po przerwie związanej z narodzinami dziecka.


- Dzięki dofinansowaniu utworzone zostaną nowe miejsca opieki w żłobkach i klubach dziecięcych, a także zapewnione zostanie bieżące funkcjonowanie placówek przez okres 24 miesięcy – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


Oznacza to, że pieniądze będą mogły być przeznaczone na opłacenie wyżywienia i pobytu dzieci oraz wynagrodzeń opiekunów i kadry zarządzającej. Dodatkowo, dzięki dofinansowaniu, zakupione zostanie wyposażenie, pomoce dydaktyczne dla dzieci.