rozmiar czcionki: A | A | A

Poczdam: Sport w roli głównej

27.04.2017 14:25 14:25

Podczas dzisiejszego posiedzenia Kuratorium Europejskiej Akademii Sportu w Poczdamie zostali powołani nowi członkowie reprezentujący Województwo Dolnośląskie: wicemarszałek Iwona Krawczyk, radny Sejmiku Jacek Pilawa oraz prezes Dolnośląskiej Federacji Sportu Arkadiusz Zagrodnik. Obrady potrwają dwa dni.

Uroczystego otwarcia dokonał Premier Landu Dr. Dietmar Woidke , przewodniczący Związku Sportowego Brandenburgii Wolfgang Neubert oraz Czesław Fiedorowicz  przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego. Przedstawiciele Województwa Dolnośląskiego spotkali się także z Przewodniczącą Landu Brittą Stark.


Spotkanie rozpoczęło się od przestawienia założeń programowych i współpracy z partnerami. Omówiono wydarzenia i efekty współpracy, które zostały zrealizowane w 2016 roku, jak również przedstawiono plany realizacji zdań na rok 2017/2018.


Drugiego dnia zaplanowano rozmowy o polityce Europejskiej Landu Brandenburgii z Anne Quart, Sekretarzem Stanu ds. Europy i Ochrony Konsumentów w Ministerstwie Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów.


Główne zadania Akademii to m.in.:

- organizowanie polsko-niemieckich imprez sportowych,
- wspieranie wspólnych projektów, dofinansowywanych z funduszy Unii Europejskiej przez kluby i stowarzyszenia sportowe na terenie wsparcia,
- współpraca z lokalnymi klubami sportowymi z obu województw i Brandenburgii w ramach pozyskiwania nowych partnerów,
- prowadzenie warsztatów i konsultacji na terenie całego regionu współpracy.