rozmiar czcionki: A | A | A

Kolej miejska dla Wałbrzycha

17.11.2011 17:44 17:44

Po Jeleniej Górze i Wrocławiu przyszedł czas na Wałbrzych. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął działania zmierzające do usprawnienia komunikacji w największych miastach regionu. 17 listopada odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące projektu kolei miejskiej dla miasta Wałbrzych. Samorząd Województwa reprezentowali wicemarszałek Jerzy Łużniak oraz członek zarządu Jerzy Tutaj.

Projekty kolei aglomeracyjnych realizowane są w Jeleniej Górze oraz we Wrocławiu. Odpowiednie porozumienia z samorządowcami poszczególnych aglomeracji zostały podpisane we wrześniu oraz październiku. Kolejnym miastem, dla którego przygotowywany jest taki projekt jest Wałbrzych. - To jeden z pomysłów na usprawnienie komunikacji w obrębie aglomeracji wałbrzyskiej (…) Chcemy wykorzystać i zmodernizować istniejącą już infrastrukturę, która wcześniej służyła głównie transportowi przemysłowemu - mówił prezydent miasta Roman Szełemej. Podkreśleniem rangi projektu była obecność na spotkaniu wiceministra infrastruktury Andrzeja Massela.

W ramach projektu w Wałbrzychu powstaną nowe przystanki, wyremontowane zostaną obecne torowiska, a także wybudowane zostaną nowe. Całe przedsięwzięcie rozłożone jest na kilka etapów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze szynobusy  pojadą w Wałbrzychu w 2013 roku.